اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال درشبیه سازی میکرو در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال درشبیه سازی میکرو در پروتئوس

یه سوال در رابطه با شبیه سازی میکرو در پروتئوس داشتم.
    در bascom یه برنامه ساده نوشتم که روی lcd اسممو نمایش بده میخواستم بدونم برای شبیه سازی با پروتئوس چی کار کنم تا lcd اسمو نمایش بده؟
    یه سوال دیگه اینکه Vcc ای که باید به پایه lcd وصل میشه را باید از کدوم قسمت پروتئوس بیارم؟

پاسخ : اشکال درشبیه سازی میکرو در پروتئوس

سلام
    در bascom یه برنامه ساده نوشتم که روی lcd اسممو نمایش بده میخواستم بدونم برای شبیه سازی با پروتئوس چی کار کنم تا lcd اسمو نمایش بده؟
    خوب شماتیک رو بکش و بعد شبیه سازی کن دیگه!! مشکل چیه؟؟
    یه سوال دیگه اینکه Vcc ای که باید به پایه lcd وصل میشه را باید از کدوم قسمت پروتئوس بیارم؟
    سمت چپ نرمافزار از قسمت terminal mode گزینه power همون vcc هست
    موفق باشی

دیدگاه

مشکلم اینه : بعد از اوردن قطعات و سیم کشی باید چی کار کنم تا lcd اسمو نشون بده.یه جا خوندم باید به میکرو کد هگز داد.نمیدونم چه طور این کارو کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.riahi
        مشکلم اینه : بعد از اوردن قطعات و سیم کشی باید چی کار کنم تا lcd اسمو نشون بده.یه جا خوندم باید به میکرو کد هگز داد.نمیدونم چه طور این کارو کنم.
        دوست عزیز با سلام.
        شما ابتدا باید برنامه رو درون بسکام نوشته و بعد از اتمام گزینه کامپایل رو از منو پروگرم انتخاب کنید. اگر برنامه درست نوشته شده باشد فایل hex شما در محل ذخیره فایل اصلی بسکام تولید میشود. حالا در پروتئوس بعد از کشدن مدار روی میکروی مورد نظر دبل کلیک میکنید و در پنجره باز شده از بالا قسمت 5 گزینه program fiile روی علامت زرد رنگ کلیک میکنید و به محلی که فایل hex را ذخیره کرده اید میروید و آن را انتخاب میکنید و ok میکنید . حالا میکروی شما برنامه شما رو میتونه بخونه.
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
          دوست عزیز با سلام.
          شما ابتدا باید برنامه رو درون بسکام نوشته و بعد از اتمام گزینه کامپایل رو از منو پروگرم انتخاب کنید. اگر برنامه درست نوشته شده باشد فایل hex شما در محل ذخیره فایل اصلی بسکام تولید میشود. حالا در پروتئوس بعد از کشدن مدار روی میکروی مورد نظر دبل کلیک میکنید و در پنجره باز شده از بالا قسمت 5 گزینه program fiile روی علامت زرد رنگ کلیک میکنید و به محلی که فایل hex را ذخیره کرده اید میروید و آن را انتخاب میکنید و ok میکنید . حالا میکروی شما برنامه شما رو میتونه بخونه.
          در ضمن اگر در برنامه نوشته شده جایی اشتباهی داشته باشه فایل hex تولید نمیشه و ارورهای کادر پایین برنامه بسکام باید برطرف شود و دوباره کامپایل شود.
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

اگه برنامه کد hex رو تولید کنه یعنی حتما برنامه درسته؟
            برای من کد hex داره ، ولی توی بسکام هیچ اروری هم نمیده ولی روی lcd اسممو نشون نمیده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.riahi
              اگه برنامه کد hex رو تولید کنه یعنی حتما برنامه درسته؟
              برای من کد hex داره ، ولی توی بسکام هیچ اروری هم نمیده ولی روی lcd اسممو نشون نمیده.
              نه لزومآ همه خطا ها منجر به کامپایل نشدن نمیشه خطاهای دستوری ارور میده
              اما اون کدی که شما تو پست دیگه نوشته بودید کاملآ درسته
              شما مطمئنی درست سیم کشی کردی؟ میکرو و lcd رو درست انتخاب کردی دیگه؟
              [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
              [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
              [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
              [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
              صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

توی پروتئوس جواب گرفتم، بسکام جواب نمیده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X