ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2014/08/21
    1
    0

استفاده از يرق تلفن براي روشن کردن وسيله برقي

سلام ايا ميشه يک وسيله برقي که با 4بانري قلمي روشن ميشه را با برق تلفن روشن کرد؟
    نياز به چي دارم براي اينکار
    2015/11/16
    1
    0

پاسخ : استفاده از يرق تلفن براي روشن کردن وسيله برقي

سلام. نميدونم اين کار شدني هست يانه ولي تلفن خونه در حالت عادي 48ولت برق داره وقتي که تلفن خونه زنگ خوره ميشه به 100ولت با فرکانس 25 هرتز تبديل مي شه.
    ولي از جريان تلفن خبري ندارم.چون که موج سينوسي بايد ولتاژACباديود پل بهDCتبديل کني.من خودم شارژر موبايلمو به تلفن خونه زدم گوشيم شروع به شارژ کردن کرد ولي خيلي طول کشيد که 1درصد پر کن.با تلفن خونه ميتوني برق اضطراري درست کني زماني که برق ميره.من 15 ال اي دي دو چيپ روشن کردم.
    موفق باشي.
    2014/05/22
    200
    5

سلام

جریان خروجی چیزی نداره در حد چند میکرو آمپره ، هم خود میکرو کنترلر در حد چند میلی آمپره .

ولتاژ که حدود 45 تا 60 ولته در حالت معمولی ، وقتی هم گوشی برداشته میشه به دلیل بسته شدن مدار تلفن ، ولتاژ میشه حدود 9 تا 14 ولت
    ولی وقتی زنگ میخوره سیگنالی میاد ac در حد 110 ولت .

اما بهتره یه سرچی تو نت بزنی ببینی جریان خط تلفن چقدره ، اینجوری بهتر درک میکنی .

اضافه شده در تاریخ :
    سلام

جریان خروجی چیزی نداره در حد چند میکرو آمپره ، هم خود میکرو کنترلر در حد چند میلی آمپره .

ولتاژ که حدود 45 تا 60 ولته در حالت معمولی ، وقتی هم گوشی برداشته میشه به دلیل بسته شدن مدار تلفن ، ولتاژ میشه حدود 9 تا 14 ولت
    ولی وقتی زنگ میخوره سیگنالی میاد ac در حد 110 ولت .

اما بهتره یه سرچی تو نت بزنی ببینی جریان خط تلفن چقدره ، اینجوری بهتر درک میکنی .
    2015/08/11
    تهران
    170
    8

سلام ولتاژ ارسالی توسط مخابرات 60 ولت است و می تواند 30 میلی آمپر جریان بدهد و هرچه ازمخابرات بیشتر دور باشید ولتاژ افت بیشتری می کند....این کار کار اشتباهی است اگر اینطور بود برق تلفن ها رو از خود پریز میگرفتن تلفن سیگنال ارسالی رو با توجه به همین دو سیم انتقال میده میده وممکنه تو کار دستگاه های مخابراتی اختلال ایجاد بشه
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام
    2014/05/22
    200
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad daraie
    سلام ولتاژ ارسالی توسط مخابرات 60 ولت است و می تواند 30 میلی آمپر جریان بدهد و هرچه ازمخابرات بیشتر دور باشید ولتاژ افت بیشتری می کند....این کار کار اشتباهی است اگر اینطور بود برق تلفن ها رو از خود پریز میگرفتن تلفن سیگنال ارسالی رو با توجه به همین دو سیم انتقال میده میده وممکنه تو کار دستگاه های مخابراتی اختلال ایجاد بشه
    تا جایی که من میدونم تختلال ایجاد نمیکنه ، چون هر مشترک دارای یک کارت ترانکه و یکی فیوز کروز
    شما حتی اگه در منزل به خط تلفن برق 220 بزنید ، فیوز داخل مخابرات میسوزه و آسیبی به سایر قسمت ها نمیرسونه .
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    543

اول این کار منع قانونی دارد. دوم اگر افت ولتاژ اندکی روی خط تشخیص داده شود (ناشی از مصرف جریان)، دستگاه PCM آن را به عنوان برداشتن گوشی تلفن تشخیص می دهد و بازر شروع به ارسال سیگنال 1KHz روی خط می کند (همان بوق تلفن) و اگر این قضیه چند ثانیه بدون شماره گیری ادامه یابد، خط اشغال شده و حتی ممکن است بازر خط شما بسوزد.
    2012/10/15
    149
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
    اول این کار منع قانونی دارد. دوم اگر افت ولتاژ اندکی روی خط تشخیص داده شود (ناشی از مصرف جریان)، دستگاه PCM آن را به عنوان برداشتن گوشی تلفن تشخیص می دهد و بازر شروع به ارسال سیگنال 1KHz روی خط می کند (همان بوق تلفن) و اگر این قضیه چند ثانیه بدون شماره گیری ادامه یابد، خط اشغال شده و حتی ممکن است بازر خط شما بسوزد.
    ایا درسته؟؟ :eek:
    اگه این حرف درست باشه خوب این کار از اساس غلطه
    2009/09/23
    47
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
    اول اين کار منع قانوني دارد. دوم اگر افت ولتاژ اندکي روي خط تشخيص داده شود (ناشي از مصرف جريان)، دستگاه PCM آن را به عنوان برداشتن گوشي تلفن تشخيص مي دهد و بازر شروع به ارسال سيگنال 1KHz روي خط مي کند (همان بوق تلفن) و اگر اين قضيه چند ثانيه بدون شماره گيري ادامه يابد، خط اشغال شده و حتي ممکن است بازر خط شما بسوزد.
    من چند سال پيش سيم تلفن را اتصالي داده بودم به مدت يک هفته چيزي نشده بود
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8