اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدار سیگنال خروجی pid آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدار سیگنال خروجی pid آنالوگ

سلام به همه دوستان
    من دارم یه کنترل کننده pid به صورت آنالوگ می سازم یعنی برای ساخت انتگرال گیر و مشتق گیر و بهره تناسبی از پ امپ استفاده کردم ... یه مشکلی دارم اونم اینه که میخوام میزان ماکزیمم و مینیمم سیگنال خروجی کنترل کنندم رو پیدا کنم . کسی می تونه کمک کنه ؟ خیلی فوریه ؟ :redface:

پاسخ : مقدار سیگنال خروجی pid آنالوگ

با سلام
    مقدار ماکس و مین خروجی، تقریبا 1 ولت کمتر از تغذیه ها هست که طبقه خروجی توی حالت اشباع مثبت یا منفی قرار میگیره. امیدوارم منظورتونو درست فهمیده باشم.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      با سلام
      مقدار ماکس و مین خروجی، تقریبا 1 ولت کمتر از تغذیه ها هست که طبقه خروجی توی حالت اشباع مثبت یا منفی قرار میگیره. امیدوارم منظورتونو درست فهمیده باشم.
      مگر اینکه شما مقدار خطا رو قبل از ورود به این مدار لیمیت کرده باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
        مگر اینکه شما مقدار خطا رو قبل از ورود به این مدار لیمیت کرده باشین
        خیلی فرقی نمیکنه. چون به هر حال ضریب I خروجی رو به اشباع میبره.

دیدگاه

خروجی کنترل کننده حاصل جمع بخش انتگرال گیر,مشتق گیر و بهره تناسبی هستش که هر کدوم از این بخش ها یه ضریب دارن که باید درست تنظیم بشن تا سیستم تحت کنترل درست کار کنه. من برای شروع تصمیم گرفتم دمای یه لامپ شصت وات و 220 ولت رو کنترل کنم اما خروجی کنترل کننده من قطعا چنین ولتاژی رو نمیتونه تولید کنه پس این سیگنال کنترل باید تقویت بشه . من فک کردم اگه میزان ماکزیمم خروجی رو داشته باشم میتونم با استفاده از یه ترانزیستور توان این ولتاژ ماکزیمم رو به 220 ولت برسونم و این طوری کل بازه سیگنال کنترل رو به درستی تقویت کنم … دوستان نظری ندارن؟ اگه کارم اشتباه هستش بهم بگید و راه حل درست رو هم بیان کنید لطفا :smile:

دیدگاه

برای کنترل 220 ولت روش درست، کنترل زاویه آتش هست. یعنی شما باید زاویه آتش یه تریاک رو کنترل کنین و اون هم توان متناسب رو به لامپ منتقل کنه. برای کنترل زاویه آتش میتونین از آیسی TCA785 استفاده کنین.

یعنی یه چیزی شبیه یه دیمر که با فرمان کنترولر شما کم و زیاد بشه.

دیدگاه

من دیتاشیت TCA785 رو نگاه کردم توش یه مدار دیمر نمونه معرفی کرده بود اما خوب راستش ظاهرا این آی سی زاویه آتش تریاک رو با کمک یه پتانسیومتر تنظیم می کنه یعنی به صورت دستی ولی من میخوام این اتفاق با سیگنال فرمان کنترلرم اتفاق بیفته چه طوری باید این کارو بکنم ... :sad:

دیدگاه

به همون نقطه ای که سر وسط پتانسیومتر رو داده شما ولتاژ بدین. منتها دقت کنین که محدوده ولتاژش چقدره و شما هم خروجی کنترولر رو تو همون رنج اسکیل کنین. من چند سال پیش همچین کاری کردم. اگه نقشه ش رو پیدا کردم میذارم. البته خروجی آنالوگ رو با میکرو میساختم.

دیدگاه

با تشکر اگه میشه لطفا مدارش رو بذارید

دیدگاه

اون VC مقدار ولتاژ آنالوگ کنترلی و اونی که با دوتا دیود 4148 و مقاومت 33 کیلو به پایه سینک اومده، نمونه سینوسی برق شهر هست. بازم دیتا شیت رو چک کنین. اگه درست یادم باشه این آیسی مود های مختلفی داره.

برای کارتون باید این مدار رو با مدارهای دیتا شیت ترکیب کنین.

دیدگاه

با تشکر از زحمات شما دوست عزیز در مورد این مدار چندتا سوال برام پیش اومده ؟
                      اول این که یکی از ورودی های اپتوکوپلر رو که با wo مشخص کردین چی هستش ؟
                      دوم این که گیت تریاک باید به کجا وصل بشه ؟(توی دیتاشیت خروجی های Q1 و Q2 رو با دوتا دیود به همین شکلی که شما نشون دادید داده به گیت تریاک )
                      در مورد سوال آخر به نظر خودم این طوره که به جای این که خروجی دیودهای 5819 رو به ماسفت بدم ... به گیت تریاک بدم و بعد یه پایه تریاک رو به زمین بدم و بار رو بین یکی دیگه از پایه های تریاک و برق شهر بذارم . :smile:

دیدگاه

خواهش میکنم.

اون WO چیز مهمی نیست. پایه 6 ENABLE آیسی هست و WO باعث میشه میکرو بتونه عملکرد آیسی رو کنترل کنه. شما اون پایه رو یک کنین.

بله. خروجی دیودها رو بدین به گیت تریاک. البته شما از 4007 بجای 5819 استفاده کنین. تو پایه های تریاک هم دقت کنین که درست زده بشه. توی کار با 220 ولت حتما دقت کنین. یه بی احتیاطی کوچیک، کمترین ضررش دود شدن چند تا قطعه هست.

دیدگاه

البته فکر کنم نیازی به اپتوکوپلر نباشه دیگه ... همین که پایه 6 به ولتاژ بیشتر از 4 ولت متصل باشه خروجی ها فعال میشن البته این چیزی هستش که من از دیتاشیت فهمیدم ... حالا چه قد درست باشه خدا می دونه :biggrin:

دیدگاه

بله. درسته . من بنا به کاربردم اینطوری استفاده کردم. شما هم بسته به نیازتون باید به مدار دلخواهتون برسین.

دیدگاه

با تشکر ویژه ببخشید این این مقاومت 33k که به برق شهر وصله باید توان بالا باشه یا معمولی ؟ اگه توان بالا باشه چند وات به درد می خوره ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X