اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعه صوتی خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطعه صوتی خاص

سلام بر مهندسین
    دنبال یک قطعه ای می گردم مثل بیزر: که صدا داشته باشد!!!با این تفاوت که صداش دائم ای نباشد مثل بیزر!! بلکه تک صدا باشد!!! زمانیکه ولتاژ به قطعه رسید فقط یک تک صدا بده!! و قطع بشه!!
    مثل صدایی که توی پنکه رومیزی هست زمانیکه ریموت را فشار می دهیم یک صدا بیب میاد!! که 1 ثانیه ای هست!! یا مثل دزدگیر ماشین!!زمانیکه دکمه ریموت می زنیم ماسین صدا میده و ما از عملکرد دزدگیر مطمئن
    میشویم!!
    این قطعه را برای مدار ریموت میخوام که کنترل اش راحت بشه!! که با صدا بشه فهمید که مدار خاموش میشه یا روشن!!
    سپاس

پاسخ : قطعه صوتی خاص

درود
    قطعه خالی فکر نمی کنم باشه مگر این که چینی ها زده باشن که اونم فرضا باشه تو ایران پیدا نمیشه
    بنابراین باید خودتون درستش کنید
    پنکه ریموت دار یک میکرو سمت پنکه حتما داره و خیلی راحت میشه این کار کرد
    اگر میکرو استفاده نکردید دیگه ابتکاری باید یه کاری بکنید مثلا میشه با ترانزیستور ساخت که هر موقع ولتاژ دادید مثلا n ثانیه هدایت و کنه و تمام بعدش هدایت نکنه تا قطع و وصل شدن مجدد ولتاژ ورودی با IC 555 هم میشه که خیلی راحت تره و ...

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
      شماتیک این مدار با ترانزیستور ایا پیدا میشه؟؟؟ با ic555 نمیخوام باشه!!
      اگر با ترانزیستور اش را دارید لطفا بدهید!!
      من میخوام زمانیکه که دکمه را فشار دادم بازر 1-2 ثانیه صدا بده و قطع بشود !! ولی ولتاژ همچنان توی مدار باشد!!! نباشد هم مهم نیست!!

سپاس

دیدگاه

هر سیستمی که من تا بحال دیدم ، برای این کار از همون بازر معمولی استفاده شده ،
        فقط کافیست که 100 میلی ثانیه ولتاژ به بازر برسه و صدای بیپ میده .
        من معمولا توی مداراتی که خودم درست میکنم بخاطر وجود میکروکنترلر از یکی از پایه های میکرو با یه تقویت ترانزیستوری به بازر در هنگام فشردن کلید های کیبرد 100 میلی ثانیه ولتاژ بهش میدم .
        با روشی که دوستمون توضیح دادند نیز این کار انجام شدنی است .
        - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من مدار ترانزیستوری اش را میخوام اگر دارید لطفا بدهید!!
          البته یک مدار با 555 فعلا پیدا کردم که تقریبا کار میکنه!! ولی یک مشکل داره!! مشکل اش این هست که توی مدار دکمه فشاری تعبیه نشده!! ایا میشه به مدار اضافه کرد؟؟؟
          دقیقا کجای مدار باید دکمه را اضافه کرد؟؟؟

سپاس

دیدگاه

مشکل حل شد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
              مشکل حل شد!
              خوب نتیجه رو اینجا بزارید تا همه استفاده کنیم .
              - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

سلام
                پایه 1 توی 555 را نگاه کن که به گراند وصل شده! بین پایه 1 و ان گراند یک دکمه بزار!!
                تمام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X