اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پلیگان هاشور یا سالید ....؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پلیگان هاشور یا سالید ....؟

سلام به همگی
    .....
    بنده یک سوال بی جواب دارم که همیشه موقع پلیگان زدن ذهنم رو درگیر میکنه!
    solid یا Hatch
    ؟

پلیگان هاشور به نظرم خیلی به کار برای تحویل مشتری دادن جلوه میبخشه ولی خب دلیل علمی ای هم باید پشتش باشه!!
    شنیده ام(و بدیهی است) که پلیگان سالید میدان یکنواخت تری تولید میکنه (یه دوستی از روی نظر شخصی گفت چندان میدان هاشون فکر نمیکنه که فرقی کنند چون سوراخ ها در برابر ابعاد برد کوچک اند...) ولی در pcb ال سی دی که حساس است دیدم که در کمال تعجب از پلیگان هاشوری استفاده کردن که نشون میده واقعا دلیل علمی ای پشتش هست!
    در سرچ هام دوستان داشتن به ارتباط این دوتا به فرکانس مدار صحبت میکردن که خب تاپیک درست و درمونی نبود و بحثش ناقص مونده بود.
    همچنین در سایت های خارجی هم نکات متناقض بود مثلا یکی میگفت هاشور اندوکتانس ترک ها رو کمتر میکنه یکی میگفت نه سالید کمتر میکنه ...

حالا نظر شما چیست ؟

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

پاسخ : پلیگان هاشور یا سالید ....؟

من هم خیلی وقته ذهنم درگیر این موضوع هست. توی بعضی از سایت های خارجی خونده بودم که معمولا از Hatched برای بردهای فرکانس بالا استفاده می کنند حتی بین زاویه 90 و 45 درجه این هاشورها هم تفاوت هایی وجود داره.
    صد در صد برای ایجاد پلیگان بر روی برد فرمول و محاسباتی وجود داره و اوی این فرمول ها باید ضخامت مس, فاصله پلیگان از ترک های برد و نوع قابل محاسبه باشه ولی من تا حالا نتونستم پیدا کنم.
    اگر اساتید دیگر در این باره اطلاعاتی داشته باشند و در اختیار ما قرار بدهند خیلی خوشحال می شویم :job:

دیدگاه

فک میکنم ارزیابی pcb هایی که در وسایل الکترونیکی موجود هست کمک میکنه.
      در pcb مادربردها که کاملا از سالید استفاده میشه پس فرکانس بالا سالید بهتر جواب میده لابد
      متن زیر هم از یک مرجع نسبتا مطمئن:
      Polygon can either be “solid” fills of copper, or “hatched” copper tracks in a crisscross fashion. Solid fills are preferred, hatched fills are basically a thing of the past.

دیدگاه

به نظر من سالید بهتره هر چند هاشوری قشنگ تر ممکنه باشه.
        در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
        2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
        3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyavash2k
          به نظر من سالید بهتره هر چند هاشوری قشنگ تر ممکنه باشه.
          بر اساس نظر و زیبایی نمیشه راجع به این موضوع قضاوت کرد. اگر بخوایم این موضوع رو به ضورت عملی بررسی کنیم نیاز به ابزارهای اندازه گیزی مثل اسیلوسکوپ و اسپکترو آنالیزر نیاز داریم که این ابزارهای هر جایی پیدا نمیشه ولی من چند تا پیدا کردم این موضوع رو خیلی خوب بررسی کرده بود. الان هر چی گشتم تو هاردم پیداش نکردم. هر وقت پیدا کردم اینجا میزارم شما هم استفاده کنید

دیدگاه

با سلام

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=98893.0

موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X