اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده ی من عملی هست ؟ لطفا راهنمایی کنید .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایده ی من عملی هست ؟ لطفا راهنمایی کنید .

با سلام و احترام . :smile:

راستش فردا امتحان دارم ولی یه فکری تو ذهنمه که باعث شد کتابو ببندم و برسم خدمتتون .! :nerd:

می خوام ببینم این طرح رو چطور می تونم پیاده کنم ، می خوام مثلا کیس کامپیوتر رو روشن کنم بدون اینکه سیم برقش رو بزنم به پریز !! ، در واقع می خوام از یک
    فاصله ای ( حدودا کمتر از نیم متر ) از پریز برق ، اونو روشن کنم .
    با اینکه بی سوادم ولی یه چیزهایی به ذهنم می رسه که براتون می گم ، اگه بیاییم با یک آداپتور برق 220 ولت شهر رو به ولتاژ dc تبدیل کنیم ، بعد هم با استفاده از
    یک converter ولتاژ به فرکانس ، فرکانس رو به دستگاه بفرستیم . ( و اگه لازم باشه از فیلتر های مناسب هم استفاده کنیم .) بعد در اونطرف توی دستگاهمون هم یک گیرنده
    و converter فرکانس به ولتاژ قرار بدهیم . ( اگه هم لازم باشه ولتاژی رو که دستگاه دریافت می کنه رو تقویت میکنیم و .. )

( یه نگاهی بندازید CONVERTER F/V - V/F : http://www.analog.com/UploadedFiles/...ts/ADVFC32.pdf pdf آی سی )

نظرتون چیه ؟ در صورتی که براتون مقدوره راهنمایی بفرمایید ، خیلی خوشحال می شم . با سپاس . :applause:
    می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
    پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
    (حکیم عمر خیام)

پاسخ : ایده ی من عملی هست ؟ لطفا راهنمایی کنید .

با سلام
    اگر منظور شما اینه که توان مورد نیاز دستگاه رو با امواج الکترو مغناطیسی برای دستگاه برفرستیم. بله این امکان هست ولی شما باید دها کیلوات توان رو توی آنتن بفرستید تا کمی توان در گیرنده دریافت شود(اون هم برای راهآ‌اندازی یک PC شاید اصلا کافی نباشد و مانند پر کردن استخر با استکان باشد).
    البته این روش در RFID استفاده میآ‌شود. چیپی که در RFID TAG استفاده میآ‌شود، توان لازم برای کار را از امواج الکترو مغناطیسی دستگاه reader تهیه میآ‌کند. البته این توان دریافتی در حدود چند میکرو وات و شاید هم خیلی کمتر است.

-- شاید بتوان با متمرکز کردن امواج ارسالی تا حدودی تلف را کم کرد؟؟؟ :question:
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

خوب با روشی که گفتید ، همونطور که جواب دادن عمرا نمیشه . :icon_razz:
      ولی میشه موس و کیبورد رو اینطوری کرد.( البته نه با اون آی سی. اون آی سی برای اندازه گیری و کارهای ابزار دقیقه) می شه یک میدان مغناطیسی قوی ایجاد کرد و قسمتی از توان پخش شده رو با مدارهای داخلی موس یا کیبورد دریافت کرد.
      اما من یه فکر دیگه دارم.
      میشه برای هر کلید یک مدار رزونانس با فرکانس جدا گذاشت و گیرنده تمام این فرکانس ها رو تولید کنه. حالا هر کدوم از این رزونانس ها ره به آنتن گیرنده وصل بشن یک جریان کمی رو روی فرستنده اون فرکانس منعکس می کنند. اما نویز این ایده رو کاملا غیر عملی می کنه. :NO:

این جور ایده ها به ذهن همه می رسن. اما من یه اعتقادی دارم ، اونم اینه که 99.9% آدمها به مسائل از یک زاویه نگاه می کنند اما اون عده کمی که از یک زاویه دیگه نگاه می کنند همون مخترعین هستند.
      بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
      اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
        اما من یه فکر دیگه دارم.
        میشه برای هر کلید یک مدار رزونانس با فرکانس جدا گذاشت و گیرنده تمام این فرکانس ها رو تولید کنه. حالا هر کدوم از این رزونانس ها ره به آنتن گیرنده وصل بشن یک جریان کمی رو روی فرستنده اون فرکانس منعکس می کنند. اما نویز این ایده رو کاملا غیر عملی می کنه. :NO:
        سلام

چند وقت پیش شنیدم لپ تاپی ساخته شده که با فشار کلیدهاش باتریش شارژ می شه .
        حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

.

