اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مشکل عجیب با پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مشکل عجیب با پاور کامپیوتر

سلام
    من سه تا پاور توی خونه داشتم
    برای کاری به یه ولتاژ 12 ولت نیاز داشتم
    اول سیم سبز و مشکی رو به هو وصل کردم پاور روشن شد و خروج رو تونستم بگیرم
    بعد چون تعداد زیاد سیم ها اذیت کننده بود پاور رو باز کردم. سیم های اضافی رو با هویه بیرون اوردم و فقط یه سیم سیاه و یه سیم زرد که دوازده ولت بود گذاشتم
    بعدش جایی که سیم سبز بود رو با زمین پاور یکسره کردم
    دیگه پاور روشن نشد!!
    اتصال سیم سبز و زمین رو جدا کردم ولی بی فایده بود. وقتی سیم سبز رو به زمین یا سیم مشکی وصل میکردم فن پاور تکون میخورد ولی روشن نمیشد
    گفتم حتما حواسم نبوده زدم جاییش رو خراب کردم
    رفتم سراغ فن دوم باز مراحل بالا رو طی کردم و باز همون مشکل. اخه من که جز بیرون اوردن سیم های اضافی کار دیگه ای نمیکنم چرا اینجور میشه پس؟
    مرحوم آیه الله العظمی فاضل لنکرانی:
    من پنجاه سال است که دارم اسلام میخوانم بگذار چکیده اش را برایت بگویم :
    واجبات را بجای آور بجای مستحبات تا میتوانی به کار مردم برس و کار مردم را راه بینداز . اگر در قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

پاسخ : یه مشکل عجیب با پاور کامپیوتر

شما به پاورتون بار وصل میکنید یا نه؟مثلا یه لامپ 12 ولتی بدید بعد ببینید جریان دهی میکنه یا نه.
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
      شما به پاورتون بار وصل میکنید یا نه؟مثلا یه لامپ 12 ولتی بدید بعد ببینید جریان دهی میکنه یا نه.
      نه وصل نکردم
      قبل از اینکه سیم ها رو جدا کنم هم باری وصل نبود ولی کار میکرد
      واجبات را بجای آور بجای مستحبات تا میتوانی به کار مردم برس و کار مردم را راه بینداز . اگر در قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

دیدگاه

امروز دقت کردم موقعی که سیم سیاه و سبز رو به هم وصل میکنم یه صدای تق تق از اون طبقه ورودی(اگه اسمش همین باشه) شنیده میشه. شبیه به صدای رله است
        با وصل کردن سیم ها یه صدای تق میده و فن یکم میچرخه و با قطع کردنش باز یه صدای تق دیگه میده

دیدگاه

موقع در آوردن سیم ها خروجیت رو اتصال کوتاه کردی. با قلع کش قلع اضافه رو از روی برد بردار

دیدگاه

خروجی ها رو به هم وصل نکردید؟
            جایی مثلا هنگام در آوردن سیم ها پایه های خازنی یا مقاومتی یا هر چیز دیگه رو به هم وصل نکدید ( این 2 بار برای من پیش اومده)
            هویه رو روی قطعات حساس مثل ترانزیستور ها خیلی نگذاشتید که بسوزن؟
            +5sb رو دارید ? سیم بنفش هست که اگه کندی باید روی pcb +5sb رو پیدا کنی . بعد پاورتو به برق بزن نمی خوام سیم سبز و مشکی رو بهم بزنی ، ببیم ولتاژی داری یا نه ، اگه نداشتی ( که بعید می دونم ) پاورتون یه مشکل جدی داره ، برید به این لینک و مشکلتون رو برطرف کنید ، صفحه آخر خودم یه توضیحات مفصلی همراه با عکس گذاشتم.
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67996.135
            http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

اولیش با لطف شما دوستان درست شد
              یه اتصالی بسیار ریز بود
              اما دومی
              دومی رو بعد از چند روز که سراغش نرفته بودم وصل کردم به برق
              خود به خود روشن شد!
              اما بعد از چند دقیقه ای از کار افتاد
              عجله داشتم واسه رفتن به مغازه نتونستم سیم سبز و مشکی جدا کنم ولی بین سیم بنفش و زمین 5 ولت یا دقیقتر بگم 4.99 ولت برق داشت
              حالا ظهر باز امتحان میکنم ببینم بدون اتصال سیم سبز و زمین چقدر برق داره

سلام مجدد
              چک کردم
              ولتاژ سیم سیاه و بنفش 5 ولت هست
              وقتی به برق وصل میکنم و سیم سیاه و سبز رو به هم وصل میکنم یه لحظه کار میکنه متوقف میشه و دیگه کار نمیکنه تا شاید بیست دقیقه دیگه
              تو این مدت (که فکر کنم شارژ خازنهاش تخلیه میشه) یه صدای ویز بسیار ریز م شنیده میشه مثل صدایی که وقتی بیهوش میشی تو گوشت میپیچه!!!!
              از نظر اتصالی هم چک کردم چیزی ندیدم
              راستی دو تا قطعه هم داره این پاور که مدل نکست هست که توی پاور های دیگه ندیدم
              یکیش یه ترانس زرد هست مثل ترانس هایی که توی خود پاور هستن ولی نسبتا بزرگه و روی برد نصب نیست روی بدنه پاور نصبه و دو تا سیم ازش بیرون میاد که سر هر دو سیم به هم وصل شده و به یکی از پایه های خازن ها بزرگ اولیه وصل میشن
              دومی هم یه قسمت ورودی هست که قبل از ورودی برقه که فکر کنم فیلتر نویزگیری چیزی باید باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X