ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/08/28
    1,088
    3

سوال در مورد آمپر led

سلام.
    يه سوال در مورد آمپر LED داشتم.
    فرض کنيم يه led داريم که 3.3 ولته و 150 ميلي آمپر. حال اگر منبع تغذيه ما 100 ميلي آمپر يا 60 ميلي آمپر باشد آيا led خراب مي شه به مرور زمان؟ اگر به led کث 150 ميلي آمپر مصرف مي کنه بيش از اون مثلا 500 ميلي آمپر يا 1 آمپر بديم چه اتفاقي مي افتد؟ من قبلا شنيدم همون قدر که نياز داره مصرف مي کنه و مشکلي به وجود نمي ياره درسته؟
    2013/08/26
    553
    31

پاسخ : سوال در مورد آمپر led

سلام
    اگه ال اي دي رو با جريان کمتري از حداکثر جريانش روشن کنيد عمر بيشتري هم خواهد داشت.اگه ولتاز مناسب ال اي دي رو بهش بديد خودش جريان مورد نيازش رو ميکشه.ولي اگه منظورتون از جريان دادن با منبع جريان باشه تا يه حدي ال اي دي مقاومت ميکنه و بعد از اون ميسوزه.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2011/09/04
    کردستان
    1,365
    62

خوب شما برای روشن کردن led باید ولتاژ و جریان متناسب به اون رو بهش بدید که اگر خارج از رنج led باشه led یا نور واقعی نخواهد داشت یا جریان زیادی خواهد کشید و میسوزه. اگر ولتاژ مناسب باشه جریان کمتر از مقدار نامی led بهش بدیم روشن میشه ولی نور زیادی نداره و اگر جریان زیادی بهش بدیم براثر اینکه ولتاژ دوسرش هست و جریان هم با گرم شدن و تغییر مقاومت داخلی led زیاد میشه نور زیادی داره و در مدت نچندان زیادی میسوزه. اگر جریان مناسب ولتاژ کم باشه طبعا led بخاطر کم بدون ولتاژ دوسر کاتد آند روشن نمیشه و اگر هم زیاد باشه led خواهد سوخت. کنترل ولتاژ و جریان برای led خیلی مهمه. اینکه led فرضا 100ma جریان میخواد مابهش جریان 500ma میدیم هرچقدر خواست بکشه درست نیست! اگر شما دقت و تست کنی میبینی همون led که قرار بود 100 تا بکشه الان داره با خیال راحت 150 وبیشتر هم میکشه پس شما باید جریانش رو کنترل کنی که نذاری هرچقدر خواست بکشه!!! همین کار رو در درایور پاور ال ای دی ها انجام مدین که ولتاژ و جریان ثابتی به led میده که درست روشن بشه. درکل طبق فرمول قانوم اهم میشه این قضیه رو بصورت ریاضی و خیلی ساده ثابت کرد.
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2008/08/28
    1,088
    3

ممنون از جواب.
    اگه من بخوام به جاي علامت ماشين از led smd استفاده کنم مشکل پيش مي ياد؟ led هاي من هر کدوم نيم وات هستن. حساب کردم 3 تا led رو سري بستم با يک مقاومت 15 اهم نيم وات. به نظرتون مشکل پيش مي ياد به جاي لامپ علامت ماشين بزارم؟
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4