اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه اسیلوسکوپ جیبی با ال سی دی نوکیا 3310

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه اسیلوسکوپ جیبی با ال سی دی نوکیا 3310

ال سی دی کوچیک 3310
    میکروکنترلر PIC18f452
    سیمولاتور پروتیئوس
    فایل هگز
    پی سی بی

دانلود کنید و یه صلوات برای ظهور آقا بفرستید :bye

Osiloscope
    I WORK HARDLY AND I HAVE BIG DREAMS

پاسخ : پروژه اسیلوسکوپ جیبی با ال سی دی نوکیا 3310

سلام آقا میثم

امیدوارم که حالتان خوب باشد.

با سلام و احترام فراوان

یک شعار خیلی قشنگ زیر امضا یکی از اعضای گروه به نام "نورسیده " هست که ایشان نوشته اند : « اگر بخواهید، ECA میتواند برای شما آموزشگاه ماهیگیری باشد، ولی قطعا بازار ماهی نیست! »

من این جمله را خیلی می پسندم و بر پایه این نظریه به جا و درست باید عرض کنم که به نظر من خیلی خیلی خوب است که اگر خودتان این کار را انجام داده اید ؛ عکس یا مطلبی بگذارید که آموزنده باشد. یعنی بگوئید که حداقل ال سی دی را چطور وصل کرده اید؟ این LCD با چه ولتاژی کار می کند؟ چه دقتی در کار این اسیلوسکوپ وجود دارد ؟ تنظیمات Volt/Div و Time/Div و سنکرون سازی چه طوری تولید می شود ؟ حداکثر و حداقل ها چه اندازه است؟ لیست قطعات ؟ و ....

متشکرم

ممنون می شوم که این سوالات را هم پاسخ بدهید.
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

سلام . تشکر از انتقادتون
      دوست عزیز شما ابتدا مطلب رو دانلود کنید و به صورت شماتیک کارایی اون رو تست و تایید کنید.
      درضمن عکس و توضیحات و همه ی جواب های سوالتون مثه ولتاژ ال سی دی و .... در شماتیک مشخص شده و حتی میتونید کاراییش رو هم تماشا کنید. :smile:

مثل این عکس که فایل شبیه سازی شده رو تست کردم.

دیدگاه

سلام.
        با جناب مهندس اصغریان موافق هستم. پروژه رو دانلود کردم، ولی مدل LCD رو تو پروتئوس نداشتم و در نتیجه نتونستم نتیجه کار رو ببینم.
        الان هم شدیدا نیاز به یه اسیلسکوپ ارزون قیمت دارم که دقت ولتاژ در حد 5 میلی ولت داشته باشه و اگه این پروژه نیازم رو برآورده کنه، حتما درستش میکنم.

دیدگاه

حتما پروتئوس شما ورژنش قدیمیه آخه این بر روی ورژن 8.1 پیاده کردم ولی با این حال کتابخونه ی ال سی دی نوکیا 3310 رو براتون میزارم. درمورد ارزونی هم اینو بدونید که هم ارزونه و هم مقدار دقتش درحد مطلوبه اگرهم ساختید میتونید با یه اسیلوسکوپ صنعتی مقایسه اش کنید، حقیقتا من خیلی راضیم. در مورد شستی ها هم تو تصویر توضیح دادم

برای دانلود کتابخانه روی لینک زیر کلیک کنید
          http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13566354541.rar

دیدگاه

سلام و ممنون دوست عزیز

من چند تا سوال پرسیدم و خدای نکرده انتقادی نداشتم.

تا جائیکه من میدانم صفحه نمایشگر 3310 یک نمایشگر گرافیکی با تعداد 48 ردیف و 84 ستون است ولتاژ آن باید بین 3 تا 3.3 ولت باشد. ابعاد آن 45 در 45 میلیمتر است پردازنده داخلی آن PCD8544 است.

به هر حال ممنون
            والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز :smile:
              درمورد دیتاشیت ال سی دیش هم کاملا درسته و دقیقا مثه تصویری که گذاشتی در شماتیک قرارداده شده است.
              --------------
              راستی برای راه اندازی ال سی دی طبق شماتیک باید از رگولاتور LF33 وبرای راه اندازی میکرو از 7805 استفاده کنید.

دیدگاه

سلام
                ممنون از پروژه جالبتون؛ میخواستم درصورت امکان فایل پی سی بی که گذاشتین لیست قطعاتشو هم بزارید چون بی نام هستند. و اینکه آیا این پی سی بی درسته و اشکالی نداره؟ :rolleyes:
                سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X