اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص شعله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص شعله

سلام
    برای تشخیص شعله آبی از چه سنسوری استفاده کنم؟
    ظاهرا مدلهایی که از گیرنده مادون قرمز استفاده میکنن فقط شعله قرمز رو تشخیص میدن
    کلا برای تشخیص روشن یا خاموش بودن یک شعله(در عرض حداکثر یک ثانیه) چه راههایی هست؟
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : سنسور تشخیص شعله

اصولا گیرنده مادون قرمز همون طور که از اسمش معلومه به مادون قرمز حساس هست و هر چیزی که بتونه از خودش این طیف رو ساطع کنه اون گیرنده (به شرط یکسان بودن طول موج) میتونه دریافتش کنه
    و از اونجایی که میدونیم هر چیزی حرارت داره از خودش مادون قرمز ساطع میکنه پس نتیجه ؟؟؟؟
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
      اصولا گیرنده مادون قرمز همون طور که از اسمش معلومه به مادون قرمز حساس هست و هر چیزی که بتونه از خودش این طیف رو ساطع کنه اون گیرنده (به شرط یکسان بودن طول موج) میتونه دریافتش کنه
      و از اونجایی که میدونیم هر چیزی حرارت داره از خودش مادون قرمز ساطع میکنه پس نتیجه ؟؟؟؟
      ممنونم
      ولی من تست کردم نشد :sad:
      وقتی شعله قرمزه تغییرات گیرنده محسوسه
      ولی وقتی آبی میشه، خروجی برمیگرده به حالتی که خاموش بوده
      به نظرتون مشکل کارم کجاست؟
      دیود تو فاصله 5-6 سانتی متری از شعله فیکس شده
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

والا تا جایی که میدونم شعله زرد برای داغ ترین قسمت آتش هست(بالاترین دما)
        گیرنده معمولا تنظیم دارن که میشه حساسیت رو تغییر داد
        الان هم حساسیت (شاید هم طول موج ولی بعید میدونم) احتمالا مشکل از اوناست
        تجربه ی من میگه که حرارت در حد حرارت اتاق میتونه یه سنسور 3 م.م (این ریزه میزه ها) رو که به یه اپ آمپ وصله به راحتی روشن کنه اون هم از فاصله حدود 3 متری(استاندارد فاصله کف خونه تا سقف خونه که حرارت جمع میشه -حرارت بخاری -)تو فاصله 5-6 سانت احتمال زیاد سنسور ترکیده یا حرارت نابودش کرده
        تو دیتاشیت بخونید میبینید که این جور قطعات اگه دمای سطحشون مثلا حتی به 60-70 هم برسه کلی تغییر میکنه مشخصاتشون (به صورت دائمی)
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
          والا تا جایی که میدونم شعله زرد برای داغ ترین قسمت آتش هست(بالاترین دما)
          گیرنده معمولا تنظیم دارن که میشه حساسیت رو تغییر داد
          الان هم حساسیت (شاید هم طول موج ولی بعید میدونم) احتمالا مشکل از اوناست
          تجربه ی من میگه که حرارت در حد حرارت اتاق میتونه یه سنسور 3 م.م (این ریزه میزه ها) رو که به یه اپ آمپ وصله به راحتی روشن کنه اون هم از فاصله حدود 3 متری(استاندارد فاصله کف خونه تا سقف خونه که حرارت جمع میشه -حرارت بخاری -)تو فاصله 5-6 سانت احتمال زیاد سنسور ترکیده یا حرارت نابودش کرده
          تو دیتاشیت بخونید میبینید که این جور قطعات اگه دمای سطحشون مثلا حتی به 60-70 هم برسه کلی تغییر میکنه مشخصاتشون (به صورت دائمی)
          ممنونم
          سنسور که سالمه
          البته وقتی خاموش میکنم با همزمان با سرد شدن قسمت فلزی کمی تغییر میکنه(اگه رو به سمت اون قسمت بگیرمش)
          ول در زمان روشن شدن اگه شعله آبی باشه تغییری نمیکنه
          حالا دوباره تست میکنم

یه چیز دیگه که دیشب تست کردم همین پیلوت معمولی بخاری بود
          به محض روشن شدن شروع میکنه به ولتاژ دادن و وقتی داغ میشه تا 40-50 میلی ولت ولتاژ میده
          فقط مشکلش اینه که باید حسابی داغ بشه
          بعد از حدود 5 ثانیه ولتاژش به 5 میلی ولت میرسه

:-?

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X