اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از یرق تلفن برای روشن کردن وسیله برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از یرق تلفن برای روشن کردن وسیله برقی

سلام ایا میشه یک وسیله برقی که با 4بانری قلمی روشن میشه را با برق تلفن روشن کرد؟
    نیاز به چی دارم برای اینکار

پاسخ : استفاده از یرق تلفن برای روشن کردن وسیله برقی

سلام. نمیدونم این کار شدنی هست یانه ولی تلفن خونه در حالت عادی 48ولت برق داره وقتی که تلفن خونه زنگ خوره میشه به 100ولت با فرکانس 25 هرتز تبدیل می شه.
    ولی از جریان تلفن خبری ندارم.چون که موج سینوسی باید ولتاژACبادیود پل بهDCتبدیل کنی.من خودم شارژر موبایلمو به تلفن خونه زدم گوشیم شروع به شارژ کردن کرد ولی خیلی طول کشید که 1درصد پر کن.با تلفن خونه میتونی برق اضطراری درست کنی زمانی که برق میره.من 15 ال ای دی دو چیپ روشن کردم.
    موفق باشی.

دیدگاه

سلام

جریان خروجی چیزی نداره در حد چند میکرو آمپره ، هم خود میکرو کنترلر در حد چند میلی آمپره .

ولتاژ که حدود 45 تا 60 ولته در حالت معمولی ، وقتی هم گوشی برداشته میشه به دلیل بسته شدن مدار تلفن ، ولتاژ میشه حدود 9 تا 14 ولت
      ولی وقتی زنگ میخوره سیگنالی میاد ac در حد 110 ولت .

اما بهتره یه سرچی تو نت بزنی ببینی جریان خط تلفن چقدره ، اینجوری بهتر درک میکنی .

اضافه شده در تاریخ :
      سلام

جریان خروجی چیزی نداره در حد چند میکرو آمپره ، هم خود میکرو کنترلر در حد چند میلی آمپره .

ولتاژ که حدود 45 تا 60 ولته در حالت معمولی ، وقتی هم گوشی برداشته میشه به دلیل بسته شدن مدار تلفن ، ولتاژ میشه حدود 9 تا 14 ولت
      ولی وقتی زنگ میخوره سیگنالی میاد ac در حد 110 ولت .

اما بهتره یه سرچی تو نت بزنی ببینی جریان خط تلفن چقدره ، اینجوری بهتر درک میکنی .

دیدگاه

سلام ولتاژ ارسالی توسط مخابرات 60 ولت است و می تواند 30 میلی آمپر جریان بدهد و هرچه ازمخابرات بیشتر دور باشید ولتاژ افت بیشتری می کند....این کار کار اشتباهی است اگر اینطور بود برق تلفن ها رو از خود پریز میگرفتن تلفن سیگنال ارسالی رو با توجه به همین دو سیم انتقال میده میده وممکنه تو کار دستگاه های مخابراتی اختلال ایجاد بشه
        همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
          سلام ولتاژ ارسالی توسط مخابرات 60 ولت است و می تواند 30 میلی آمپر جریان بدهد و هرچه ازمخابرات بیشتر دور باشید ولتاژ افت بیشتری می کند....این کار کار اشتباهی است اگر اینطور بود برق تلفن ها رو از خود پریز میگرفتن تلفن سیگنال ارسالی رو با توجه به همین دو سیم انتقال میده میده وممکنه تو کار دستگاه های مخابراتی اختلال ایجاد بشه
          تا جایی که من میدونم تختلال ایجاد نمیکنه ، چون هر مشترک دارای یک کارت ترانکه و یکی فیوز کروز
          شما حتی اگه در منزل به خط تلفن برق 220 بزنید ، فیوز داخل مخابرات میسوزه و آسیبی به سایر قسمت ها نمیرسونه .

دیدگاه

اول این کار منع قانونی دارد. دوم اگر افت ولتاژ اندکی روی خط تشخیص داده شود (ناشی از مصرف جریان)، دستگاه PCM آن را به عنوان برداشتن گوشی تلفن تشخیص می دهد و بازر شروع به ارسال سیگنال 1KHz روی خط می کند (همان بوق تلفن) و اگر این قضیه چند ثانیه بدون شماره گیری ادامه یابد، خط اشغال شده و حتی ممکن است بازر خط شما بسوزد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
              اول این کار منع قانونی دارد. دوم اگر افت ولتاژ اندکی روی خط تشخیص داده شود (ناشی از مصرف جریان)، دستگاه PCM آن را به عنوان برداشتن گوشی تلفن تشخیص می دهد و بازر شروع به ارسال سیگنال 1KHz روی خط می کند (همان بوق تلفن) و اگر این قضیه چند ثانیه بدون شماره گیری ادامه یابد، خط اشغال شده و حتی ممکن است بازر خط شما بسوزد.
              ایا درسته؟؟ :eek:
              اگه این حرف درست باشه خوب این کار از اساس غلطه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                من چند سال پیش سیم تلفن را اتصالی داده بودم به مدت یک هفته چیزی نشده بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X