اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور سه فاز با برق تکفاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی موتور سه فاز با برق تکفاز

سلام
    یه الکتروموتور خریدم که روکش پلاستیکیشو باز کردم سه بست برای اتصال برق بهش داره .سه سیم از سمت راست و سه سیم از سمت چپ از داخل موتور در اومدن و در نهایت بهم وصل شدند من میخوام این الکتروموتورو با برق ۲۲۰ راه اندازی کنم چطور میشه این کارو کرد .
    مرسی

پاسخ : راه اندازی موتور سه فاز با برق تکفاز

سلام
    اولا اگه توان موتورت خیلیه اینکارو نکن چون موجب اسیب به الکتروموتورت میشه.
    ثانیا برای اینکار ابتدا با لامپ تست یا مولتی متر یا هر وسیله ی مناسبی که دم دست داری از روی صفحه ترمینال موتور سر وته هر کدوم از سیم پیچها را پیدا کن
    و سه سیم پیچ و خازن رو طوری بهم ببند که تشکیل یک مربع بدهند که سه ضلع مربع سیم پیچ و ضلع دیگر از خازن بوجود امده باشد.
    حالا دو سر سیم پیچی که به خازن وصل نیست را به شبکه ی 220 میتونی وصل کنی

علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

مرسی از پاسختون میشه بیشتر توضیح بدین ،من کلا سه سیم داخل ترمینال دارم ،سر وته چیو معلوم کنم بستن به صورت مربع چطوریه

دیدگاه

سلام
        شما گفتید سه سیم از چپ وسه سیم از راست بیرون اومده و بهم وصل شده اند.این طریقه ی وصل شدن با توجه به توان موتورتون میتونه ستاره و یا مثلث باشه.
        حالا کاری که شما باید بکنی اینه که سر هم بندی سیم ها رو از صفحه ترمینال باز کنی در این صورت شما شش عدد سیم خواهی داشت.که دوتادوتا برای سیم پیچ هرفاز هستند
        چون هر سیم پیچ دوسر داره دیگه.حالا باید معلوم کنی که کدوم دوتا از این شش سیم برای هر کدوم از فاز هاست که این کارو با لامپ تست یا مولتی متر انجام بده.حالا سرهای سیم پیچ اول رو 1و 2 و سرهای سیم پیچ دوم رو 3و4 و سرهای سیم پیچ سوم رو 5و 6 نامگذاری میکنیم.حالا 2 رو به 3 وسر4 رو به خازن و سر دیگر خازن رو به 5 و سیم 6 رو به 1وصل میکنیم منظورم از مربع نیز همین بود یعنی اگه مدار رو روی کاغذ بکشی یه چهارضلعی بوجود میاد.حالا از محل اتصال 2و3یک انشعاب و از محل اتصال 6و1 یک انشعاب میگیری و به شبکه 220 وصل میکنی
        علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

سلام. من هم یه موتور سه فاز دارم که نمیدونم چطوری راه اندازیش کنم. اگه میشه راهنمایی بفرمائید. با اهم متر اهم سیمهاشو گرفتم:
          [IMG][/IMG]
          [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eldorado1150 نمایش پست ها
            سلام. من هم یه موتور سه فاز دارم که نمیدونم چطوری راه اندازیش کنم. اگه میشه راهنمایی بفرمائید. با اهم متر اهم سیمهاشو گرفتم:
            ...
            سلام،
            این یک موتورِ تک فازِ دو دور هست!!
            ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

خب لطفا راهنمایی بفرمائید. چطور میتونم راه اندازیش کنم و در دو دور ازش استفاده کنم؟ خازنش هم خریدم. لطفا اگر ممکنه نحوه اتصالشو برام توضیح بدید. با تشکر از لطف شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eldorado1150 نمایش پست ها
                خب لطفا راهنمایی بفرمائید. چطور میتونم راه اندازیش کنم و در دو دور ازش استفاده کنم؟ خازنش هم خریدم. لطفا اگر ممکنه نحوه اتصالشو برام توضیح بدید. با تشکر از لطف شما
                اگه پیش دستم بود، راهش مینداختم،
                ولی اینطوری بلد نیستم!
                ... .
                به احتمال زیاد باید روی خود موتور یا داخل بدنه دستگاهی که ازش بازش کردی، نقشه سیم بندیش باشه!
                ... .
                اگر هم نبود دیگه باید با آزمون خطا راهش بندازی!
                و در نظر داشته باشی که خازن، با سیم پیچ کمکی سری میشه!

◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا ◙◙◙◙.
                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X