.

دیدگاه

اگر همچین دستگاهی درست کردی، وقتی روشنش کردی از اتاق که چه عرض کنم از خونه برو بیرون چون امواج الکترومغناطیس با این قدرت یک بلایی سرت میاره! (خطر عق*م شدگی)

اون دستگاه هم که اون مبتکر ایرانی ساخته برای شارژ یک موبایله نه 300 وات یک کامپیوتر

شهریار
            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

(( به نام خدا ))
              با عرض سلام به شما عزیزان . اول می خواستم به خدمت شما عرض کنم که بنده در حدی نیستم که بتوانم در حضور شما بزرگان نظر بدهم . این ایده واقعا ایده ی جالبی می باشد و حرکتی جدی در راه رسیدن به صنعت بدون سیم شدن می باشد . می خواستم بگم که در یک روش اگر بتوان در مدار گیرنده یک منبع ذخیره کننده انرژی قرار داده و فقط ما بتوانیم این انرژی را بتوانیم به ان برسانیم و ان را شارژ نماییم می توانیم همواره از ان منبع انرژِی ثابتی دریافت نماییم . حال باید ببینیم که این انرژِ را چگونه می توانیم به منبع خودمان ارسال کنیم . در وحله اول به سراغ ارسال و انتقال امواج از طریق نور می رویم که در این روش می توان از سلول های فتو ولتاژِی استفاده نمود که در گیرنده با دریافت نور می توتنند در خود ولتاژ ایجاد کنند که البته این کار زیاد مفید نمی باشد زیرا هم به نور مرئی که گاهی ازار دهنده می باشد و نیز به تعداد بسیار زیادی سلول نیاز می باشد . زیرا حجم ان ها در برابر ولتاژ تولیدی بسیار بالا می باشد .
              یک راه دیگر این می باشد که در گیرنده یک اسیلاتور پر قدرت قرار داده و اگر ما فقط بتوانیم توان مور نیاز و تغذیه اسیلاتور را در فرستنده تامین نماییم توانسته ایم که اسیلاتور را در سوی گیرنده به کار بیاندازیم .
              که مسلما این روش روش ناموفق و مسخره ای به نظر می اید زیرا ما تغذیه ی یک اسیلاتور موج پریودیک را از طریق یک موج پریودیک تامین نموده ایم .
              بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
              موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
              نلسون ماندلا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrh
                (( به نام خدا ))
                با عرض سلام به شما عزیزان . اول می خواستم به خدمت شما عرض کنم که بنده در حدی نیستم که بتوانم در حضور شما بزرگان نظر بدهم . این ایده واقعا ایده ی جالبی می باشد و حرکتی جدی در راه رسیدن به صنعت بدون سیم شدن می باشد . می خواستم بگم که در یک روش اگر بتوان در مدار گیرنده یک منبع ذخیره کننده انرژی قرار داده و فقط ما بتوانیم این انرژی را بتوانیم به ان برسانیم و ان را شارژ نماییم می توانیم همواره از ان منبع انرژِی ثابتی دریافت نماییم . حال باید ببینیم که این انرژِ را چگونه می توانیم به منبع خودمان ارسال کنیم . در وحله اول به سراغ ارسال و انتقال امواج از طریق نور می رویم که در این روش می توان از سلول های فتو ولتاژِی استفاده نمود که در گیرنده با دریافت نور می توتنند در خود ولتاژ ایجاد کنند که البته این کار زیاد مفید نمی باشد زیرا هم به نور مرئی که گاهی ازار دهنده می باشد و نیز به تعداد بسیار زیادی سلول نیاز می باشد . زیرا حجم ان ها در برابر ولتاژ تولیدی بسیار بالا می باشد .
                یک راه دیگر این می باشد که در گیرنده یک اسیلاتور پر قدرت قرار داده و اگر ما فقط بتوانیم توان مور نیاز و تغذیه اسیلاتور را در فرستنده تامین نماییم توانسته ایم که اسیلاتور را در سوی گیرنده به کار بیاندازیم .
                که مسلما این روش روش ناموفق و مسخره ای به نظر می اید زیرا ما تغذیه ی یک اسیلاتور موج پریودیک را از طریق یک موج پریودیک تامین نموده ایم .
                با سلام
                من که تقریبا از نوشته این دوستمون چیزی دستگیرم نشد، ولی به طور کلی ارسال کردن انرژی به کمک امواج الکترومغناطیسی (نور یا امواج رادیویی) تلف بسیار بسیار زیادی داره به صورتی که انتقال توان رو غیر ممکن میآ‌کنه حداقل الان که این طور هست. ممکن است بتوان با متمرکز کردن امواج ارسالی به سمت گیرنده تا حدی تلف رو کاهش داد ولی بازآ‌هم فکر نکنم بازده به زحمت به یکی دو درصد برسد!
                http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
                  اگر همچین دستگاهی درست کردی، وقتی روشنش کردی از اتاق که چه عرض کنم از خونه برو بیرون چون امواج الکترومغناطیس با این قدرت یک بلایی سرت میاره! (خطر عق*م شدگی)

