اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب کردن کتابخانه های PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب کردن کتابخانه های PCB

سلام دوستان من یه حرفه ای در دیجیتال و یه مبتدی در مدار چاپی هستم :smile:
    تازه کار با آلتیوم رو شروع کردم و چنتا سوال ابتدایی ازتون دارم... ممنون میشم راهنماییم کنید. یکی یکی میپرسم چون شاید جوابشون رو پیدا کنم و نیازی نباشه شما رو تو زحمت بندازم.
    دوستان چجوری میتونم کتابخانه های فوت پرینت به مدارم اضافه کنم؟ مثلا توی شماتیک یه خازن دارم ولی فوت پرینت نداره و من کتابخانه فوت پرینت دانلود کردم و میخوام این فوت پرینت رو بهش اضافه کنم. میخوام ببینم میشه کتابخانه های فوت پرینت رو هم مثل کتابخانه های شماتیک نگاه کرد و قطعات رو یکی یکی دید؟

پاسخ : نصب کردن کتابخانه های PCB

سلام
    روی قطعه 2بار کلیک کن تو قسمت راست پایین زیر TYPEنوشته فوت پرینت اونم 2بار کلیک کن یه پنجره ی مدل می یاد زیر اون ANYهست اونو بزن بعد browseرو بزن
    یه صفحه دیگه باز می کنه اون فلششو بزن تا باز بشه و کتاب خونه ای که واسه خازن نصب کردی انتخاب کن خواهی دید فوت پرینت تعدادی خازن اومد هر کدوم که واسه کارت می خوره بزن بعد تمام okها رو بزن
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

خیلی ممنون ولی من نمیدونم کتابخونه فوتپرینت رو چجوری نصب کنم. :angry: کتابخونه های شماتیک رو راحت بلدم ولی کتابخونه های فوت پرینت رو نمیدونم چجوری نصب میشن.

دیدگاه

اگه کتابخونهی شماتیک رو نصب کردید واسه فوت پرینت هم نصب می شه

TABRIZ

دیدگاه

از سایت Altium تمام کتابخانه ها رو دانلود کردم. یه پوشه به اسم pcb همش فوت پرینته اون رو نمیتونم نصب کنم.

دیدگاه

دوست عزیز من خودم فوت پرینت رو نصب کردم مشکلی نداشت

TABRIZ

دیدگاه

حل شد... مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی :job:

دیدگاه

می*بخشید که بعد از مدت*ها در این تاپیک سوال می*پرسم. من مشکل مشابهی دارم.

پوشه*ی PCB از کتابخانه*های آلتیوم که روی سایتش موجود (http://bit.ly/1swcz7D) هست، محتوی کتابخانه*هایی است که نمی*توانم نصبشان کنم، یعنی آلتیوم اصلا آن*ها را نمی*شناسد.

تفاوت*شان با کتابخانه*های عادی این است که در توضیح فایلشان آمده Protel PCB Library در حالی که در فایل*های کتابخانه*های دیگری که نصب کرده ام در توضیحشان آمده Altium Compiled Library. وقتی از داخل نرم*افزار، مسیر کتابخانه*ها برای نصب کتابخانه*های پوشه*ی PCB* اقدام می*کنم اصلا فایل*های Protel PCB Library دیده نمی*شود. چه کار باید بکنم؟

دیدگاه

چون اونها فقط فوت پرینت هستن نه کتابخانه کامل
                  اما اگه مشکل فقط دیده نشدن هست
                  تو اون جایی که brows باز میشه
                  قسمت پایین سمت راست اون گزینه رو all files بزنید
                  اون وقت حتی اگه عکس هم باشه نمایش میده
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  --------------------------------------------------------
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  --------------------------------------------------------
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X