اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید جیو ه ایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید جیو ه ایی

سلام و عرض خسته نباشید به همه اساتید انجمن واقعا دستتون بی بلا ممنونم از همه تون ایشالا خدا اجرتون بده واقعا سایت مفیدی ایجاد کردید.اقا من ی سوال درباره کلید جیوه ایی دارم.واسه طرز ساختش اینجوری؟؟؟؟کجاها کاربرد داره؟؟؟؟چطوری تست میشه؟؟؟؟مثلا من بخام با یکی جایگزین کنم به چه چیزایی باید توجه کنم؟؟؟؟؟مرسی

پاسخ : کلید جیو ه ایی

جایی که کج بودن یا نبودن آن وسیله اهمیت داره
    مثل بخاری برقی
    یکی از دوستام باهاش برای موتورش دزدگیر ساخته بود که اگر از جک پهلو بردارییش ارتباط بین دو پایه کلید جیوه ای قطع میشد و دزد گیر به صدا در می اومد
    در اتاق های عمل هم به عنوان کلید استفاده میشه چون جرقه ای در لحظه اتصال نمیزنه
    یکی از بچه های همین انجمن هم برای سنسور تشخیص شیب برای روباتش استفاده کرده بود

فقط مواظب جیوه درونش باش که خیلی خطرناکه البته اگر شکسته قبلیه
    در مورد ساختش نمیدونم ولی راحت توی بازار پیدا میشه یا خرید اینترنتی
    البته من جز اساتید نیستم :rolleyes:
    شاد باشی
    دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

پاسخ : کلید جیو ه ایی

همان طور که دوستمون گفتند کلید جیوه ای برای تشخیص زاویه مکانیکی به کار میره مثلا میشه پشت در صندوق عقب ماشین نصب بشه تا با باز شدن اون لامپ صندوق روشن بشه .
      برای جایگزین کردن هم میتونید از زاویه سنج های دیجیتال که توی فروشگاه همین سایت هم هست با دقت خیلی بالا استفاده کنید . فقط ماژول باید با یه پرسسور مثلا میکرو درایو بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X