اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فهمی تغییر یک متغییر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فهمی تغییر یک متغییر

چطوری تغییر یک متغییر رو تشخیص بدم ؟
    مثلا متغییر a رو دارم میخوام وقتی کم یا زید شد به برچسب بره و وقتی ثابت هم شد مجددا به برچسب بره

پاسخ : فهمی تغییر یک متغییر

نوشته اصلی توسط البرت انیشتن
    چطوری تغییر یک متغییر رو تشخیص بدم ؟
    مثلا متغییر a رو دارم میخوام وقتی کم یا زید شد به برچسب بره و وقتی ثابت هم شد مجددا به برچسب بره
    در یک متغیر temp مقدارش رو ذخیره میکنید
    بعد روتین تغییر اون رو احرا میکنید و با temp مقایسه اش میکنید
    نمیتونید مثل بوجود اومدن وقفه و از هرجای برنامه این کار رو انجام بدید

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

میخوام یه جور باشه که اگر مثلا 1 ثانیه a مقدارش ثابت بود به یک بر چسب و اگر متغییر بود به برچسب دیگه

مقدار a مشخص نیست که راحت مقایسش کرد . ممکنه 1 یا 20 یا هر عددی بشه و رو هر عددی اگر 1 ثانیه ثابت بود به یک بر چسب برود

دیدگاه

میخوام یه جور باشه که اگر مثلا 1 ثانیه a مقدارش ثابت بود به یک بر چسب و اگر متغییر بود به برچسب دیگه

مقدار a مشخص نیست که راحت مقایسش کرد . ممکنه 1 یا 20 یا هر عددی بشه و رو هر عددی اگر 1 ثانیه ثابت بود به یک بر چسب برود
        من حلقه اصلی برنامه شما رو نمیدونم چقدر طول میکشه و ساختارش چیه و هر چند وقت یک بار a رو پدیت میکنه بخاطر همین تنها پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که از وقفه تایمر استفاده کنید...
        ولی اگر در زمان های مشخصی a پدیت میشه مثلا هر0.5 ثانیه یک بار، میتونید در دوبار گذر از مرحله پدیت شدن و دیدن این که a با مقدار temp که گفتم برابر هست یا نه فلگتون رو ست یا ریست کنید

head<=
        ...تشکر خدا...
        [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

راستش می خام با التراسونیک یک سرعت سنج بسازم ، طبق فرمول زیر میشه سرعت رو بدست آورد
          V = X/T
          توی این فرمول من X رو دارم تنها مشکل من T هست

پیشنهاد شما چیه ؟

دیدگاه

راستش می خام با التراسونیک یک سرعت سنج بسازم ، طبق فرمول زیر میشه سرعت رو بدست آورد
            V = X/T
            توی این فرمول من X رو دارم تنها مشکل من T هست

پیشنهاد شما چیه ؟
            به نظرم بهتره T رو ثابت کنید مثلا هر 100 میلی ثانیه یک بار به ماژول اولتراسونیک فرمان بدین و بخونیدش و X رو بدست بیارید
            میتونید این کار رو در وقفه یک تایمر انجام بدید

head<=
            ...تشکر خدا...

دیدگاه

بله همین کارو کردم :wow: درست شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X