اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای فایل در C#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای فایل در C#

سلام دوستان
    من میخوام با استفاده از C# یک فایل exe را اجرا و وارد منوی FILE نرم افزار بشم و پنجره مربوط به گزینه open نرم افزار را اجرا کنم. تا الان کد مربوط به باز شدن فایل exe را نوشتم ولی نمیتونم به صورت خودکار وارد منوهای نرم افزار بشم. کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه.
    با تشکر
    کدم هم اینه:
    private void btnload_Click(object sender, EventArgs e)
    {
    Process.Start(@"C:\mkv2.exe"(;

}

پاسخ : اجرای فایل در C#

سلام
    بستگی داره برنامه چی باشه
    ممکنه API داشته باشه ممکنه هیچی نداشته باشه و با روش های دیگه بشه یه بلای سرش اورد
    این جوری فکر نمی کنم بشه چیزی گفت

دیدگاه

دوست عزیز بهتر بود یکم اطلاعات میدادی
      یه عکسی چیزی از منوی نرم افزار .. یا کلید میانبر داره یا نه
      کلا میخوای چیکار کنی این چه نرم افزاریه؟ از command line ورودی میگیره ؟
      ساده ترین راهش همین ورودی مستقیم دادنه (command line) .. کلید میانبر هم ساده س.. از روی منو ها هم فک کنم بشه کارایی کرد
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

من میخوام با استفاده از C# یک محیط نرم افزاری ایجاد کنم که اطلاعات را از یک فایل CSV به میکرو ارسال کنه. ولی مشکلم اینجاست که فایلی که کاربر در اختیار داره و میخواد ارسال کنه CSV نیست به همین خاطر من میخوام از یک نرم افزار آماده کمک بگیرم که فایل کابر را باز کنه و مجددا با فرمت CSV ذخیره کنه. ولی نمیخوام کاربر خودش وارد اون نرم افزار بشه فقط میخوام وقتی یه دکمه را فشار میده پنجره open اون نرم افزار براش باز بشه و کاربرم فایلش رو انتخاب کنه بعد اون نرم افزار بتونه فایل رو با پسوندی که من میخوام ذخیره کنه
        فرمت فایلم ild و هیچ کتابخونه ای توی C# براش نیست به همین خاطر دارم از یک نرم افزار کمک میگیرم.
        نرم افزار با کلیدهای میانبر استاندارد مثله ctrl+o یا ctrl+s کار میکنه
        من تازه با C# شروع به کار کردم به همین خاطر خیلی چیزی نمیدونم
        نرم افزار open source ولی چون C++ من نمیفهمم خودش چجوری این دوتا فرمت را به هم تبدیل میکنه. :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

کد:
          Process.Start(@"C:\Windows\system32\calc.exe");
                Thread.Sleep(1000);
                Clipboard.SetText("1245");
                SendKeys.Send("^(v)");
          vb6 یه کدی دارم میتونه به صورت مجازی کلید یا کلیک کنه و... سی شارپ مطمئنا کارای خیلی بیشتری میشه کرد ولی مسلط نیستم بهش باید از dll ها و ... استفاده کرد .. این کد ماشین حساب رو باز میکنه و بعد از یک ثانیه کلید ctrl v رو میفرسته ..

اگه vb6 بود میتونستیم بهتر عمل کنیم مثلا بعد از اجرای نرم افزار منتظر باشه تا نرم افزار بالا بیاد بعد از اون کلید ها رو ارسال کنه

فایل csv رو سرچ کردم انگار متنیه اگه میدونید چطوری میشه به فرمت ild تبدیل کرد بگید تا برنامه شو بنویسیم (تو سی شارپ یا vb6))
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
            کد:
            Process.Start(@"C:\Windows\system32\calc.exe");
                  Thread.Sleep(1000);
                  Clipboard.SetText("1245");
                  SendKeys.Send("^(v)");
            vb6 یه کدی دارم میتونه به صورت مجازی کلید یا کلیک کنه و... سی شارپ مطمئنا کارای خیلی بیشتری میشه کرد ولی مسلط نیستم بهش باید از dll ها و ... استفاده کرد .. این کد ماشین حساب رو باز میکنه و بعد از یک ثانیه کلید ctrl v رو میفرسته ..

