اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آمپر led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد آمپر led

سلام.
    یه سوال در مورد آمپر LED داشتم.
    فرض کنیم یه led داریم که 3.3 ولته و 150 میلی آمپر. حال اگر منبع تغذیه ما 100 میلی آمپر یا 60 میلی آمپر باشد آیا led خراب می شه به مرور زمان؟ اگر به led کث 150 میلی آمپر مصرف می کنه بیش از اون مثلا 500 میلی آمپر یا 1 آمپر بدیم چه اتفاقی می افتد؟ من قبلا شنیدم همون قدر که نیاز داره مصرف می کنه و مشکلی به وجود نمی یاره درسته؟

پاسخ : سوال در مورد آمپر led

سلام
    اگه ال ای دی رو با جریان کمتری از حداکثر جریانش روشن کنید عمر بیشتری هم خواهد داشت.اگه ولتاز مناسب ال ای دی رو بهش بدید خودش جریان مورد نیازش رو میکشه.ولی اگه منظورتون از جریان دادن با منبع جریان باشه تا یه حدی ال ای دی مقاومت میکنه و بعد از اون میسوزه.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

خوب شما برای روشن کردن led باید ولتاژ و جریان متناسب به اون رو بهش بدید که اگر خارج از رنج led باشه led یا نور واقعی نخواهد داشت یا جریان زیادی خواهد کشید و میسوزه. اگر ولتاژ مناسب باشه جریان کمتر از مقدار نامی led بهش بدیم روشن میشه ولی نور زیادی نداره و اگر جریان زیادی بهش بدیم براثر اینکه ولتاژ دوسرش هست و جریان هم با گرم شدن و تغییر مقاومت داخلی led زیاد میشه نور زیادی داره و در مدت نچندان زیادی میسوزه. اگر جریان مناسب ولتاژ کم باشه طبعا led بخاطر کم بدون ولتاژ دوسر کاتد آند روشن نمیشه و اگر هم زیاد باشه led خواهد سوخت. کنترل ولتاژ و جریان برای led خیلی مهمه. اینکه led فرضا 100ma جریان میخواد مابهش جریان 500ma میدیم هرچقدر خواست بکشه درست نیست! اگر شما دقت و تست کنی میبینی همون led که قرار بود 100 تا بکشه الان داره با خیال راحت 150 وبیشتر هم میکشه پس شما باید جریانش رو کنترل کنی که نذاری هرچقدر خواست بکشه!!! همین کار رو در درایور پاور ال ای دی ها انجام مدین که ولتاژ و جریان ثابتی به led میده که درست روشن بشه. درکل طبق فرمول قانوم اهم میشه این قضیه رو بصورت ریاضی و خیلی ساده ثابت کرد.
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

ممنون از جواب.
        اگه من بخوام به جای علامت ماشین از led smd استفاده کنم مشکل پیش می یاد؟ led های من هر کدوم نیم وات هستن. حساب کردم 3 تا led رو سری بستم با یک مقاومت 15 اهم نیم وات. به نظرتون مشکل پیش می یاد به جای لامپ علامت ماشین بزارم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X