اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد Tab Control بعد از ساخت برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد Tab Control بعد از ساخت برنامه

سلام دوستان :bye
    من یه برنامه شروع کردم به نوشتن و حالا تموم شده, ولی مشکلی که دارم اینکه که همش داخل یه صفحه جا نمیشه و وقتی میخوام اینتالرشو درست کنم برنامم خوشگل نیست ... واسه همین میخوام از Tab Control استفاده کنم, ولی دو تا مشکل دارم ...
    1- وقتی در محیط Front Panel چیزاییو که درست کردم Cut و Paste میکنم داخل Tab همه ی سیم کشی هام در محیط Block diagram از بین میرن :cry: سیم کشیام خیلی زیادن, اصلا حوصله ندارم دوباره از اول شروع کنم به سیم کشی و طراحی :cry:
    2- اصلا نمیدونم چجوری باید با Tab Control کار کرد و سیم خروجیش در محیط Block diagram باید به چی وصل بشه :mrgreen:
    واقعا مثل همیشه ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید :redface:
    قربون همتون

پاسخ : ایجاد Tab Control بعد از ساخت برنامه

اول اینکه وقتی تو فرانت پنل کنترلات (و نمایشگرات) جا نمیشن چند راه داری
    1- tab control
    2- visible و hidden کردن اونا
    3- جابجا کردن مرکز مختصات فرانت پنل (خصوصیت origin) و چیدن کنترلها در نقاط مختلف فرانت پنل
    خب استفاده از tabآ‌یه راه اصولیه. شما یه tab میذاری روی صفحه کنار بقیه کنترلات. اگه میخوای یوزر بتونه تبها رو عوض کنه نوع اونو control میکنی و گرنه indicator
    بعد همه کنتراهایی که میخوای مثلا در یک تب جابدی رو سلکت میکنی بعد با drag اونا رو میشکشی داخل تب و رها میکنی (cut نمیکنی!)

دیدگاه

لب ویو اگر در ویندوز xpدرست شه و بصورت نصبی در بیاد در ویندوز 7 همه ی سایز های ان بهم می خوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
        اول اینکه وقتی تو فرانت پنل کنترلات (و نمایشگرات) جا نمیشن چند راه داری
        1- tab control
        2- visible و hidden کردن اونا
        3- جابجا کردن مرکز مختصات فرانت پنل (خصوصیت origin) و چیدن کنترلها در نقاط مختلف فرانت پنل
        خب استفاده از tabآ‌یه راه اصولیه. شما یه tab میذاری روی صفحه کنار بقیه کنترلات. اگه میخوای یوزر بتونه تبها رو عوض کنه نوع اونو control میکنی و گرنه indicator
        بعد همه کنتراهایی که میخوای مثلا در یک تب جابدی رو سلکت میکنی بعد با drag اونا رو میشکشی داخل تب و رها میکنی (cut نمیکنی!)
        مرسی Mojalan عزیز
        مثل همیشه از راهنماییات استفاده کردم و جواب گرفتم ایول داری عزیز
        البته من تو قسمت بلوک دیاگرام دیگه Control تعریفش نکردم, ینی اگه تعریف میکردم یه تب دیگه الکی درست میشد oo: ( ورژنم 2013 است )
        مرسی در هر صورت :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
          لب ویو اگر در ویندوز xpدرست شه و بصورت نصبی در بیاد در ویندوز 7 همه ی سایز های ان بهم می خوره
          البته وقتی سایز مانیتور و رزولوشن اون عوض بشه سایزها به هم میریزه مگر اینکه خودتون داخل برنامه سایزها رو تنظیم کنید

دیدگاه

چطوری؟

دیدگاه

یه تنظیماتی هم تو لب ویو هست که با انتخابش پنل در هر مانیتوری باز بشه اندازش تغییر نکنه.من خودم امتحانش نکردم
              file->vi propertice-> windows size

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh-emrah
                یه تنظیماتی هم تو لب ویو هست که با انتخابش پنل در هر مانیتوری باز بشه اندازش تغییر نکنه.من خودم امتحانش نکردم
                file->vi propertice-> windows size
                رفتارش خوب نیست و باز هم بعضی اندازه ها رو خراب میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X