اون دستگاه هم که اون مبتکر ایرانی ساخته برای شارژ یک موبایله نه 300 وات یک کامپیوتر

شهریار
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام

یکی دو هفته پیش که نشریه MIT Technology Review شماره ماه آوریل رو نگاه می کردم یه مطلبی در همین رابطه نوشته بود که یکی نفر از MIT با استفاده از دو تا سیم پیچ (به قول خودشون کویل coil) با قطر 60 سانتی متر و فرکانس 10 مگاهرتز تونسته بود تو فاصله 2 متری به راندمان 50 % برسه و یه لامپ 60 وات رو روشن کرده بود.
                    یعنی اول برق شهر رو تبدیل فرکانس می کنه بعد ارسال و بعد دوباره دریافت البته چون مصرف کنندش لامپ بوده احتمالا مشکل فرکانس نداشته و آنتن رو مستقیم وصل کرده به لامپ و روشن شده.
                    ظاهرش خیلی ساده هستش اما نمی دونم جزئیات خاصی داره و ما سر کاریم! یا به همین سادگی امکان پذیره اما مصلما ضخامت سیم، تعداد دور و کلی مساله دیگه باید اهمیت زیادی داشته باشند اما خوب می تونید امتحان کنید

چون من سواد چندانی ندارم :biggrin: 2 صفحه مربوط به این مطلب رو ضمیمه می کنم خودتون کامل بخونیدش (نکته این دومین پست من هستش نمی دونم چرا فروم به این عظمت امکان ضمیمه کردن فایل نداره )

این هم لینک دانلود
                    http://www.4shared.com/file/53960625...il-2008-1.html

دیدگاه

.

.

دیدگاه

البته مشخصه که به این سادگی نیست و نتیجه کلی تحقیقات هم تو 2 صفحه مطلب و یه عکس ارائه نخواهد شد ولی مزیت دونستنش اینه که این کار در این حجم انجام شده و می تونه هم یه دلگرمی برای فرد ایده پرداز باشه هم اینکه اگر واقعا کسی بخواد روی طرح کار کنه می تونه به جستجو نام فرد (منظورم همون محقق توی نشریه است) بپردازه و پیدا کردن جزئیات بیشتر و مقاله های احتمالی به هدفش نزدیک بشه البته مشخصه نمیشه یه PC رو راه انداخت اما خوب تو توان های پائین خیلی جای کار داره.

درباره تبلیغ هم بگم که اون نشریه فکر کنم وظیفه اصلیش همین باشه یعنی به معرفی و بررسی تکنولوژی های جدیدی می پردازه که به طور صنعتی به بازار عرضه شدن (حتی با ذکر قیمت) دقیقا تو همون شماره یه محصولی به نام WildCharger معرفی شده بود برای شارژ وایرلس گوشی موتورولا (البته فعلا!) یه چیزی بود شبیه موس پد با یه بخش الکترونیکی که و یه آداپتور که روی کانکتور باتری قرار می گیره (یعنی همانجایی که باتری رو توی گوشی قرار می دهید) و با قرار دادن گوشی روی اون صفحه باتری شارژ میشه و قیمت اون هم بین 30 تا 60 دلار تعیین شده (بسته به مدل گوشی)

حالا اگه یه ایرانی این طرح رو به مبلغ 5 میلیون دلار به اریکسون فروخته من نمی دونم چرا شرکت معظم سونی اریکسون تا حالا ازش هیچ صحبت و استفاده ای نکرده oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X