اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم کردن نور تابلو LED ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم کردن نور تابلو LED ثابت

سلام به همه دوستان
    یکی از دوستان برام یه تابلو ثابت زده که میخوام توی پاساژ نصب کنم، همه رو با LED سفید اوال زده.
    حالا مشکل اینجاست که نور خیلی زیادی داره جوری که چشم رو خیلی میزنه!
    دوستان راهی هست که نورش رو خودم کم کنم؟؟
    داخل این تابلو یه منبع سویچینگ 12 دی سی با یه فلاشر 3 کاناله است.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ : کم کردن نور تابلو LED ثابت

سلام
    1)مقاومت سری شده با هر 3تا ال ای دی رو بیشتر کن
    2)یک مقاومت وات بالا ولی کم اهم با کل تابلو سری کن
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

قربان ممنون از جوابتون
      توی این تابلو طرف اصلاً واسه LED ها مقاومت استفاده نکرده! سری موازی لحیم شدن.
      بنابر این فکر کنم باید راه حل دومتون رو انجام بدم! فقط یک سوال این مقاومت رو کجا باید بزارم (بنده در این مسائل مبتدی هستم)؟ قبل منبع یه بعد از اون؟
      بعد از منبع و قبل از فلاشر گذاشتم اما فلاشر روشن نمیشد!

دیدگاه

مگه میشه بدون مقاومت oo:
        از من میشنوی دست به تابلو نزن وبه خودش بگو گندی که زدی رو بیا درست کن درضمن چون فلاشر داره باید اطلاعات بیشتری داشته باشه ادم از تابلو
        اگه با هر3تا ال ای دی مقاومت نذاشتهفحتما یه مقاومت اجری با کل ال ای دی ها گذاشته،درسته؟
        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

سلام
          چرا اینکارارو میکنین؟
          از یه کنترل rgb ها استفاده کنین هر چقدر دوس دارین کم یا زیادش کنین با افکت های مختلف
          با یک تیر و دو نشان
          هم کم و زیاد کردن نور و هم افکت
          telgram:09396888049

دیدگاه

اتفاقا منم با این اطلاعات ناقصم یه چیزایی میدونستم که معمولا باید مقاومت گذاشت اما این هیچی نداره!! حتی آجری رو هم نداره!
            فقط 220 رو داده به منبع بعد هم داده با فلاشر.
            این تابلو یه نوشته 3 کلمه ای داری که اون رو برقش رو مستقیم از منبع گرفته و فقط برای سه تا شکل فلش که پایین تابلو هست از فلاشر برق گرفته.
            عکسش رو میزارم الان...
            نوشته اصلی توسط jumper
            سلام
            چرا اینکارارو میکنین؟
            از یه کنترل rgb ها استفاده کنین هر چقدر دوس دارین کم یا زیادش کنین با افکت های مختلف
            با یک تیر و دو نشان
            هم کم و زیاد کردن نور و هم افکت
            سلام
            ممنونم از پیشنهادتون قربان اما حقیقتش میخوام همین یه جوری کم نور بشه بره پی کار خودش

دیدگاه

تعداد ال ای دی ها چندتاهست؟
              اگه سه تکه باشه که چه بهتر
              یه کنترلر rgb میگیری 6 تومن تو لینک زیر هست
              http://eshop.eca.ir/led-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C/1907-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-rgb-%D8%AA%DA%A9-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1.html
              بعد هر قسمتو وصل میکنی به یه کانالش و کنترلم میدی دست طرف 25 تا 30 تومنم میتونی بگیری ازش

دیدگاه

اول تغذیه led رو از منبع قطع کن
                یعد رو اون منیع سوئیچینگ 12ولتی دنبال یه پتانسیومتر کوچیک بگرد
                یه ولتمتر بردار رو به خروجی منبع وصل
                با اون پتانسیومتر ولتاژه منیع رو به حداقل برسون (باید دوروبر 10ولت باشه)
                حالا led ها رو وصل کن
                به همین راحتی

دیدگاه

اینم راه حله خوبیه
                  از اون فوتای کوزه گریه :job:

دیدگاه

ممنون جامپر عزیز:
                    این تابلو رو برام ساختن (با هزینه کم) الان چون نورش چشم رو میزنه میخوام یه کم نورش کم بشه. ظاهراً اون بنده خدا هم وارد نبوده به کار، چون با توضیح دوستان برخی موارد انگار رعایت نکرده...
                    به هر حال بنده میخوام با راه کوتاهتری از خرید کنترلر به نتیجه برسم (البته اگر امکان داشته باشه)

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
                    اول تغذیه led رو از منبع قطع کن
                    یعد رو اون منیع سوئیچینگ 12ولتی دنبال یه پتانسیومتر کوچیک بگرد
                    یه ولتمتر بردار رو به خروجی منبع وصل
                    با اون پتانسیومتر ولتاژه منیع رو به حداقل برسون (باید دوروبر 10ولت باشه)
                    حالا led ها رو وصل کن
                    به همین راحتی
                    اتفاقاً این کار رو با البته با یک یا دو دور کردم اما فایده ای نداشت قربان. بزارید این دفعه بیشتر پیچ پتانسیومتر رو بچرخونم ببینم چی میشه

دیدگاه

عجب تابلویی درست کرده
                      آدم گم میشه توش
                      چنتا چنتا زده ال ای دی هارو؟احتمال زیاد 4تا 4تا
                      اگه 3تا 3تا بود میتونستی به جای 12 ولت از منبع 9ولت استفاده کنی که خوب میشد نورش
                      ولی با این نظمی که ال ای دی هات دارن دست بردن توش خیلی خیلی سخته
                      به نظر من اگه اون پتانسیومتر منبع که دوستمون فرمودن جواب نداد کنترلر بزن

دیدگاه

تازه اکثر جاها رو سیم یه رنگ زده نمیشه فهمید کی به کیه! به چشمم 3 تا 3 تا زده @-)
                        پیچ رو انقدر چرحوندم تا به 9 ولت رسید اما بازم نورش خیلی زیاده! :angry:
                        میخوام یه آداپتور 6 بزارم ببینم چی میشه!

دیدگاه

عجب تابلویی دمش گرم!!!
                          یکم اطلاعات بده ببینیم چی به چیه! 6 ولت وقتی هست که تابلو روشنه یا وقتیه که تابلو جداست و خروجی رو پاور رو با مولتی متر اندازه میگیری؟ پاو چند آمپره؟ تعداد ال ای دی هات چندتاست؟؟
                          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

الان که روزه خیلی پرنوره چه برسه دیگه بره تو پاساژ!!
                            والا من بهش 800 تا ال ای دی دادم اونم همه رو به کار برده.
                            اون 6 ولت رو هم میخوام تست کنم ببینم نور کم میشه یا نه، اصلاً نمیشه توش نگاه کرد!

دیدگاه

یه روش عالی

یه شیشه به اندازه جلوی تابلو برش بدید و بهش از این شیشه مات کن های ماشین بچسبونید

درجه مات بودنش طوری باشه که هم توی روز دیده بشه هم توی شب

[s]اگر من جای شما بودم به کسی که اینجوری تابلو میسازه دستمزد نمیدادم[/s]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X