اگه vb6 بود میتونستیم بهتر عمل کنیم مثلا بعد از اجرای نرم افزار منتظر باشه تا نرم افزار بالا بیاد بعد از اون کلید ها رو ارسال کنه

فایل csv رو سرچ کردم انگار متنیه اگه میدونید چطوری میشه به فرمت ild تبدیل کرد بگید تا برنامه شو بنویسیم (تو سی شارپ یا vb6))
            ممنون از جوابتون
            دقیقا دنبال چنین دستوری میگشتم
            در مورد dll هم یه تحقیق میکنم ببینم چی میشه
            نرم افزاری که من دارم open source به نظر شما راهی وجود داره که من بتونم از کداش که به زبان c++ توی c# استفاده کنم.
            توی کداش نحوه تبدیل فایل CSV به ild را داره ولی من با C++ آشنایی ندارم
            کدش رو میزارم اگه تونستید یه نگاه بهش بندازید
            بازم ممنون از جوابتون

لینک دانلود کد: http://elm-chan.org/works/vlp/g/mkvsrc.zip

دیدگاه

یه چیزایی تو نت دیدم درباره فرمت ilda ولی انگار به این سادگیا نیست .. کد vc یذره برا من نامفهومه (از اول با ما را نمیاد )
              نتونستم کد رو اجرا کنم(net 2010 & vs98) ولی به گمانم بشه با یه تغییراتی کاری کرد که برنامه از خط فرمان دستور بگیره و کاربر اصلا اجراشو نبینه ...
              نمونه فایل دارید از این دو فرمت ؟

--
              http://www.laserist.org/StandardsDocs/IDTF05-finaldraft.pdf

دیدگاه

منم فقط همین فایلی که شما گذاشتید را در مورد این فرمت دارم ولی متاسفانه فایلای این فرمت با نت پد باز نمیشن که آدم بفهمه توشون چه خبره
                ولی نرم افزارهای open source زیادی با این فرمت کار میکنن
                از روی کد اون نرم افزارها نمیشه فهمید که چجوری این فرمت رو میخونن
                این لینک یه نرم افزار دیگه است که این فایلا رو میخونه http://laserboy.org/code/LaserBoy_2013_11_06.zip
                سرس نرم افزار هم توشه

اینم یک فایل ild و فایل CSV مربوط به همون فایله:
                http://uploadazad.com/uploads/9an_format.rar

دیدگاه

یکی از دوستان فایل رو طوری تغییر داده که میشه از خط فرمان اسم فایل رو فرستاد تا تبدیل بشه به ild
                  همونجا که از shell برنامه رو اجرا میکنید میتونید اسم فایل رو هم بفرستید و دیگه نیازی به فرستادن کلید و این حرفا نیست
                  برنامه رو تست نکردم البته .. یه تستی بزنید ببینید کار میکنه ..
                  شایدم یکی پیدا شد تبدیل کرد به dll که در این صورت کار خیلی راحتتر میشه ولی همین هم کافیه و کار راه انداز
                  لینک فایل
                  http://www.sharefile.ir/uploads/1409296076.zip

لینک تایپیک
                  http://forum.p30world.com/showthread.php?t=674039

دیدگاه

یکی از دوستان فایل رو طوری تغییر داده که میشه از خط فرمان اسم فایل رو فرستاد تا تبدیل بشه به ild
                    همونجا که از shell برنامه رو اجرا میکنید میتونید اسم فایل رو هم بفرستید و دیگه نیازی به فرستادن کلید و این حرفا نیست
                    برنامه رو تست نکردم البته .. یه تستی بزنید ببینید کار میکنه ..
                    شایدم یکی پیدا شد تبدیل کرد به dll که در این صورت کار خیلی راحتتر میشه ولی همین هم کافیه و کار راه انداز
                    لینک فایل
                    http://www.sharefile.ir/uploads/1409296076.zip

لینک تایپیک
                    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=674039
                    دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید از وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم
                    فقط این برعکس کاریه که من میخواستم بکنه، من میخواستم ild را تبدیل به CSV کنم
                    کلا چطوری میتونم از این توی کد خودم استفاده کنم؟
                    من میتونم توی C# بگم یه فایل exe را اجرا کن ولی چطوری میتونم بگم یه چیزی را بکش روی فایل exe.
                    نمیشه یه چیزی باشه که وقتی اجراش میکنی بگه فایل ild را انتخاب کن من یه نگاه به کدش کردم ولی اصلا نمیفهمم که بخوام تغییرش بدم
                    بازم ممنونم
                    @};- @};- @};- @};-

