اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دقیق رطوبت با دقت زیر 0.1 درصد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دقیق رطوبت با دقت زیر 0.1 درصد

با سلام.
    من میخوام یک رطوبت سنج خیلی دقیق بسازم که خطای اون حداکثر 0.1 درصد باشه. از دوستان کسی هست سنسوری رو معرفی کنه. برنامه نویسی هم مشکلی ندارم چ بیسیک و چ سی. البته بیسیک بیشتر بلدم.
    sht11 یا sht10 یا سنسورهای از این خانواده دارای خطای تا 0.4 هستند. ی سنسوری میخوام ک دقیق تر از اینها باشه.
    پاسخ : سنسور دقیق رطوبت با دقت زیر 0.1 درصد

با سلام
    دوست عزیز، تو اندازه گیری دما و رطوبت این دقتها بی معنی هستن. همون 0.4 درصد هم وجود حقیقی نداره.

دما و رطوبت پارامترهایی وابسته به هوای محیط اطراف سنسور هستن. هوای محیط هم دائم در حال حرکته و یعنی اینها هم دائم در حال تغییر هستن. یه معضل بزرگ برای تست و کالیبراسیون این سنسورها ایجاد یه فضای ثابت با دما یا رطوبت کنترل شده و ایزوتروپیک با همچین رزولوشنی هست که نمیشه به سادگی ایجادش کرد و خیلی کار سختیه.

اگه اینکار انجام بشه، تازه میشه دقت واقعی سنسور ها رو چک کرد. با همه این حرفها، باز هم این دقتها کاربردی نداره. چون هیچ محیط عادی اینقدر همگن نیست تا لازم باشه دما یا رطوبتش با این دقت اندازه گیری بشه. یعنی اگه محیط همگن نباشه دقت اندازه گیری هم اعتباری نداره.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام دوست عزیز

من کارم 7 الی 8 سالی است در طراحی مدارات مختلف با سنسور رطوبت و... در جاهای مختلف
      اولا شما بگین استاندارد 0.1 از کجا میخاین تاییده بگیرن ؟؟

من یک مدل سنسور ترک وارد کردم کلی روش کار کردیم و مدار ایزوله و برنامه حرفه ای نوشتیم و بعد بردیم اداره استاندارد به این عدد که شما میگین نرسیدم

اگر رسیدین ما هم راهنمائی کنید :eek:
      خداوندا
      از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
      فراموشش کن
      دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام

معمولا رطوبت سنجی دقیق لازم نیست

نگفتی رطوبت نسبی می خواهید یا مطلق ؟
        سنسور های نیمه هادی به این دقت نمی رسند، مشکل استاندارد هم تو ایران هست. اما با سایکرومترهای دو دماسنجه شاید بشه به این دقت ها رسید که البته خیلی سخته.

اگه می خواهید از سنسور استفاده کند
        به هر صورت آقای تکنولوژی دنیا، امریکا هست :smile:
        و تو امریکا هم معتبر ترین شرکت سنسور سازی اش هانیول هست و سالیان دراز محصولاتش جواب خودشون رو پس داده اند.
        از HIH4000 استفاده کنید و مطمئن باشید با هر سنسور دیگه ای نمی تونید به نتیجه ای بهتر از HIH4000 دست پیدا کنید :agree:
        برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
        http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X