اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برایکنترل دریچه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برایکنترل دریچه

سلام دوستان بابت تاپیک (سوال در مورد ورودی مگا32 )معذرتخواهی میکنم کاریش کردم که نتونستم جمعش کنم...بگذریم
    من رشتهام کشاورزیه دو تا گلخونه تحقیقاتی دارم وروی اثر رطوبت بروی قارچ های میزبان خیارسبز مقاله دارم...پس رطوبت خیلی برام مهمه توی هر گلخونه یه کنترلر رطوبت دارم که با میکرو کار میکنه ویه رله برای فرمان به رطوبت ساز....تا اینجا درست ...برای دو تا گلخونم یک رطوبت ساز دارم وبنابراین باید یه راهی برای هدایت رطوبت به هردو سالن پیدا کنم...برحسسب نیازم اومدم دریچه ایی از نوع زیر طراحی کردم وماکتشو ساختم ولی اینکه چطور با میکرو کنترلش کنم ذهنمو مشغول کرده.....
    براساس این دریچه ما سه حالت داریم
    1/فقط ورودی گلخونه 1باز
    2/فقط ورودی گلخونه 2 باز
    3/هر دو ورودی باز
    کنترل های رطوبت من با میکروی 8 کار میکنن ومن تصمیم دارم از این دوتا کنترلر خروجی پایه های اونو که به رله ها میرسن چون دارای سطح منطقی یک هستند رو برای ورودی میکروی کنترل دریچه تخصیص بدم
    لطفا ایده هاتون رو بگید یا راهنمایی بفرمایید

پاسخ : راهنمایی برایکنترل دریچه

سلام دوست عزیز
    منم کار طراحی و ساخت سیستم های هوشمند گلخانه است. :redface:

ببین این دریچه که درست کردی ، سر وسط رو وصل کنید به یک استپر موتور و با هر زاویه و مقدار چپ گرد و راست گرد که خواستین کنترل کنید مدار را.

اگر سوال باشد من در خدمتم

موفق باشید
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
      سلام دوست عزیز
      منم کار طراحی و ساخت سیستم های هوشمند گلخانه است. :redface:

ببین این دریچه که درست کردی ، سر وسط رو وصل کنید به یک استپر موتور و با هر زاویه و مقدار چپ گرد و راست گرد که خواستین کنترل کنید مدار را.

اگر سوال باشد من در خدمتم

موفق باشید
      سلام
      گلخونه های ایران واقعا عملکردشون به خاطر نبود سیستمهای هوشمند پایینه...موفق باشید
      درمورد نظرتون میشه کاملتر توضیح بدبد

ممکنه کاملتر توضیح بدید

دیدگاه

خوب من دقیق متوجه نشدم دریچه به چه درد شما میخوره ؟ خوب تو هر سالن یک رطوبت ساز بزار و با روشن و خاموش کردن رطوبت ساز خیلی راحت از صفر تا 100 درد صد رطوبت سالن رو تامین کن .نهایتا با به تعداد مناسب پنکه سقفی هوای سالن رو به گردش دربیار تا فضای سالن هم پتانسیل بشه .
        دیگه دریچه چرا ؟
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          خوب من دقیق متوجه نشدم دریچه به چه درد شما میخوره ؟ خوب تو هر سالن یک رطوبت ساز بزار و با روشن و خاموش کردن رطوبت ساز خیلی راحت از صفر تا 100 درد صد رطوبت سالن رو تامین کن .نهایتا با به تعداد مناسب پنکه سقفی هوای سالن رو به گردش دربیار تا فضای سالن هم پتانسیل بشه .
          دیگه دریچه چرا ؟
          من با نظر شما موافقم. هم کنترلش آسون تره. هم هزینه کمتری میخواد.
          گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
            من با نظر شما موافقم. هم کنترلش آسون تره. هم هزینه کمتری میخواد.
            اینکه آسونتره بله درسته وکم هزینه تر نیست چون هر دستگاهی یه تومن برام آب میخوره وتو این کشور برای یه مقاله که میره خاک میخوره ارزش اینقد هزینه نداره ومساله دیگه دستگاهها رطوبت سازهای حرفه های هستند که هرکدوم تا 200 متر مربع رو جواب میدن که من الان یه دونشودارم بنابراین خرید یکی دیگه هزینه اضافیه...درسته؟؟؟؟

دیدگاه

خب بجای اینکه روی این وقت بذاری روی دستگاه وقت بذار.
              یه مشخصات ازش بده تا روش تحقیق بشه.
              گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

با سلام

نمیدونم متراژ گلخونه تون چقدره، ولی به نظرم بجای یه دستگاه گرونقیمت، از یک یا چند دستگاه بخار ساز سرد میتونین استفاده کنین. تازه ساختشون تو ظرفیت های بالا هم کار سختی نیست.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                  با سلام

نمیدونم متراژ گلخونه تون چقدره، ولی به نظرم بجای یه دستگاه گرونقیمت، از یک یا چند دستگاه بخار ساز سرد میتونین استفاده کنین. تازه ساختشون تو ظرفیت های بالا هم کار سختی نیست.
                  سلام
                  دوستعزیز من دستگاه گرون قیمت رو دارم و ساخت یا خرید یک یا چند دستگاه بخار سرد اصلا عاقلانه نیست

دیدگاه

دوستان عزیز
                    برای این دریچه هم برنامشو نوشتم وهم دادم تراشکاری برام بسازنش در صورت آماده شدن قرار میدمش تا اگه عیبی داشت رفع بشه ممکنه به برنامه نویسی مجدد نیاز داشته باشه
                    از همگی ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X