اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 30 ولتی سوئیچینگ ( خیلی توپه)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 30 ولتی سوئیچینگ ( خیلی توپه)

سلام .
    من بعد از گشتن و دیدن منابع تغذیه ، یه منبع تغذیه خوب تو گیرنده های ماهواره و دیجیتال پیدا کردم. شاید به درد شما خورد.
    30ولت می ده ، سوئیچینگ ، فقط نمی دونم چند آمپریه. :sad:
    فکر کنم از پاور کامپیوتر بهتر باشه عکس ها رو نگاه کنید.
    این ولتاژ ها رو می ده
    gnd ,3.3,5,12,17,23,30

چند تا سوال:

منبع تغذیه چند آمپری هست؟

محافظ اتصال کوتاه داره یا نه؟

جای چند تا دیود و خازن و مقاومت و ... روی پی سی بی هستندولی قطعه ای روشون وصل نشده. (توی عکس سمت چپ ترانس) اون قطعه ها رو بذاری ممکنه بهتر بشه؟

کسی مدار و شماتیک داره هم بده؟
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : منبع تغذیه 30 ولتی سوئیچینگ ( خیلی توپه)

درود دوست گرامی ،
    مطمئن باش قویتر از پاو کامپیوتر نیست .
    اگه چیزی روی بردش نوشته سرچ کن ببیین به مشخصاتی میرسی یا نه .
    والا مولتی متر رو بزار دو سر خروجی هاشت بهش بار وصل کن ببین تا چند وات ولتاژش افت نمیکنه توانش مشخص میشه .
    برای اینکه بدونی محافظ اتصال کوتاه هم یکی از خروجی ها رو یه لحظه ای وصل کن به گراند نترس نمیسوزه .
    اون قطعات رو بزاری توانش بیشتر نمیشه اما ممکنه توی ریپل ولتاژ تاثیر داشته باشه .

دیدگاه

پاسخ : منبع تغذیه 30 ولتی سوئیچینگ ( خیلی توپه)

سلام.
      3.3 ولتش آمپر بالا و رگوله شده (یعنی ولتاژ نمونه برای رگولا سیون از 3.3 گرفته شده) است و بقیه ولتاژها شبه رگوله هستند و آمپرشان چندان بالا نیست. بخصوص 23 و 30 ولت در حد 100 الی 200 میلی آمپر هستند.
      ظاهراً در مقابل اتصال کوتاه محافظت نشده است. از خروجی 30 ولت آمپر کشیدم دیود یکسوساز این خروجی سوخت و کل مدار از کار افتاد و با تعویض دیود درست شد.
      قطعه سوییچینگ همه این بردها از نوع FPS یا Fairchild Power Switch بوده (یک آی سی با نوسانساز فرکانس ثابت و ماسفت درونی) و دیتاشیت و اپلیکیشن نوتهای زیادی براشون تو اینترنت هست اما شماتیک کامل فقط یکی دیدم و بسیار بی کیفیت و ناخوانا بود.
      در ضمن این بردها آماده در بازار به قیمت 10 الی 15 هزار موجود هستن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X