اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار

سلام دوستان
    من باید مداری طراحی کنم که دوتا آدابتور در ورودی داشته باشه که اگر آدابتور اولی سوخت از طریق این مدار سوییچ شود روی دومی و اگر آدابتور دومی از کار افتاد روی باتری قلمی کتابی سوییچ شود وبرق از آن تامین شود آدابتورهای ورودی12 ولت 1 امپر است وخروجی هم همین مقدار؟؟ من چیزی از طراحی بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : طراحی مدار

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97305.0
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elhamiiii
      سلام دوستان
      من باید مداری طراحی کنم که دوتا آدابتور در ورودی داشته باشه که اگر آدابتور اولی سوخت از طریق این مدار سوییچ شود روی دومی و اگر آدابتور دومی از کار افتاد روی باتری قلمی کتابی سوییچ شود وبرق از آن تامین شود آدابتورهای ورودی12 ولت 1 امپر است وخروجی هم همین مقدار؟؟ من چیزی از طراحی بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید
      سلام
      سرعت سوئیچ برات مهمه؟
      گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

سلام:
        حلا چرا ازیک مدار شارژ دار استفاده نمیکنی که به محض برز ایراد در آداپتور از باتری تغذیه کنه .
        در هر صورت میتونی از آی سی current monitor /UC2842 که امکان کنترل جریان وشات داون (آستانه بار غیرمجاز )هم داره در ضمن مداری جهت شارژاتومات نیز دارد.
        موفق باشی .
        X factor

دیدگاه

با سلام
          دوتا آداپتور رو توی ورودی باهم موازی کن هرکدوم سوخت اویکی کار میکنه با این روش میتونی تعداد بیشتری هم موازی کنی اما در مورد باتری مدار زیر و پیشنهاد میکنم
          که تو ورودیش دوتا آداپتور موازی میکنی باتری هم همیشه شارژ هست و آماده کار البته اگه 9ولت تو خروجی میخوای میتونی از ولتاژ 12 ولت تو ورودی و از رگولاتور 7809 و باتری 9 ولت استفاده کنی
          موفق باشید
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

[quote author=Finder_ link=topic=98454.msg625540#msg625540 date=1408957180]
            سلام
            سرعت سوئیچ برات مهمه؟
            بله خیلی زیاد

دیدگاه

سلام
              میتونید از مدار زیر استفاده کنید:

1 و 2 آداپتور هستند
              BAT هم که معلومه،باتری هستش
              میتونید از دیود های معمولی مثلا 1N4001 استفاده کنید ولی چون سرعت سویچ براتون خیلی مهم هستش بهتره از دیود های شاتکی (مانند 1N5822) استفاده کنید.
              نحوه کار مدار:
              وقتی که آداپتور اول از کار بیفتد آداپتور دوم وصل میشود و اگر آداپتور دوم هم از کار بیوفتد، باتری وصل میشود.
              ضمنا وقتی که آداپتور اول وصل هست از باتری و آداپتور دوم جریانی کشیده نمیشود و اگر هم آداپتور دوم وصل باشد از باتری جریانی کشیده نمیشود.
              1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
              من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
              !Electronic On! Programming On
              هوشمندانه سوال بپرسیم!
              http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X