ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

موضوع: LED

2008/01/01
    111
    0

LED

در این تاپیک می خواهیم درباره LED مطلب بنویسیم هر کسی هر چی بلده بیاد بنویسه اصلا مهم نیست که مطلب پیش پا افتاده باشه...
    از این جهت اینو اینجا مطرح می کنم که LED در مداراتی که با AVR ساخته می شود بسیارپر کاربرده و اطلاع درباره اون می تونه خیلی مفید باشه....
    حضرت محمد (ص):بدانید،کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند،که قیمت هر کس به قدر معلو مات اوست.
    2007/07/23
    تهران
    1,197
    14

پاسخ : LED

led چیزه خیلی خوبیه. من دوست دارم.

آخه چی بنویسیم همه با led کار کردن و زیرو بماشو در آوردن. اگه کسی مشکل داره بپرسه تا دوستان کمکش کنن.
    www.icesi.ir
    2007/04/20
    كره زمين
    1,408
    72

اولين مدار من چشمك زن دو ال اي دي بود ياد اون ايام بخير (ميخاستم هواپيما بسازم و .... :cry2:
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/06/28
    2,405
    17

سلام منم يه مدت روي سرقت اطلاعات با LEDآ*كار مي كردم ولي وقت يساختمش (اووووون وقتا) ديدم زياد راضيم نكرد و گذاشتمش توي آرشيوم . توضيحش توي بخش مدارهاي ديجيتال هست يه نگاه بندازيد بد نيست .
    اما با ميكرو مدار جالبي كه ساختم يه بازي فكري بود . حالا ميگردم سيسممو 1يداش مي كنم ميذارم توي سايت .

[hr]عاشقان نقطه ي پرگار وجودند ولي عشق داند كه در اين دايره سرگردانند
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/01/01
    111
    0

میدونید...
    ما همیشه وقتی میبینیم چیزی ساده و پیش پ افتاده است سریع ازش رد میشیم قافل از اینکه ممکنه همون بعد ها برامون مشکل ساز بشه
    مثلا همین LED عنصر کوچک به ظاهر کم اهمیتی که گفته میشه در آینده جای همه چراغها رو در مصارف روشنایی خواهد گرفت!
    اصلا اشکال ما اینه که به مطالب پایه کمتر اهمیت میدیم در صورتی که راه اصلی یاد گیری و پیشرفت از همین جا میگذره...مثلا چند وقت پیش کسی رو دیدم که با اینکه کلی هم حالیش بود ولی هنوز نمیدونست که LED چهار پایه هم داریم
    به همین خا طر باز هم میگم هر چی میدونید بنویسید ...هر چی میدونید؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    حضرت محمد (ص):بدانید،کسی که نمی داند ،نباید از آموختن شرم کند،که قیمت هر کس به قدر معلو مات اوست.

حضرت محمد (ص):بدانید،کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند،که قیمت هر کس به قدر معلو مات اوست.
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

led زرد ، آّبي ، قرمز ، حتي هفت رنگ :mrgreen:
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2007/08/07
    تهران
    353
    2

سلام :

اتفاقاً موضوع جالبيه و شايد خيلي ها بعداً ازش استفاده كنن !

خوب LED ها كه همتون ميدونيد ديود نوراني هستند و مانند ديود عمل مي كنند(پس در هر مداري باشن به اندازۀ ولتاژ دوسرشون افت ولتاژ ميندازن)

با اكثر AVR ها ميشه اونها رو مستقيماً درايو كرد(روشن كرد) ولي ترجيحاً بهتره كه براي روشن كردنشون از ترانزيستور استفاده كنيم!
    يا اگر مي خواهيد از خود ميكرو براي روشن كردنشون استفاده كنيد حتماً از يك مقاومت سر راهش استفاده كنيد كه اگر خدائي نكرده جريان زيادي كشيد ميكروي شما آسيب نبينه

LED ها بر حسب رنگشون از مواد مختلفي ساخته شدن و اين باعث ميشه كه براي راه اندازي يا روشن شدن به ولتاژ و جريان هاي متفاوتي نياز داشته باشن .

معمولاً جريان لازم براي اكثر LED ها بين 7 تا 19 ميلي آمپر مي باشد كه با توجه به ولتاژ ثابت پايه هاي ميكرو ميشه اين جريان رو با قرار دادن مقاومت مشخص از رابطۀ V=ir بدست آورد !

فعلاً تا اينجاش باشه تا بعداً بيشتر بنويسم

موفق باشيد
    2008/02/23
    760
    4

سلام
    راستی صحبت LED شد، من هم یه سوال بکنم
    دوستان احتمالا این دیود نورانیآ*های چند واتی رو توی بازار دیدن. قیافه خیلی جالبی داره و پکیجش هم جوری که فکر کنم باید روی چیزی شبیه خنک کننده نصب بشه. کسی با این دیودها کار کرده و هم چنین از قیمتش خبر داره؟ به نظر که چیزهای گرونی میآ*رسند؟
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/04/20
    كره زمين
    1,408
    72

من از این ال ای دی های که شما میگین دیدم میگفت روی ماشینهای مدل بالا میزارن قیمت میداد 2500 تومن
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.hex
    من از این ال ای دی های که شما میگین دیدم میگفت روی ماشینهای مدل بالا میزارن قیمت میداد 2500 تومن
    با تشکر
    باید ببینید که این قیمت برای دیود چند وات است ۱وات یا مثلا ۵ وات. اگر بخواهیم یه آرایه 4x4 از این دیودها درست کنیم، یعنی پولش میشه ۴۰ تومن! عجب نوری میآ*شه!!! اگر هر کدوم ۵ وات باشند ۸۰ وات نور از LED خیلی خفنه !!!!!
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)