اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تغذیه

دوستان من نیاز به یک مدار سوئیچینگ برای تبدیل برق شهر(220v) به 16v dc با جریان یک آمپر دارم بدون ترانس وترجیحا" ایزوله باشد.ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

پاسخ : درخواست مدار تغذیه

من مدار تغذیه سوئیچینگ که هم ایزوله باشه هم ترانس نداشته باشه ندیدم. اصلا نمیشه.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار تغذیه

با سلام
      شاید منظور دوستمون اینه که ترانس با هسته آهنی نداشته باشه. در واقع اول با یه ترانس ولتاژ مثلا ۳۰ ولت درست کنیم بعد با یک رگولاتور سوئیچینگ DC/DC اون رو به ۱۶ ولت رگوله شده تبدیل کنیم! خوب اگر این روش مد نظر نباشد باید مستقیم ولتاژآ‌ شهر رو DC کنیم و سپس با یک IC سوئچینگ و یک ترانس خروجی DC رو درست کنیم.
      به نظرم راحتآ‌ترین راه برای درست کردن این مدار استفاده از چیپآ‌های سری TOPSwitch است که در بازار ما قابل دسترسی هم هستند. به عنوان مثال این یک مدار نمونه از این سوئیچآ‌ها است:

منبع:http://solution.eccn.com/sa_detail.asp?id=1152

برای اطلاعات دقیقآ‌تر باید دیتاشیت رو برسی کنید.
      اگر در سایت آرا (www.araelectronic.com) برید و به دنبال topswitch بگردید انواع موجود آن را پیدا میآ‌کنید. به عنوان مثال TOP224-TOP227
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X