اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آینه جریان با ولتاژ 32 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آینه جریان با ولتاژ 32 ولت

سلام
    من میخوام یک آینه جریان یا منبع جریان بسازم که با کنترل مقاومت طبقه ی اول، جریان طبقه ی خروجی رو کنترل کنم، حالا سوالم اینه که چه مداری مناسب ترین گزینه است و همچنین من میخوام ولتاژم بالا باشه حداکثر 32 ولت و حداقل 24 ولت.پس باید ترانزیستورم از چه نوعی باشه؟؟؟؟
    اگه کمکم کنید خیلی خیلی خیلی سپاس گذار میشم

پاسخ : آینه جریان با ولتاژ 32 ولت

کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟ :(

دیدگاه

سلام
      ببخشید متوجه نشدم چی می خواین می شه واضح تر توضیح بدین؟؟ :agree:
      به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

بگذارید کامل توضیح بدم.من میخوام با میکرو avr یک دستگاه دیگه رو راه اندازی کنم که دارای ولتاژ 32 ولت هستش و برای راه اندازیش به جریان 4 تا 20 میلی آمپر نیاز داره، حالا من میخوام یک جوری این ولتاژ و جریان رو برای اوون دستگاه تامین کنم، اگه شما راه بهتری مد نظرتون هست ممنون میشم مطرحش کنید.ممنون از شماTABASOOMTZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط qaem
          بگذارید کامل توضیح بدم.من میخوام با میکرو avr یک دستگاه دیگه رو راه اندازی کنم که دارای ولتاژ 32 ولت هستش و برای راه اندازیش به جریان 4 تا 20 میلی آمپر نیاز داره، حالا من میخوام یک جوری این ولتاژ و جریان رو برای اوون دستگاه تامین کنم، اگه شما راه بهتری مد نظرتون هست ممنون میشم مطرحش کنید.ممنون از شماTABASOOMTZ
          خب شما لازم ندارید که یه منبع جریان درست کنید کافیه یه ترانزیستور رو به کلکتورش 32ولت بدین امیتر رو زمین کنید و بیسش رو به میکرو با یه مقاومت 470یا 560 اهم یا 1kبزنید و کنترلش کنید
          به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

ببخشید میشه دقیق تر توضیح بدید، یعنی به همین راحتی میشه این کار رو کرد؟بعد چجوری با میکرو جریان رو کنترل کنم؟اگه کامل توضیح بدبد خیلی لطف میکنید

دیدگاه

یعنی من میخوام جریان رو با توجه به ورودی های میکرو نتظیم کنم، یعنی بعضی مواقع خروجی 4 میلی آمپر و بعضی مواقع بیشتر از اوون تا حدااکثر 20 میلی آمپر

دیدگاه

درود دوست عزیز ، میخوای جریان اندازه گیری و کنترل بشه ؟ یا اینکه خیلی مهم نیست و خودتون دستی میخواهید کنترلش کنید ؟
                اگه میخواهید دستی کنترل کنید که خیلی ساده یه ترانزیستور BJT بردارید و بیسش رو به یک مقاومت و بعد به یک پتانسیومتر وصل کنید .

دیدگاه

سلام، نه من میخوام جریان رو کنترل کنم، طبق برنامه ای که مینویسم در هر لحظه ممکنه خروجی جریان عددی بین 4 تا 20 میلی آمپر باشه با ولتاژ32 ولت که ؟

دیدگاه

با مدار زیر میتونید جریان رو با ولتاژ کنترل کنید .

با این مدار جریان با رابطه زیر کنترل میشه :
                    کد:
                    IR3= VC/R3
                    لینک : http://www.daycounter.com/Circuits/Current-Servo/Current-Servo.phtml

به قسمت کنترل ولتاژ پ امپ میتونید از میکرو کنترلری استفاده کنید که DAC داشته باشه . و یا اینکه از یک میکروی معمولی استفاده کنید و یا با نردبان مقاومتی ولتاژ خودتون رو ایجاد کنید : resistor ladder

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X