اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری مقدار جلو بودن فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری مقدار جلو بودن فاز

سلام م م
    من میخام برای برق سه فاز محافظ بسازم . و همونطور که میدونین هر فاز نسبت به فاز دیگه 120 دجه جلو یا عقب هست هالا من باید اندازه بگیرم که کدوم فاز جلوتره حالا به نظر شما چطوری میتونم با میکرو این رو متوجه بشم oo:
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : اندازه گیری مقدار جلو بودن فاز

سلام

شما برای هر فاز یک مدار گذر از صفر بساز و خروجیها رو به وقفه ی 0 تا 2 بده و یک تایمر رو روی پری اسکیل مناسب تنظیم کن و روشنش بذار

حالا یکی از وقفه ها رو در اولویت بذار که اگه مثلا وقفه ی 0 اومد تایمر ریست بشه و بعد با وقفه ی 1 و 2 مقدار تایمر رو ذخیره کن و حالا کافیه مقدار های بدست آمده از تایمر رو که ذخیره کردی بودی با هم مقایسه کنی
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

یه کار دیگه هم به جای مدار آشکارساز می تونی انجام بدی. یه نمونه از هز فاز رو با یک مقاومت بالا( مثلا 220 کیلو) بده به پایه میکرو. فقط حواست باشه که مدارت برقداره و خطرناک.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chia
        سلام

شما برای هر فاز یک مدار گذر از صفر بساز و خروجیها رو به وقفه ی 0 تا 2 بده و یک تایمر رو روی پری اسکیل مناسب تنظیم کن و روشنش بذار

حالا یکی از وقفه ها رو در اولویت بذار که اگه مثلا وقفه ی 0 اومد تایمر ریست بشه و بعد با وقفه ی 1 و 2 مقدار تایمر رو ذخیره کن و حالا کافیه مقدار های بدست آمده از تایمر رو که ذخیره کردی بودی با هم مقایسه کنی
        سلام ممنون
        این مدار گذر از صفر چه جوریه و به من باید به گفته شما از این میکرو های گردن کلفت بزارم تا 3 تا اینتراپت داشته باشه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
        یه کار دیگه هم به جای مدار آشکارساز می تونی انجام بدی. یه نمونه از هز فاز رو با یک مقاومت بالا( مثلا 220 کیلو) بده به پایه میکرو. فقط حواست باشه که مدارت برقداره و خطرناک.
        خیلی ممنون
        این که شما میگین با مقاومت بدم میکرو و ببینم کدوم جلوتره چه جوری میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

اتمگا 16 3 تا اینتراپت خارجی داره

و یه کار دیگه هم اینه که از مقایسه ی کننده ی داخلی اتمگا 8 به عنوان وقفه ی سوم استفاده کنید

و مدار Zero Crossing رو هم میتونید از پروژه ی دیمر آقای لاچینی بردارید که به صورت ایزوله و مقرون به صرفه انجامش دادن استفاده کنی

یا اینکه از مدار زیر برای گذر از صفر استفاده کنید ( اما این مدار ایزوله نیست و باید مثبت تغذیه رو به نول متصل کنید)

در عکس زیر المانهای R8,R9,C8,D2 مربوط به مدار تشخیص گذر از صفر هستن

اینم سیگنالها:

ِِDie for Life, Not Live to Die
          Freedom Fighter
          " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

اگه میخوای صنعتی استفاده کنی از یک کنترل فاز آماده استفاده کن (مثلا سوپر مونیتور مارک شیوا) که فکر کنم زیر 10000 تومنه

1- خیلی ارزونه
            2- یه آدم وارد تر از تو ساختش
            3- سه سال گارانتی داره
            4- امکانات زیادی داره (مثل تاخیر وصل ، تاخیر قطع ، مقدار مجاز اختلاف فاز ، مقدار مجاز افت ولتاژ ، میزان حساسیت و ...)
            5- داخل جعبه صنعتی گذاشته شده و داخل تابلو رو بیریخت نمیکنه
            6- اگه خودت بسازیش قیمتش بیشتر میشه و کلی چیزای دیگه

توی کارای صنعتی بهتره از قطعات آماده استفاده کنیم، مگه اینکه خیلی گرون باشه یا خیلی خاص باشه.

ولی اگه قصد داری تحقیق کنی و یاد بگیری یه بحث دیگس :nerd:
            استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
            http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _reza_
              اگه میخوای صنعتی استفاده کنی از یک کنترل فاز آماده استفاده کن (مثلا سوپر مونیتور مارک شیوا) که فکر کنم زیر 10000 تومنه

1- خیلی ارزونه
              2- یه آدم وارد تر از تو ساختش
              3- سه سال گارانتی داره
              4- امکانات زیادی داره (مثل تاخیر وصل ، تاخیر قطع ، مقدار مجاز اختلاف فاز ، مقدار مجاز افت ولتاژ ، میزان حساسیت و ...)
              5- داخل جعبه صنعتی گذاشته شده و داخل تابلو رو بیریخت نمیکنه
              6- اگه خودت بسازیش قیمتش بیشتر میشه و کلی چیزای دیگه

توی کارای صنعتی بهتره از قطعات آماده استفاده کنیم، مگه اینکه خیلی گرون باشه یا خیلی خاص باشه.

ولی اگه قصد داری تحقیق کنی و یاد بگیری یه بحث دیگس :nerd:
              سلام
              خیلی ممنون
              من پریسیده بودم مدل میکرو 8500 تومن بود و با توجه به این که یک تابلو سه فاز قسمت مرکز کنترلش یه چیزی در حدود 30 هزار درمیاد فکر میکنم بهتره از میکرو استفاده کنم چون فکر میکنم ارزون تر در بیاد و کوچک تر و هوشمندتر باشه (مثلا میشه زمانهای که موتور به خطر میفته کل اطلاعات رو ثبت کرد )
              و روی تابلو میشه نوشت تابلو ستاره مثلث هوشمند :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X