اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایزوله کردن پورت پارالل_کمک فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایزوله کردن پورت پارالل_کمک فوری

سلام به دوستان خوب انجمن.
    من میخوام در یک پروژه برای ارسال و دریافت اطلاعات از پورت پارالل استفاده کنم.
    ولی میخوام این کار رو به صورت ایزوله انجام بدم.
    برای پین های خروجی مشکلی ندارم.پین مورد نظر و زمین پارالل رو به اپتو وصل می کنم تا LED داخل اپتو رو روشن کنه...
    و اما در مورد پین های ورودی.پایه های مربوط به LED رو به تغذیه مدار وصل میکنم و مشکلی ندارم باهاش.ولی در مورد پایه های C و E نمیدونم چیکار کنم.چون پورت پارالل پایه ای نداره که همیشه ولتاژ داشته باشه که من وصلش کنم به Collector...
    لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : ایزوله کردن پورت پارالل_کمک فوری

جواب لطفا

دیدگاه

اینجوری که من چک کردم پورت پارالل منطق سیگنالش TTL هست پس از 5 ولت کامپیوتر میتونید استفاده کنید، به عنوان یه راهکار از یکی از پورت Usb کامپیوتر 5 ولت بگیر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adibiut
        سلام به دوستان خوب انجمن.
        من میخوام در یک پروژه برای ارسال و دریافت اطلاعات از پورت پارالل استفاده کنم.
        ولی میخوام این کار رو به صورت ایزوله انجام بدم.
        برای پین های خروجی مشکلی ندارم.پین مورد نظر و زمین پارالل رو به اپتو وصل می کنم تا LED داخل اپتو رو روشن کنه...
        و اما در مورد پین های ورودی.پایه های مربوط به LED رو به تغذیه مدار وصل میکنم و مشکلی ندارم باهاش.ولی در مورد پایه های C و E نمیدونم چیکار کنم.چون پورت پارالل پایه ای نداره که همیشه ولتاژ داشته باشه که من وصلش کنم به Collector...
        لطفا راهنمایی کنید.
        این جا ی سری توضیحات داده،
        http://www.computerports.net/parallel-port/
        آخرش هم گفته:
        Parallel port voltage varies from 2.5 to 5 volts for high TTL mode and 0 to 0.8 volts for low TTL mode. If you want to charge a simple circuit from lpt port it is better to use pin 1 because it always have a signal of 2.8 to 5 volts. For better/steady values I would recommend to use usb port (pin1 – 5 volts , pin4 – GND)

که از پایه ی یک میشه استفاده کرد، ولی USB خیلی بهتر و مطمین تره.

البته همون جا این عکسه هم هست که من منظورو ار ولتاژ هایی که نوشته متوجه نشدم!:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X