اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با ایسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با ایسی

سلام اگه شماره ای سی داخل کتابخونه نبود چطور کار کنیم
    مثلا"ای سی max2750 شرمنده

پاسخ : کار با ایسی

سلام
    وقتی شما قطعه ای رو تو کتابخونه های موجود پیدا نمی کنی ، مجبور هستی که کتابخونه ای رو که شامل قطعه مورد نظر میشه از یه جایی پیدا کنی
    برو به لینک زیر

http://www.cadence.com/products/orcad/downloads/pspice_models/index.aspx
    تو این صفحه کتابخونه های مختلف برای دانلود قرار داده شده. اگه اشتباه نکنم، شما باید دنبال کتابخونه محصولات maxim باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان محمودی
      سلام
      وقتی شما قطعه ای رو تو کتابخونه های موجود پیدا نمی کنی ، مجبور هستی که کتابخونه ای رو که شامل قطعه مورد نظر میشه از یه جایی پیدا کنی
      برو به لینک زیر

http://www.cadence.com/products/orcad/downloads/pspice_models/index.aspx
      تو این صفحه کتابخونه های مختلف برای دانلود قرار داده شده. اگه اشتباه نکنم، شما باید دنبال کتابخونه محصولات maxim باشی
      سلام دوست عزیز من نیاز به چند المان دارم که داخل PSPICE نیست
      از لینکی که شما گذاشتید چیزی نفهمیدم میشه اون رو امتحان کنید و برای من توضیح بدید از کجا میتونم اونا رو پیدا کنم
      مرسی خدا نگهدار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magically.tools

سلام دوست عزیز من نیاز به چند المان دارم که داخل PSPICE نیست
        از لینکی که شما گذاشتید چیزی نفهمیدم میشه اون رو امتحان کنید و برای من توضیح بدید از کجا میتونم اونا رو پیدا کنم
        مرسی خدا نگهدار
        سلا م دوست عزیز
        منهم نتونستم استفاده کنم اگه چیزی پیدا کردی به ما هم بگو

دیدگاه

سلام
          لینکی که براتون گذاشتم سالم هست، فقط یه مقدار دیر لود میشه.
          خودتون هم می تونید سرچ کنید و کتابخونه های مورد نظرتون رو پیدا کنید. به همراه اسم قطعه یا کارخونه سازنده یا ... کلمات spice model رو هم جستجو کنید.
          از داخل همین صفحه یا احیاناً جاهایی که خودتون پیدا می کنید، فایل هایی که با پسوند lib. هستند رو دانلود کنید. مثلاً آقای/خانوم kendab باید فایل maxim.lib رو دانلود کنن. بعد از اینکه کتابخونه مور نظرتون رو دانلود کردین، وارد نرم افزار بشین. از منوی analysis گزینه library and include files رو انتخاب کنید. تو پنجره ای که باز میشه به کمک دکمه browse فایل دانلود شده رو انتخاب کنید. add library رو بزنید و نهایتاً دکمه ok.

دیدگاه

سلام
            خودتون هم می تونید سرچ کنید و کتابخونه های مورد نظرتون رو پیدا کنید. به همراه اسم قطعه یا کارخونه سازنده یا ... کلمات spice model رو هم جستجو کنید.
            از داخل همین صفحه یا احیاناً جاهایی که خودتون پیدا می کنید، فایل هایی که با پسوند lib. هستند رو دانلود کنید. مثلاً آقای/خانوم kendab باید فایل maxim.lib رو دانلود کنن. بعد از اینکه کتابخونه مور نظرتون رو دانلود کردین، وارد نرم افزار بشین. از منوی analysis گزینه library and include files رو انتخاب کنید. تو پنجره ای که باز میشه به کمک دکمه browse فایل دانلود شده رو انتخاب کنید. add library رو بزنید و نهایتاً دکمه ok.
            سلام دوست غزیز
            متاسفانه باز هم من را به جایی در نبردم
            شرمنده
            لطف کنید بیشتر راهنمایی بفرمایید
            آخه تو سرچ صفحات زیادی رو میاره که من نمی تونم بین اونا کتاب خانه های pspice رو پیدا کنم من دنبال یک دیود به اسم 1n4001 و دو ای سی به نام های SA602/NE602 و NE542 و یک کریستال اسیلاتور 20 مگاهرتز
            لطفا من رو راهنمایی کنید کارم گیره
            خدا نگهدار

دیدگاه

سلام
              برای دیود 1n4001 ، کافیه یکی از دیود های موجود رو انتخاب کنی و مشخصه هاش رو طبق مقادیر زیر عوض کنی

IS=29.5E-9 RS=73.5E-3 N=1.96 CJO=34.6P VJ=0.627
              +M=0.461 BV=60 IBV=10U
              برای عوض کردن مشخصات، ابتدا قطعه مورد نظرت رو تو صفحه شماتیک انتخاب کن و بعد از منوی edit برو به گزینه model . تو پنجره ای که باز میشه دکمه edit instance model (text) رو بزن . اونجا می تونی مقادیر رو جایگزین کنی

دیدگاه

سلام
                برای دیود 1n4001 ، کافیه یکی از دیود های موجود رو انتخاب کنی و مشخصه هاش رو طبق مقادیر زیر عوض کنی

IS=29.5E-9 RS=73.5E-3 N=1.96 CJO=34.6P VJ=0.627
                +M=0.461 BV=60 IBV=10U
                برای عوض کردن مشخصات، ابتدا قطعه مورد نظرت رو تو صفحه شماتیک انتخاب کن و بعد از منوی edit برو به گزینه model . تو پنجره ای که باز میشه دکمه edit instance model (text) رو بزن . اونجا می تونی مقادیر رو جایگزین کنی
                از راهنمایی شما ممنونم برای سایر قطعات هم باید کار مشابه انجام داد؟
                این اطلاعات رو از روی datasheet اون در آوردی؟
                لطف کنید بگید مقدیر مقاومت ها و خازن ها رو چه جوری باید تغییر داد؟
                مرسی
                خدا نگهدار

دیدگاه

سلام
                  سلام
                  منوی analysisکجا هست من پیدا نمی کنم

دیدگاه

داخل محیط شماتیک

دیدگاه

داخل محیط شماتیک
                      سلام
                      من نرم افزار باز میکنم ولی گزینه analysisرا ندیم
                      میشه بیشتر توضیح بدهید
                      شرمنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kendab

داخل محیط شماتیک
                        سلام
                        من نرم افزار باز میکنم ولی گزینه analysisرا ندیم
                        میشه بیشتر توضیح بدهید
                        شرمنده
                        [/quote]
                        ُسلام
                        شرمنده تو منو pspiceگزینه analysisهست کارهای که شما گفتید انجام دادم حالا چطور پیدایش کنم

دیدگاه

اگه منظورتون پیدا کردن قطعه جدید هست، این قطعه به المان های موجود اضافه شده. کافیه همون دکمه get new part رو بزنید و در قسمت part name اسم قطعه مورد نظر رو بنویسید

دیدگاه

اگه منظورتون پیدا کردن قطعه جدید هست، این قطعه به المان های موجود اضافه شده. کافیه همون دکمه get new part رو بزنید و در قسمت part name اسم قطعه مورد نظر رو بنویسید
                            سلام اسم قطعه یعنی max2750را مینویسم ولی موجود نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X