اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام گرایش برق ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام گرایش برق ؟

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من چند سوال در مورد گرایش های برق دارم البته از این که تعداد سوالات کمی زیاد هست پوزش می طلبم ولی شاید هر کدام از این سوالات شاید سوال شخص دیگری باشد
    .بروز ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    2.سخت ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    3.گسترده ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    4.بازار کار گرایش های برق چجوریه؟
    5.جذاب ترین و زیبا ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    6.وضعیت دانشگاههای ایران در گرایش برق نسبت به کشورهای پیشرفته همانند آمریکا چجوریه ؟
    7.می گن مخابرات و الکترونیک به هم شبیه اند حتی من شنیدم می گن مخابرات برابر است با الکترونیک پیشرفته اگه من برم مخابرات می تونم در الکترونیک هم موفق شم و خودم الکترونیکو کار کنم ؟

پاسخ : کدام گرایش برق ؟

سلام خسته نباشید
    من بعد از مدت ها فهمیدم که برق توی هر رشته اش که بری اگه پشتکار و علاقه داشته باشید به یه جایی میرسید حداقل نون خودتو در بیاری
    پس علاقه و پشتکار باید کنار هم باشه .
    باید بگم الکترونیک و مخابرات فقط تا کاردانی شبیه هم هستند در مقطع کارشناسی و ارشد تغییر می کنند . من کارشناسی الکترونیک دارم و واسه ارشد یه سری تحقیقات کرده ام و دروسشون رو دیده ام .
    حتی شما به سمت ارشد که برین گرایش های خود الکترونیک باهم خیلی فرق میکنند به سمت انالوگ و دیجیتال میرند که اگه سرفصل درست به شما ارائه بشند خیلی فرق میکنند این مورد توی قدرت و مخابرات هم میره که مخابرات به سمت میدان و سیستم میره اینا هم خیلی باهم فرق می کنند .
    البته من اررشد قبول نشدم و امسال هم فکرر نکنم بخونم مدتی می خوام برنامه نویسی و متلب کار کنم شاید واسه سال 94 انشالله شرککت کردم .
    بروز ترین مشخصه دیگه الکترونیک و مخابرات و بعد مهندسی پزشکی البته اینها میشه گفت در یک سطحند از نظر بروز بودن
    گسترده ترین ها هم همونهایند چون الکترونیکی و دیجیتالیند
    بازار کار قدرت همه میندونند توی ایران بیشتره .
    جذااب ترین و زیباترین به علاقه طرف مربوط میشه .
    دانشگاهای ایران نسبت به دانشگاههای امریکا خیلی عقبه
    امیدوارم کمکتون کرده باشم .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام
      بنظرم اولش بگی دقیقا واسه چی این سوالارو میپرسی؟ میخواهی انتخاب رشته کنی یا فقط اطلاعاتت زیاد شه؟

بنظرم سوالاتت نسبیه
      نمیشه قاطعانه گفت چی سخته چی بهتره و...
      اما بنظر من
      درمورد بروزترین نمیتونم نظر بدم چون از بقیه دنیا اطلاعی ندارم :mrgreen:
      2- مخابرات سختترین
      3-همه گرایش ها گستردگی دارن. نمیشه ترین واسش ترین مشخص کرد
      4-بنظرم باید تخصصی چیزی بلد باشی تا جذب کار بشی، مثلا در زمینه PLC برنامه نویسی و کنترلش بلد باشی و مسلط. دراین صورت حتما جایی واست هست که مشغول باشی
      5-هر گرایش زیبایی خاص خودشو داره ولی من الکترونیک رو خیلی زیبا میبینم
      6-
      7-درسته درسهای مشترک دارند ولی شبیه و برابر نیستن

دیدگاه

من خودم بیشتر رو دو گزینه الکترونیک و مخابرات شک دارم
        از الکترونیک هم خوشم به ویژه ساخت وسایل الکترونیکی از اون ور خیلی هنوز به طور 100% با مخابرات آشنا نشده ام بچه ار لحاظ بازار کار کدومش بهتره؟
        پس شما با این جمله مخالفید پس مخابرات=الکترونیک پیشرفته ؟
        بچه ها مثلا می شه بگید یک متخصص مخابرات چه کارهایی می تونه انجام بده و جالب باشه؟
        راستی بچه ها کدومش به هوش مصنوعی نزدیکه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electrical0098
          من خودم بیشتر رو دو گزینه الکترونیک و مخابرات شک دارم
          از الکترونیک هم خوشم به ویژه ساخت وسایل الکترونیکی از اون ور خیلی هنوز به طور 100% با مخابرات آشنا نشده ام بچه ار لحاظ بازار کار کدومش بهتره؟
          پس شما با این جمله مخالفید پس مخابرات=الکترونیک پیشرفته ؟
          بچه ها مثلا می شه بگید یک متخصص مخابرات چه کارهایی می تونه انجام بده و جالب باشه؟
          سوالات راجع گرایش مخابرات باید توسط همکارانی که مخابرات خوندن پاسخ داده بشه.
          از بچه های همین انجمن که دانشجویان الکترونیک هستند الان در زمینه هوش مصنوعی فعال هستن و خیلی هم اطلاعات خوبی دارن.مثل آقای مهندس نحوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electrical0098

بنظرم شما یه مروری در انجمن هوش مصنوعی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0

و مخابرات داشته باش

بیشتر بدونی علاقه ات هم شفاف تر میشه

دیدگاه

هوش مصنوعی یکی از گرایش های ارشد رشته نرم افزار هست. رشته مخابرات ریاضیات فراوانی داره. البته نه این که سخت باشه چون که خود شما هم کم کم که وارد این رشته میشید ذهنتون ورزیده تر میشه ولی از نظر کسانی که بقیه ی گرایش ها رو خوندن مخابرات ریاضیات سختی داره. ولی به هر چیزی علاقه داری برو همون سمت. اگر به دنبال کار دولتی در رشته مخابرات هستید باید بگم که گزینه ی روی میز وزارت دفاع هستش. نه اینکه به جز وزارت دفاع جای دیگه نخواد اما کم نیروی مخابراتی میخوان. الکترونیک هم شاید همین طوری باشه. شما باید سعی کنید که بتونید چهار تا چیز طراحی کنید که این طوری بازار کار بهتر میشه. قدرت هم برای این میگن که بازار کارش بهتره که هر کارخونه ای( حتی قدیمی هاش) که ببینین یه سیستم برقی داره که شاید بیشتر به رشته قدرت مربوط بشه و شاید کارش هم اصلاً جذابیت نداشته باشه چون که سیستماشون قدیمیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X