اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بلندگوی پیزو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بلندگوی پیزو

سلام دوستان
    این یه بلندگوی پیزو هست اگر اشتباه نکنم برای پخش فرکانس کاربرد دارد فقط واسم یه سوال پیش اومد اینکه آیا مثبت و منفی داره اگه داره کدوم پایه مثبت و کدوم منفی هست؟ یه سوال دیگه اینه که فرکانسی که بهش میدیم چه دامنه ولتاژی باید داشته باشه و چه محدوده ای رو پوشش میده
    هرکی واسه هرکدوم از سوال ها میتونه کمک کنه ممنون میشم با تشکر اینم عکسش
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : بلندگوی پیزو

سلام
    همیشه سیم قرمز رنگ مثبت و سیم سیاه رنگ منفی است.

اضافه شده در تاریخ :
    نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
    سلام
    همیشه سیم قرمز رنگ مثبت و سیم سیاه رنگ منفی است.
    این نکته رو هم اضافه کنم که: معمولا رنگ های روشن برای ولتاژ مثبت و رنگ های تیره برای منفی بکار میره.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بلندگوی پیزو

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
      این نکته رو هم اضافه کنم که: معمولا رنگ های روشن برای ولتاژ مثبت و رنگ های تیره برای منفی بکار میره.
      این سیم ها رو خودم لحیم کردم . شما عکس رو دیدی و اینو گفتی؟
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

آها!
        اگه اینطوریه پس بدنه فلزی منفیه! :nice:
        البته شاید!
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
          این سیم ها رو خودم لحیم کردم . شما عکس رو دیدی و اینو گفتی؟
          سیم سبز مثیت و سیم زرد که به بدنه وصل شده منفیه.
          گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
            سیم سبز مثیت و سیم زرد که به بدنه وصل شده منفیه.
            ممنون راجب ولتاژ اعمالی چی اطلاعاتی دارید؟ فرکانس با چه دامنه ولتاژی باید اعمال کرد؟ تا چه محدوده ای فرکانس و پخش میکنه؟

دیدگاه

من با دو نوع پیزوی متفاوت با پیزوی شما کار کردم.
              توی اولی که برای بخار سرد استفاده میشد. فرکانس 1.7 مگا هرتز و ولتاژ 80 ولت لازم داشت. :nice:
              توی دومی که تولید صدا میکرد. یه ولتاژ 5 ولت بهش میدادی و بوق میزد. :icon_razz:
              به همین راحتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
                من با دو نوع پیزوی متفاوت با پیزوی شما کار کردم.
                توی اولی که برای بخار سرد استفاده میشد. فرکانس 1.7 مگا هرتز و ولتاژ 80 ولت لازم داشت. :nice:
                توی دومی که تولید صدا میکرد. یه ولتاژ 5 ولت بهش میدادی و بوق میزد. :icon_razz:
                به همین راحتی
                ممنون از راهنماییت. میخوام بدونم فرکانس با چه دامنه ای باید بهش بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                  ممنون از راهنماییت. میخوام بدونم فرکانس با چه دامنه ای باید بهش بدم؟
                  با این نوع کار نکردم.
                  یه ولتاژ مستقیم بده دو سرش ببین چی میشه

دیدگاه

بدنه منفی

تست سالم و معیوب بودنش چی جوری ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariane
                      بدنه منفی

تست سالم و معیوب بودنش چی جوری ؟
                      باید توی یه مداری که مطمئنی جواب میده متصلش کنی :mrgreen:
                      واقعا میگم

دیدگاه

برای یه لحظه بهش ولتاز 5 ولت بدین یه تق کوچیک میکنه.(تست اولیه)
                        بدنه هم که دوستان گفتن منفیه.
                        برای تست کامل یه موج سینوسی با دامنه 5 ولت و فرکانس 10 تا 20 کیلو هرتز بدین باید سوت بکشه.
                        برای تست فرکانسی هم میتونید بهش یه موج اسکوار(squar wave ) فک کنم درست نوشتم. بدین
                        ________-
                        یا اگه حوصله ندارین میتونید ولتمتری با رنج میلی ولت بهش وصل کنید . با فوت زدن روی پیزو ولتاز بالا میره یا فشار دادن رو اون
                        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                          برای یه لحظه بهش ولتاز 5 ولت بدین یه تق کوچیک میکنه.(تست اولیه)
                          بدنه هم که دوستان گفتن منفیه.
                          برای تست کامل یه موج سینوسی با دامنه 5 ولت و فرکانس 10 تا 20 کیلو هرتز بدین باید سوت بکشه.
                          برای تست فرکانسی هم میتونید بهش یه موج اسکوار(squar wave ) فک کنم درست نوشتم. بدین
                          ________-
                          یا اگه حوصله ندارین میتونید ولتمتری با رنج میلی ولت بهش وصل کنید . با فوت زدن روی پیزو ولتاز بالا میره یا فشار دادن رو اون
                          با عرض سلام و عرض ادب خدمت دوست خوبم حسین. این چیزی که شما تعریفشو کردی شکل زیر هست بازر هستش.

ولی اینی که صحبتش بود فرق میکنه ظاهرا با بازر. این قطعه برای پخش فرکانس کاربرد دارد مثلا در دستگاه دفع حشرات .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                            با عرض سلام و عرض ادب خدمت دوست خوبم حسین. این چیزی که شما تعریفشو کردی شکل زیر هست بازر هستش.
                            ولی اینی که صحبتش بود فرق میکنه ظاهرا با بازر. این قطعه برای پخش فرکانس کاربرد دارد مثلا در دستگاه دفع حشرات .
                            سلام داداش.
                            نه برادر منظورم همون پیزویی هست که عکسشو بالا گذاشتی . یه صدای تغ خیلی خیلی کمی میده .(من آزمایش کردم که دارم بهت میگم )
                            این پیزو علاوه بر استفاده به عنوان سنسور لرزشی به عنوان تکمیل پاسخگویی در فرکانس های بالا(16-20 کیلوهرتز) تو اسپیکر ها هم استفاده میشه
                            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ
                            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                            ---------------------BMCELEC@-------------------
                            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                            ---------------www.bmc-elec.com--------------
                            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                              سلام داداش.
                              نه برادر منظورم همون پیزویی هست که عکسشو بالا گذاشتی . یه صدای تغ خیلی خیلی کمی میده .(من آزمایش کردم که دارم بهت میگم )
                              این پیزو علاوه بر استفاده به عنوان سنسور لرزشی به عنوان تکمیل پاسخگویی در فرکانس های بالا(16-20 کیلوهرتز) تو اسپیکر ها هم استفاده میشه
                              ممنون . راستی راجب ولتاژ کاریش چیزی میدونی ؟ و اینکه فرکانس و تا چه بردی میفرسته؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X