ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2010/03/30
    3
    0

مناسبترين ماژول RF موجود براي اين کاربري

دوستان ، سلام ؛
    راستش من چند وقته کم و بيش مطالب انجمن رو براي پيدا کردن جواب يوالم زير و رو کردم مورد مناسبي برنخورد ، اينه که تاپيکشو زدم. متخصصين و اهل فن لطفا دريغ نکنن

من دنبال ماژول RF ي ميگردم که بتونه سيگنال صوت رو ارسال کنه و ازونطرفم بالتبع با ماژول متصل به کنترلري اون رو دريافت کنم و پردازش روش انجام بدم. بنظرم براي اينکار نياز به ماژولي هست که ديتا ريتش حداقل 20kbps باشه. ازطرفي چون سيگنالي که فرستنده قراره ارسال کنه، صوته ، بايد مجهز به مبدل آنالوگ به ديجيتالم باشه. به احتمال فراوون اين ماژول بايد يک PA هم داشته باشه که در فرکانس کاري من پيش تقويت رو انجام بده. از طرفي يحتمل سيگنال مستقيم به فرستنده نمياد ، بلکه از يک ميکروفن ميگيرم ميدم بهش ، پس باس بشه به ميکروفن متصلش کرد. اين تا اينجا. از طرف ديگه سايز رو ميخوام حداقل باشه. ماژول هاي حرفه اي تر که ابعايد بيشتر از 2سانت در 2 سانت دارن بدرد کار من نميخورن.تغذيه اش رو هم باتوجه به همين مبحث سايز نميپسندم بالاي 5 ولت باشه. از همه مهمتر باز هم بخاطر سايز، نميتونم از آنت استفاده کنم (البته نياز به برد زيادي ندارم، نهايتا ده متر). در نهايت دوست دارم کدينگ مناسبي (ترجيحا OOK) رو داشته باشه و اگه خروجي گيرنده اش هم از نوع ديجيتال باشه بهتره. بهتره که ارتباط برقرار کردنش هم چندان سختي نداشته باشه ، چون زمان محدودي دارم. من تقريبا همه ي ماژول هاي موجود تو بازار رو بررسي کردم : HMT-HMR-RWS530 ‎‏ ‏-HMTR-HAC_LN‎-RFM01-RFM02‎-RFM12-RFM12bp-RFM22B‎-NRF24L01‎ ....
    بين همه ي اينها بنظرم رسيد بهترين گزينه RFM22B يه اما اونهم بنظر ميرسه کاستي هايي داره. NRF24L01 هم گزينه ي خوبيه ولي A/D نداره که شايد بتونم اين عيب رو با جايگذاري يه ماژول A/D جمع و جور برطرف کنم.
    دوستان گرامي ، متخصصان عزيز ميخوام نظرتون رو راجب بهترين ماژول موجود تو بازار که به کاربري من بخوره بگين. هر نکته و ايده اي هم به ذهنتون رسيده بگين. بي صبرانه منتظر جواب تونم
    2010/08/30
    235
    2

پاسخ : مناسبترين ماژول RF موجود براي اين کاربري

سلام
    ماژول ارسال و دریافت صوت JK105PA و JK107PA و ...
    دیتاشیت JK105PA :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

NRF24L01 هم فقط با ADC خالی کار نمی کنه و بخش کنترلر هم نیاز داره
    2010/03/30
    3
    0

سپاس Rescue خان ، ولي يه نکته ؛ شما مطمئنيد اين ماژول همه ي ويژگي هايي که گفته شد رو داره؟ به رهصورت قيمتي که من براش تو نت ديدم نسبتا بالا بود ، (138 هزار تومن) ، با يان قيمت بالا ، احيانا برنامه نويسي اش دچار مشکل نيست ؟ مشکل سري RFM22b چي بود که راجبش صحبت نکردين؟ من عيب خاصي درش نديده بودم! NRF24L01 براي فرستنده اش نياز به ميکرو داره؟ چون طرف گيرنده من مشکل سايز ندارم ، و احتمالا يه برد ماژولار عظيم (مثه سري رسپبري پاي) دارم. لذا همه ي بحث سمت فرستنده است. اونجا واقعا نيازه به ميکرو؟ براي چه کاري؟
    Rescue خان و الباقي دوستان ، ممنون ميشم نظرات تون رو بيشتر با من درميون بگذارين. ما شنونده ايم
    2010/08/30
    235
    2

این خان دیگه از کجا امد oo:
    بله قیمتش همین حدود دیتاشیت مشخصات نوشته
    روی باند 2.4 و مدولاسیون OOK نیست و GFSK
    بدون واحد کنترل هم راه میفته
    یه میکروفن تو ورودی و یه هدفن تو خروجی بدون نیاز به واسط و ....

NRF24L01 روی باند 2.4 و تا 1 کیلومتر هم در محیط باز میتونید برد بگیرید (البته نرخ ارسال میاد پایین ) حتما واحد کنترل میخواد و ارتباط به صورت SPI

RFM22B مشکلی نداره فقط روی باند 433 و نیاز به واحد کنترل داره در هر طرف چون روش ارتباطی SPI
    در نتیجه تو 2 مورد اخر نیاز به 1 میکرو کنترلر در هر جهت هست و با یه ADC , DAC نمی تونید ارسال و دریافت کنید

در نهایت این فقط پیشنهاد ، نگفتم حتما از سری JK استفاده کنید فقط با توجه به نیازی که نوشتید در مرحله اول سری JK رو بررسی کنید به نظرم همین
    2010/03/30
    3
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rescue
    اين خان ديگه از کجا امد oo:
    بله قيمتش همين حدود ديتاشيت مشخصات نوشته
    روي باند 2.4 و مدولاسيون OOK نيست و GFSK
    بدون واحد کنترل هم راه ميفته
    يه ميکروفن تو ورودي و يه هدفن تو خروجي بدون نياز به واسط و ....

NRF24L01 روي باند 2.4 و تا 1 کيلومتر هم در محيط باز ميتونيد برد بگيريد (البته نرخ ارسال مياد پايين ) حتما واحد کنترل ميخواد و ارتباط به صورت SPI

RFM22B مشکلي نداره فقط روي باند 433 و نياز به واحد کنترل داره در هر طرف چون روش ارتباطي SPI
    در نتيجه تو 2 مورد اخر نياز به 1 ميکرو کنترلر در هر جهت هست و با يه ADC , DAC نمي تونيد ارسال و دريافت کنيد

در نهايت اين فقط پيشنهاد ، نگفتم حتما از سري JK استفاده کنيد فقط با توجه به نيازي که نوشتيد در مرحله اول سري JK رو بررسي کنيد به نظرم همين

خان جانشين مناسب جان هس ، وقتي طرف رو نميشناسي يا از نوع واکنشش بيم داري! )
    آقا دمت گرم ؛ خير ببيني ^_^ تحقيقم رو راجبش تکميل ميکنم و هرجا به مشکلي برخورد از طريق همين تاپيک با شما و دوستان درميون ميگذارم.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5