ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2014/03/06
    43
    1

طراحي ترانس براي تغذيه؟؟؟

سلام
    من ميخوام يه ترانس بپيچم که ورودي برق شهر و خروجي هاي 10 و 16 ولت dc داشته باشم. ميتوانيد راهنمايي کنيد که بايد از کجا شروع کنم و چه چيزهايي را رعايت کنم؟؟
    2014/07/14
    32
    1

پاسخ : طراحي ترانس براي تغذيه؟؟؟

سلام دوست عزیز
    مقدار جریانی که در خروجی میخای چقدره صرف نظر از مقدار dc ؟
    علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .
    2014/03/06
    43
    1

سلام.ممنونم از جوابتون
    من يه ترانس دوبل 9ولت 2 آمپر خريدم با رگولاتور.الان نميدونم چه مداري بکشم تا ولتاژهاي 5 و 10 و 16ولت دي سي رو داشته باشم :sad:.ميشه راهنمايي کنيد؟؟و اگر مدار امتحان شده اي داريد بذاريد؟
    2014/07/14
    32
    1

سلام
    منظورت اینه که اختلاف پتانسیل فاز به فاز خروجی 18 ولته ؟
    علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .
    2014/07/14
    32
    1

با استفاده از یه پل 2 یا 3 امپر ابتدا ولتاژ را به dc تبدیل کنید سپس با استفاده از خازن الکترولیت ظرفیت بالا که به صورت موازی با خروجی پل بسته میشه ولتاژ را صاف کنید.
    ولتاژ بدست امده در لحظه ی استفاده چیزی بیش از 18 ولت است که جای نگرانی ندارد!!
    از طرفی برای استفاده از رگولاتور ولتاژ وررودی رگولاتور باید مقداری بیشتر از مقدار خروجی باشد و این مقدار برای 7805 تا 7 ولت نیز مشکل ساز نیست.
    حالا از خروجی پل سه انشعاب میگیریم
    1)اولی که مستقیما به رکولاتور 16 ولت وصل میشه
    2)دومی با تقسیم ولتاژ توسط مقاومت به 12 ولت تبدیل شده و به رگولاتور 10 ولتی داده میشه
    3)سومی با تقسیم ولتاژ توسط مقاومت به7 ولت تبدیل شده و به رگولاتور 5 ولتی داده میشه
    من واسه ماشین جوجه کشی به چند ولتاژ نیاز داشتم که با استفاده از مدار ذکر شده تونستم این کار رو انجام بدم و این نظر شخصی من با توجه به گفته ی شما و برداشت من از درخواستتونه امیدوارم مفید واقع بشه
    2014/03/06
    43
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sm2
    سلام
    منظورت اينه که اختلاف پتانسيل فاز به فاز خروجي 18 ولته ؟
    آره
    2014/03/06
    43
    1

با استفاده از يه پل 2 يا 3 امپر ابتدا ولتاژ را به dc تبديل کنيد سپس با استفاده از خازن الکتروليت ظرفيت بالا که به صورت موازي با خروجي پل بسته ميشه ولتاژ را صاف کنيد.
    ولتاژ بدست امده در لحظه ي استفاده چيزي بيش از 18 ولت است که جاي نگراني ندارد!!
    از طرفي براي استفاده از رگولاتور ولتاژ وررودي رگولاتور بايد مقداري بيشتر از مقدار خروجي باشد و اين مقدار براي 7805 تا 7 ولت نيز مشکل ساز نيست.
    حالا از خروجي پل سه انشعاب ميگيريم
    1)اولي که مستقيما به رکولاتور 16 ولت وصل ميشه
    2)دومي با تقسيم ولتاژ توسط مقاومت به 12 ولت تبديل شده و به رگولاتور 10 ولتي داده ميشه
    3)سومي با تقسيم ولتاژ توسط مقاومت به7 ولت تبديل شده و به رگولاتور 5 ولتي داده ميشه
    من واسه ماشين جوجه کشي به چند ولتاژ نياز داشتم که با استفاده از مدار ذکر شده تونستم اين کار رو انجام بدم و اين نظر شخصي من با توجه به گفته ي شما و برداشت من از درخواستتونه اميدوارم مفيد واقع بشه
    يعني از يه نقطه به سه جا اتصال بدم ؟اينطوري مشکلي ايجاد نميشه؟ :eek:
    و من خوندم که اين رگولاتورها حداقل ولتاز وروديشون بايد 2ولت بيشتر باشه و حداکثرش 30ولت.چرا تقسيم ولتاژي انجام ميديد؟
    ميشه نحوه ي اتصال ديود پل رو مدارشو بذاريد ؟من هر کاري کردم تو پروتئوس جواب نگرفتم ! ديگه جرئت نکردم مدار واقعيشو در عمل ببندم :sad:
    از اينکه جواب داديد هم واقعا ممنونم :applause:
    2014/07/14
    32
    1

سلام نه مشکلی پیش نمیاد
    من نوع رگولاتور شما رو نمیدونم ولی اگه میدونید که رگولاتورتون تا 30 تلورانس داره که بهتر دیگه تقسیم ولتاژ رو نیاز ندارید
    پل دیود 4 پایه داره که روی اون دوتا پایه ها با اکلاد(علامت برق شهر)و دوتای دیگه با مثبت و منفی مشخص شده است.دوتای اول رو بزن به خروجی ترانس و مثبت ومنفی رو با خازن موازی کن و کارایی رو گفتم بکن
    2014/03/06
    43
    1

سلام نه مشکلي پيش نمياد
    من نوع رگولاتور شما رو نميدونم ولي اگه ميدونيد که رگولاتورتون تا 30 تلورانس داره که بهتر ديگه تقسيم ولتاژ رو نياز نداريد
    پل ديود 4 پايه داره که روي اون دوتا پايه ها با اکلاد(علامت برق شهر)و دوتاي ديگه با مثبت و منفي مشخص شده است.دوتاي اول رو بزن به خروجي ترانس و مثبت ومنفي رو با خازن موازي کن و کارايي رو گفتم بکن
    سلامي دوباره
    من کارايي که شما گفتيد رو انجام دادم ولي باز جواب نگرفتم . :sad:
    وقتي پل ديود تو مدار نيست دو سر ترانس 18 نشان ميدهد(سر وسط رو زمين کردم و بهش اصلا کار ندارم) ولي وقتي پل ديود ميذارم به 4 ولت ولتاژ کاهش مي يابد و ولتاژ بعد رگولاتور 5 ولتم 3.5 ميشه.(اين نتايج همش با پروتئوسه). ايراد چيه؟؟
    2014/07/14
    32
    1

داداش پروتوس رو بیخیال من فکر کردم در عمل انجام دادی و نتیجه نگرفتی و ...پروتوس که دقیق نیست من وقتی یه تاخیر200میلی تو برنامه میکروکنترلر مینویسم و با پروتوس شبیه
    سازی میکنم بیش از 1ثانیه تاخیر دارم ولی در عمل همون 200میلی رودارم و صرفا از پروتوس برای این استفاده میکنم تا بفهمم روند منطقی برنامه درسته یا نه.مدار رو ببند قطعا نتیجه میگیری
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15