اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن خودکار sim900 پس از چند روز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن خودکار sim900 پس از چند روز

با سلام.

من چند تا از این بردهای راه انداز sim900 گرفتم:

یه مشکلی باهاشون دارم و اونم اینه که تا 2 یا 3 روز خیلی خوب کار میکنن ولی بعدش خود به خود خاموش میشن (وضعیت LEDها: سبز (روشن) ، قرمز(خاموش) ، نارنجی(روشن بدون چشمک زدن)) و وقتی تماس میگیرم اپراتور میگه "مشترک مورد نظر خاموش است".

برای تغذیه از آداپتور 5V/2A سری با یه دیود 1n4007 بعلاوه یه خازن الکترولیتی 1800 استفاده کردم. در ضمن از چند نوع مختلف آداپتور مرغوب استفاده کردم و مطمئنم مشکل از تغذیه نیست.

پیشاپیش از راهنمایی هایتان متشکرم.

پاسخ : خاموش شدن خودکار sim900 پس از چند روز

سلام
    دو سر تغذیه یک خازن بزرگ بزارید مثلا 1000 میکروفاراد.این ماژل به ریپل خیلی حساس می باشد و موجب ریست شدن ماژول میگردد.
    شما در محیط پر نویز از ماژول تست میگیرید؟؟ چه موقع ماژول شما ریست میشه؟ در شرایط خاصی این اتفاق می افتد؟

دیدگاه

برای sim900 حتما باید مکانیزمی در نظر بگیرید که وضعیتو چک کنه و در صورت نیاز ریست کنه.
      من مشکل خاموش شدن نداشتم ولی بعضی وقتا با توجه به جاهای مختلف (یه جا 3 روز یه جا 6 ماه بعد) ماژول جواب AT Command هارو نمی داد. از اون موقع همیشه از پایه Status برای خاموشی های احتمالی (که اگه منبع تغذیه و برد دقیق طراحی شده باشند پیش نمیاد) و قسمتی از نرم افزار برای جواب گرفتن از ATها گذاشتم خوشبختانه مشکل برطرف شده.
      به این هم توجه کنید که یک موبایل پیشرفته هم ممکنه به هر دلیلی هنگ کنه!

دیدگاه

با سلام.

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
        دو سر تغذیه یک خازن بزرگ بزارید مثلا 1000 میکروفاراد.این ماژل به ریپل خیلی حساس می باشد و موجب ریست شدن ماژول میگردد.
        یه خازن 1800 میکرو فاراد گذاشتم. وضعیت led ها رو نوشتم. اگه ماژول ریست بشه led قرمز باید روشن بشه، ولی led قرمز خاموشه و led نارنجی روشن و بدون چشمک زدن

شما در محیط پر نویز از ماژول تست میگیرید؟؟
        خیر. توی خونه تست گرفتم.

چه موقع ماژول شما ریست میشه؟ در شرایط خاصی این اتفاق می افتد؟
        2 یا 3 روز که میگذره، اینطوری میشه.

نوشته اصلی توسط jalilvand
        برای sim900 حتما باید مکانیزمی در نظر بگیرید که وضعیتو چک کنه و در صورت نیاز ریست کنه.
        من مشکل خاموش شدن نداشتم ولی بعضی وقتا با توجه به جاهای مختلف (یه جا 3 روز یه جا 6 ماه بعد) ماژول جواب AT Command هارو نمی داد. از اون موقع همیشه از پایه Status برای خاموشی های احتمالی (که اگه منبع تغذیه و برد دقیق طراحی شده باشند پیش نمیاد) و قسمتی از نرم افزار برای جواب گرفتن از ATها گذاشتم خوشبختانه مشکل برطرف شده.
        ممنون راه خوبی پیشنهاد دادید، ولی متاسفانه من pcb زدم. باید دیتاشیت sim900 رو بخونم تا ببینم پایه status چه وضعیت هایی رو نشون میده بعدش بردم رو اصلاح کنم.

نوشته اصلی توسط jalilvand
        به این هم توجه کنید که یک موبایل پیشرفته هم ممکنه به هر دلیلی هنگ کنه!
        بله حق با شماست، ولی مدار من همیشه این مشکل رو پیدا میکنه.

با تشکر

دیدگاه

یه پیشنهاد اینه که علاوه بر خازن هایی که گذاشتید، یه خازن 100 میکرو تانتال هم بزارید.
          و یه تست: آنتن و کانکتور احتمالی آنتن رو هم جدا کنید ببینید احیانا باز هم مشکل هست؟ رو یه برد این مشکل هست یا رو همه بردها؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X