اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lm35 و مشکلات من

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lm35 و مشکلات من

سلام و عرض ادب به همه
    آقا بنده واقعا از lm35 نا امید شدم هرچی تلاش میکنم نمیتونم دماروبخونم و روی lcd نمایش بدم
    اگرامکان داره یه جوونمرد پیدا بشه آموزش تصویری ساخت دماسنج با کدویژن و پروتیوس روبذاره
    ممنون
    خدا ایشالا عوض خیر بهتون بده،خیلی نیاز دارم دیگه وقتی هم واسم نمونده باید 2 روزدیگه تحویلش بدم
    ممنون از همه

پاسخ : lm35 و مشکلات من

با عرض پوزش هر دو حالتو میخوام هم وقفه adc و هم بدون وقفه

دیدگاه

سلام.
      این جور که به نظر میاد شما تازه کار هستید.برای همین من به شما پیشنهاد می کنم این کار رو مرحله به مرحله انجام دهید تا به درستی تموم شه.یعنی:
      -- اول قسمت lcd رو ببندید و فقط یک برنامه جهت نمایش یک جمله بر روی lcd بنویسید.تا مطمئن شوید در این قسمت مشکلی نیست.
      --دوم با مراجعه به مبحث adc ، نحوه خواندن از adc را مطالعه کنید.
      --سوم در این مرحله فقط مقدار Adc رو بخوانید و بر روی lcd نمایش دهید.
      --اگر تمام مراحل بالا به درستی انجام شد حال می توانید برنامه اصلی خوندن lm35 رو بنویسید که شامل تقسیم ولتاژ و تبدیل آن به واحد سانتی گرادو... است را بنویسید.
      این روش یکی از بهترین روش ها برای افراد مبتدی است که مانع از سردرگمی در انجام پروژه می شود.
      در صورتی که موفق نشدید برنامه نهایی را در اینجا قرار دهید تا مشکل را برطرف کنیم.

دیدگاه

همانطور که دوست عزیز توضیح دادند شما باید ابتدا مشکلات سخت افزاری رو حل کنید و سپس به برنامه نویسی بپردازید. مدار مورد نظر شما بسیار ساده است اما برای مبتدیان ممکن است مشکلاتی ایجاد نماید. بهتر است از میکروکنترلر AVR سری ATMEGA شماره های 16 یا 32 استفاده نمایید. در صورتی که از بردبرد استفاده می کنید سنسور را در نزدیکترین فاصله به پورت A میکرو قرار دهید. (پورت A قابلیت ADC دارد!) تا نویز مدار شما را مشکل دار نکند. برای تغذیه میکرو بعد از منبع تغذیه حتما خازن با ظرفیت بالا استفاده کنید. (به شکل موازی!!). پایه های AVCC و AREF را حتما به تغذیه متصل کنید. 2 پایه زمین میکرو حتما به زمین متصل باشد. (همان صفر ولت یا منفی منبع تغذیه!). برق LCD رو از میکرو جدا کنید. اگر از پورت C میکرو استفاده می کنید Jtag رو غیر فعال کنید.

این ها نکاتی مختصر برای نزدیک شدن شما به مداری صحیح برای اندازه گیری دما بود. امیدوارم بدرد بخوره!
        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X