ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2014/02/17
    65
    0

استپ شدن ميکرو(فوررري)

با سلام.
    برد اين مدار رو با پروتئوس طراحي (اتوماتيک)کردم. روي برد بورد خيلي عالي کار ميکرد ولي الان که روي pcb زدم .يکي از اي سي ها راه اندازي نميشه .برد مدار رو دو لايه طراحي کردم.
    کل مسير ها رو چک کردم بعد هم اي سي که مشکل داشت يه بار تعويض کردم. اي سي هاي 1 و 3 به خوبي کار ميکنن . هيچ مشکلي ندارن.

اي سي 876 بالايي مشکل داره

2010/10/04
    تهران
    1,639
    563

پاسخ : استپ شدن میکرو(فوررری)

با سلام

شماتيك لطفا.

ولي چند نكته مهم: يكي اينكه چرا از سوكت استفاده نكردين و ميكرو رو مستقيم رو برد زدين؟ براي نمونه هاي اول حتما از سوكت استفاده كنين. بعد تركهاي روي برد چرا همشون يه سايزن؟ مسير هاي تغذيه ها بايد كلفت تر كشيده بشن و كوتاهتر. بعضي جاها كه ترك از لاي پايه ها رد شده، كاملا وسط قرار نگرفته و احتمال اتصالي رو زياد ميكنه. همه اين نقاط رو از جهت عدم اتصال به پد ها يا تركهاي جانبي چك كنين. به نظر من حتما يه جايي اتصالي دارين.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2014/02/17
    65
    0

خطوط خیلی به هم نزدیک هستن ولی با مولتی چک کردم اتصالی ندارن.بعد من مدار رو بصورت اتوماتیک زدم.تمامی خطوط متاسفانه یک اندازن و من تغییری توش ندادم.
    شماتیک رو الان ندارم ولی واسه فردا حتما میزارم.دلیل استفاده نکردن از سوکت هم این بود که چون دو لایه زده بودم و حتما (بدلیل نداشتن جمپر)بایستی هر دو طرف رو لحیم میزدم ،مجبور شدم اخه سوکت های توی بازار ،پایه هاش کوتاه بود.

2009/01/10
    57
    4

به این می گن جادوی خازن 104!
    روی مسیر تغذیه، نزدیک به هر آی سی دیجیتال باید یک خازن 100 نانو قرار بگیره. بزن درست میشه.

ویرایش:
    البته طراحی برد مشکل زیاد داره، ولی نباید باعث کار نکردن بشه. برای مثال طول ترک هایی که خازن کریستالو وصل می کنن باید یکی باشه. ولی اون باید بالایی خیلی بایده!
    2013/02/25
    مشهد
    180
    33

پاسخ : استپ شدن ميکرو(فوررري)

با سلام

خلاصه خدمت تان عرض کنم :

عمدتا قطعات پردازنده با شکل DIP قطعاتي هستند که تکنولوژي توليد آنها متفاوت با تکنولوژي توليد SMDاست . يعني اينکه فرآيند لحيم کاري و القا ميدان الکتريکي ناشي از بوبين هويه به آنها آسيب جدي وارد مي کند.

يعني فقط و فقط بايد سوکت را لحيم کنيد و آنگاه قطعه را روي سوکت مونتاژ نمائيد. پس مدار چاپي را دوباره بکشيد و در کنار پايه ها مقداري Via قرار دهيد. تا به کمک Via از لايه رويي به لايه ي زيرين برويد و مسئله و مشکل لحيم کاري روي سوکت شما برطرف شود.

حالا که دوباره بايد مدار چاپي را طراحي کنيد پس خازن را نزديک سلف قرار دهيد و خطوط تغذيه مقدار اندکي ضخيمتر و کوتاه تر ...

با احترام عرض کنم که هيج ايراد ديگري در کارتان به اندازه لحيم کاري مشهود نيست يعني همه چيز درست است فقط از سوکت استفاده کنيد.
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2014/02/17
    65
    0

با تشکر از دوستان.در واقع یک کنتوره .که دارای دو ورودی میباشد.مقادیر (فرکانس)رفت از برگشت کم شده و روی ال سی دی مشاهده میشود. مقادیری که ای سی پایینی رکورد میکنه وارد ای سی 877 میشه و به درستی رو ال سی دی که به ای سی اصلی(877) وصله نمایش داده میشه ولی مقادیر ای سی بالایی رو به هیچ عنوان نداریم.یعنی اصلا ای سی ران نمیشه.یک بارم ای سی رو عوض کردم.خازن 104 روی کلیه خطوط - خازن 0.1 میکرو روی پایه ریست- خازن 470 روی خروجی رگولاتور -حذف سلف از نزدیکی ای سی- شست و شو با دستگاه التراسونیک و.... همه انجام شده ولی باز ران نمیشه..
    آخرین کاری که روی مدار انجام دادم این بود که ای سی اصلی 877 رو با ICSP پروگرم کنم که البته با پروگرم(نوآوران)پاک شد ولی منتهی دیگه نتونستم برنامه رو روی آی سی .موقع پروگرم ارور میده(PROGRAM MEMORY ERROR 0X0003
    تنها کاری که مونده اینه که ای سی اصلی رو تعویض کنم.
    2014/02/17
    65
    0

با تشکر از همه دوستان .با تعویض ای سی 877 مشکل برطرف شد.احتمالا تو لحیم کاری دچار مشکل شده بوده .
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7