اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موج مربعی و پیزو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موج مربعی و پیزو

سلام دوستان
    یک موج مربعی رو با میخوام تقویت کنم

ولتاژ منبع 20 ولت
    دامنه ولتاژ بشه 25 ولت
    فرکانس 100 هرتز
    جریانم میلی آمپر
    راهنمایی کنید؟

پاسخ : تقویت موج مربعی با بوست

با سلام

اگه خروجی مربعی رو از یه بریج مثل 298 یا 6203 بگیرین میتونین به پیک تو پیک 40 ولت برسین. یعنی خروجیتون دیفرانسیلی باشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

مداری در این مورد دارید بذارید
      ممنون میشم

اضافه شده در تاریخ :
      مدار دیگه نیست معرفی کنید :question:

دیدگاه

یه چیزی شبیه این. چون خروجی دیفرانسیلیه تا دوبرابر تغذیه میتونه VPP بده. ترانس یک به یک رو هم بذارین تا مسئله اتصال گراند پیش نیاد. برای کار شما ، یه خازن 1 میکرو هم با ترانس سری کنین.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
          ولی عکس رو درست ندیدم بزگه نصفه دید داره یکجوری بذارین قشنگ دیده بشه لطف کردین.
          سوال دیگه این که جریان رو چجور :nerd: تقویت میکنه؟؟

دیدگاه

خواهش میکنم. همه عکس همینه. البته مدار چیزای دیگه ای هم داره که به بحث ما مربوط نمیشه.

خروجی همون پینهای 3 و 1 هست که تو یه نیم سیکل یکیشون مثبت (vpr) میشه و اون یکی صفر و تو نیم سیکل دیگه بر عکس. بنا بر این از دید ترانس، ولتاژ پیک تو پیک 2 * VPR دیده میشه و اگه ترانس یک به یک باشه تو خروجیش هم همینطور.

حالا اگه یکی از پایه های خروجی ترانس رو به زمین وصل کنین، روی سر دیگه یه قطار پالس با ارتفاع 2 * VPR دارین. البته برای بهتر کردن شکل موج خروجی به چند تا خازن و مقاومت هم احتیاج خواهید داشت.

با تغییر نسبت ترانس میتونین تا ولتاژ های بالاتر رو هم داشته باشین. مثلا من تو همین مدار از 24 ولت، 250 ولت ساختم.

دیدگاه

اوکی دوست عزیز
              چند تا سوال داشتم در این مورد
              پایه 5 و 7 با HI و LO مشخص شده- یعنی اگه مقدار بالا خواستیم پایه 2 به پایه 5 بایستی متصل بشه؟ واگه مقدار کم مد نظر بود پایه 2 به پایه 7 متصل کنیم؟؟؟؟؟؟

پایه 11 ورودی موج مربعی ما میشه؟؟؟؟؟؟

نقش پایه 4 و 8 ما چیه ؟؟؟

دیدگاه

دیتا شیت رو خدا واسه همین وقتها آفریده. :biggrin:

پایه های 5 و 7 به ترتیب، ورودی متناظر خروجی های 3 و 1 هستند، یعنی ورودی پالس مربعی به این پایه ها میاد که باید نات همدیگه باشن. اگه با هم یکی باشن، خروجی ها هم با هم یکی میشن و خروجی دیفرانسیل صفر میشه. این ورودیها باید 5 ولتی باشن.

سر دیگه خازنهای C5 و C6 به سرهای ترانس رفته. یعنی همون نت های TR1 و TR2.

پایه 11 هم که 5 ولتیه، فقط چیپ رو فعال یا غیر فعال میکنه.

دیدگاه

دوست عزیز
                  من موج مربعی مو تقویت کردم البته یکی رو با دامنه40 ولت ویکی دیگه رو با دامنه 25 ولت چون این دو موج مربوط به دو پیزو می شدن که بهم متصل هستن وباید هم فاز باشن با یک ترانس اینکارو کردم .دوسر خروجی.

مشکل اینجاست که دو تا پیزو به یک شاخه متصل هستن که در هنگام نوسان شاخه هم نوسان داره حالا اگه شاخه رو با دست گرفتیم نوسان نباید بکنه و اگه شاخه رو
                  رها کردیم دوباره نوسان باید بکنه

با دوتا تقویت کننده امتر مشترک میشه اینکا رو کرد؟؟؟ چطوری متوجه این بشیم که شاخه گرفته شده و نباید نوسان کنه؟؟ فیدبک نیازه؟؟

ممنون اگه راهنمایی کنید.

اضافه شده در تاریخ :
                  کسی نیست جواب بده :angry:

دیدگاه

پاسخ : موج مربعی و پیزو

ببخشید. چند روز نبودم.

مگه ورودیهاتون اختلاف فاز دارن؟
                    اگه با ترانس اینکارو میکنین باید دیفرانسیلی درایوش کنین تا هسته اشباع نشه. با آمپلی فایرهای صوتی هم میشه.( البته اگه فرکانس خیلی بالا نیست.) میشه یه شماتیک بذارین.

دیدگاه

پاسخ : موج مربعی و پیزو

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                      اگه با ترانس اینکارو میکنین باید دیفرانسیلی درایوش کنین تا هسته اشباع نشه. با آمپلی فایرهای صوتی هم میشه.( البته اگه فرکانس خیلی بالا نیست.) میشه یه شماتیک بذارین.
                      سلام ، ممنون میشم در مورد نوع درایو دیفرانسیلی بیشتر توضیح بدید و در صورت امکان کاربردهاش رو هم ذکر کنید
                      - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                      ارتباط با من : ir02x6
                      طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X