اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استخراج ویژگی(Feature Extraction)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استخراج ویژگی(Feature Extraction)

سلام
    پیرو همون پروژه تشخیص امضاء حالا باید روشی برای استخراج ویژگی(Feature Extraction) پیدا کنم که هم سریع باشه و هم سهل الوصول چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

پاسخ : استخراج ویژگی(Feature Extraction)

سلام. میتونی از Gabor فیلتر استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sml_84
      سلام. میتونی از Gabor فیلتر استفاده کنی
      سلام.
      مهدی جان میشه بشتر توضیح بدید؟ چطوری میشه اینکار رو کرد؟ ایده اصلی Gaborآ‌ فیلتر چی هست و ...؟
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ایده اصلی اینه که مشکل ما با نرمالیزه کردنه تصویر به این معنیه که چون بر پایه پیکسل بخواهیم کار کنیم همه چیه به intensity وابسته میشه. این GABOR یا Wavelet یا همون فیلتر، میاد تصویر رو جوری فیلتر میکنه که اطلاعات لازم رو بهت میده و کتر به intensity پیکسل وابسته میشه. اما مشکل اینه هست که GABOR فیلتر ها ابعاد بالایی دارن و باید با یه سری روش ها مثل PCA یا downsampleing بعدشون رو کم کرد.

دیدگاه

سلام.پروژه پایانی من تشخیص مبلغ اسکناسهای فرسوده به روش پردازش تصویر هست که باید ویژگیهای هر نوع پول رو از روشهای مختلف پردازش مثل تبدیل فوریه و ماتریس هم وقوعی استخراج کنم.لطفا میشه من رو در این زمینه راهنمایی کنید..(بیشتر در مورد تشخیص بافت پول) ممنون..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daraee
            سلام.پروژه پایانی من تشخیص مبلغ اسکناسهای فرسوده به روش پردازش تصویر هست که باید ویژگیهای هر نوع پول رو از روشهای مختلف پردازش مثل تبدیل فوریه و ماتریس هم وقوعی استخراج کنم.لطفا میشه من رو در این زمینه راهنمایی کنید..(بیشتر در مورد تشخیص بافت پول) ممنون..
            سلام ...................

بحثی که شما باید دنبالش باشید روی یک نکته متمرکزه و اون اینکه شما باید دنبال اون دسته عملگرهایی باشید که روی Texture تصویر صحبت میکنن .. یک نمونه از اونها میتونه دید فیلتری باشه و اون هم Gabor filters .. این فیلتر ها میتونن روی texture خیلی خوب عمل کنن .. میتونید دنبال اونها باشید .. توی سایت هم در موردش صحبت شده .. موفق باشید ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15126.0
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام ..................

یک نمونه از اونها میتونه دید فیلتری باشه و اون هم Gabor filters هست ..
              فایل ضمیمه شده ی زیر رو برای این موضوع ببینید .. موفق باشید ..
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام
                میتونی از PCA برای استخراج ویژگی استفاده کنی جواب میده من رو یه دیتابیس نسبتا متوسط به لحاظ کیفی تست کردم 91 درصد در بهترین حالت جواب گرفتم
                شاد و پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzolfaghari
                  سلام
                  میتونی از PCA برای استخراج ویژگی استفاده کنی جواب میده من رو یه دیتابیس نسبتا متوسط به لحاظ کیفی تست کردم 91 درصد در بهترین حالت جواب گرفتم
                  شاد و پیروز باشید
                  سلام ....................

PCA شاید توی یه Application خاص بتونه رل خوبی بازی کنه (مثل OCR .. روی دیتابیس MNIST..) امــا به طور کلی نمیشه ازش به عنوان یه Feature Extractor خوب یاد کرد .. برای PCA هم میتونید به لینک زیر مراجعه کنید .. موفق باشید ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14253.0

دیدگاه

سلام. ممنون از راهنماییتون... :biggrin: من الان در این مرحله از پروژم که تشخیص مبلغ اسکناسهای فرسوده است دارم روی تبدیل ویولت,wavelet packet transform و gabor function استفاده می کنم ولی در پیاده سازی تو مطلب مشکل دارم!!!!کسی هست فایل مطلبی یا تابعی در اختیارم بگذاره تا مشکلم رو بتونم حل کنم؟؟در ویولت من از maximum overlap algorithm استفاده می کنم...ازتون ممنونم.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daraee
                      سلام. ممنون از راهنماییتون... :biggrin: من الان در این مرحله از پروژم که تشخیص مبلغ اسکناسهای فرسوده است دارم روی تبدیل ویولت,wavelet packet transform و gabor function استفاده می کنم ولی در پیاده سازی تو مطلب مشکل دارم!!!!کسی هست فایل مطلبی یا تابعی در اختیارم بگذاره تا مشکلم رو بتونم حل کنم؟؟در ویولت من از maximum overlap algorithm استفاده می کنم...ازتون ممنونم.........
                      سلام ...............

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5161#msg145161

دیدگاه

سلام من میخوام چشم و استخراج کنم تو تصویر و باز یا بسته بودن اونو تشخیص بدم
                        فیلتر گابور به کار من میاد ؟ میشه کد یا راهنمایی کنید منو ؟

دیدگاه

سلام امکانش هست در مورد استخراج ویژگی با تبدیل ویولت توضیح بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما 93
                            سلام امکانش هست در مورد استخراج ویژگی با تبدیل ویولت توضیح بدید
                            wavelate همون طور که گفتید یکی از روشهای استخراج وبزگی است که در حالت ذو بعدی (تصویر) فرکانسهای پایین پایین را انتخاب می کند در هر مرحله
                            سایز تصویر 1/2 میشه
                            تو این پست توضیح کاملش هست
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=12627.15
                            اَشهَدُ اَنَّ اَمیرالمُومِنینَ عَلیّاً وَلیُّ الله
                            لبیک یا علی (ع)
                            لبیک یا حسین (ع)
                            لبیک یا آقام ابولفضل عباس (ع) علمدار کربلا
                            لبیک یا امام صاحب الزمان (ع)

دیدگاه

سلام.
                              من هم به استخراج ویژگی با استفاده از ویولت نیاز دارم.
                              منظورتون از آدرسی که نوشتید کدوم قسمته؟؟ پستی رو نیاورد؟
                              ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X