دیدگاه

آخ آخ آخ اصلا حواسم نبود
                      من کامپایلرشو ندارم تست کنم ولی فکر کنم اگه دو تابع LOADILDAFILE و SAVECSVFILE رو اضافه کنیم قبل از MAIN و MAIN رو هم به این صورت بنویسیم مشکل حل بشه

کد:
                      int main(int argc,char ** args)

{
                      	if (argc < 2) {printf("usage: convild.exe myfile.csv\n"); return 0;}
                      	BOOL result = LoadIldFile( args[1], 1);
                      	memcpy(&args[1][strlen(args[1])-3],"ild",3);
                      	BOOL result1 = SaveCsvFile(args[1], 0, nFrames-1);
                      }
                      --
                      لازم نیست چیزی با ماوس بکشید داخل برنامه فقط باید اسم فایل ILDA و خروجی CSV رو از سی شارپ بفرستید برای برنامه
                      فرستادن آرگومانت ها فکر کنم به این صورت باشه
                      کد:
                      Process.Start( "program.exe", "arg1 arg2 arg3" );

دیدگاه

:job:
                        همانطور که گفتید کد را اصلاح کردم و درست شد :biggrin: :biggrin:
                        حالا توی C# همانطور که شما گفتید آرگومان میدم، یعنی آدرس فایلم را میدم ولی وقتی دستی آدرس میدم درست کار میکنه ولی وقتی بهش میگم از FileDialog آدرس فایل را بگیر کار نمیده.
                        مسئله دوم اینکه من میتونم یه آرگومان به صورت ورودی بهش بدم خروجیش را چطوری بگیرم؟؟؟
                        این لینک نرم افزار که تغییرش دادم
                        http://uploadazad.com/uploads/ackv_ild2csv.rar
                        اینم کدمه که کار نمیکنه
                        کد:
                          if (OpenFileDialog1.ShowDialog() == System.Windows.Forms.DialogResult.OK)
                              {
                                string FilePath = OpenFileDialog1.FileName;
                                Process.Start(@"C:\Ild2Csv.exe", @"FilePath");
                        ببخشید انگار مزاحمت های من تمومی نداره :sad:

دیدگاه

آقا من سوال اول دوستمونو خوندم و در موردش سرچ هم کردم ولی راه حلی پیدا نکردم فلذا چیزی نگفتم. ولی دم شما گرم که پیگیری کردی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنت مونت کریستو
                            حالا توی C# همانطور که شما گفتید آرگومان میدم، یعنی آدرس فایلم را میدم ولی وقتی دستی آدرس میدم درست کار میکنه ولی وقتی بهش میگم از FileDialog آدرس فایل را بگیر کار نمیده.
                            مسئله دوم اینکه من میتونم یه آرگومان به صورت ورودی بهش بدم خروجیش را چطوری بگیرم؟؟؟
                            این لینک نرم افزار که تغییرش دادم
                            این کد رو امتحان کنید ببینید جواب میده .. مثل اینکه کوتیشن ها اضافی هستن
                            کد:
                              if (OpenFileDialog1.ShowDialog() == System.Windows.Forms.DialogResult.OK)
                                  {
                                    string FilePath = OpenFileDialog1.FileName;
                                    Process.Start(@"C:\Ild2Csv.exe", @FilePath);

در مورد خروجی مستقیم چیز خاصی به نظرم نمیرسه .. نمیدونم اون برنامه میتونه به کلیپبورد دسترسی داشته باشه یا نه اگه بتونه میشه از clipboard انتقال داد ولی روش زیاد مطمئنی نیست .. همین روش ذخیره در فایل رو میتونیم انتخاب کنیم فقط لازمه چند خط اضافه بشه برای پیدا کردن اسم فایل خروجی مناسب

دیدگاه

آقا دمت گرم :applause: :applause: :applause:
                              خدا خیرت بده
                              درست شد... :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                              یکم برنامه C++ را عوض کردم، چند خطم به برنامه C# اضافه کردم حل شد. در مورد کوتیشن هم حق با شما بود...
                              یعنی واقعا نمیدونم به چه زبونی تشکر کنم... @};- @};- @};-
                              خیلی کارت درسته :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X