اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالابر ، ارتفاع ، PID

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالابر ، ارتفاع ، PID

با سلام می خواهم بالابری با استفاده از کنترل کننده PID در 4 ارتفاع مختلف کنترل کنم اول می خوام بدونم چطور این ارتفاع کنترل کنم و PID باید چطور استفاده کنم ؟؟؟ در ضمن می خواهم فقط شبیه ساز درست کنم ممنون میشم کمکم کنید چون تا این موضوع نفهممم نمیتونم برنامه بنویسم باید پروژم تا 12 شهریور تحویل بدم . خواهش می کنم کمکم کنید

پاسخ : بالابر ، ارتفاع ، PID

کلا سوالتون مبهمه .

مثلا یعنی چی
    اول می خوام بدونم چطور این ارتفاع کنترل کنم
    PID باید چطور استفاده کنم
    تا این موضوع نفهممم نمیتونم برنامه بنویسم
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      کلا سوالتون مبهمه .

مثلا یعنی چی
      عنوان پروژه من اجراء و طراحی کنترلر های PIDروی سیستم های بالابر هست.
      حالا مثلا من ارتفاع 10 سانتیمتر می خواهم بالا بروم چطور باید بفهمم که من آیا مقدار درستی رفتم بالا یا نه ؟
      تا بتونم به اون PID اعمال کنم و با استفاده از این کنترلر به مقدار دقیق ارتفاع مد نظر برسم حالا سوال من این هستش با چه سنسور یا وسیله دیگری می تونم این ارتفاع به طور مداوم اندازه بگیرم .
      واینکه من باید PIDبرای یک موتور DCدر نظر بگیرم پس باید یک معاله مشخصه برای آن بدست بیارم تا بتونم ضرایب کنتل کننده PID بدست بیارم حالا نمیدونم من این معادله مشخصه چطور بدست بیارم ؟ ( مگه اصلا میشه برای یک موتور DC معادله مشخصه بدست آورد؟ )
      حالا این علامت سوالات من هست تا این جواب سوالاتم بدست نیارم نمیتونم برنامه بنویسم .
      ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

دیدگاه

برای انتخاب سنسور ها دست بازه . تا دلت بخواد . بستگی داری چقدر هزینه مهم باشه . و چقدر رفتار دینامیکی سیتم مهم باشه .
        مدل سازی موتور dc هم خیلی ساده است . ولی مساله اینه که دیگه کسی از موتور dc استفاده نمیکنه .
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          برای انتخاب سنسور ها دست بازه . تا دلت بخواد . بستگی داری چقدر هزینه مهم باشه . و چقدر رفتار دینامیکی سیتم مهم باشه .
          مدل سازی موتور dc هم خیلی ساده است . ولی مساله اینه که دیگه کسی از موتور dc استفاده نمیکنه .
          هزینه سنسور هرچه کمتر بهتر و حالا دیگه من میخوام از موتور DC استفاده کنم حالا باید چیکار کنم؟

دیدگاه

شما از یه سنسور الترا سونیک استفاده کن ولی در مورد pid
            توی سیستم های اسانسوری یا بالابری
            خوب برات اگه راحتر شرح بدم اینکه وقتی pidنباشه چی میشه هیچی موتور روشن، با سرعت میره بلافاصله که به اون نقطه رسید توقف میکنه حالا چرا پی ای دی چون به نسبت فاصله حواسش باشه و وقتی داره نزدیک میشه {موتورت دی سیه یه جوری ولتاژ کم بهش اعمال بشه } آروم وایسته توی سیستم های بالا بر هیچوقت نباید از اون نقطه رد بشه تا بخواد جبران بکنه و برگرده پس به سه تا پارامتر پی ای دی احتیاج نداری یعنی دوتاش باشه کافیه اگه بگی سخت افزارت چیه راحتر بگم چکار بکنی
            التراسونیک هم ارزونه و اون یجوری هم که گفتم راه داره بگو با چی مد نظرته پیاده کنی تا بهت بگم
            people with skills work for people with ideas

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X