اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال مونتاژ برد smd با دستگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال مونتاژ برد smd با دستگاه

سلام من برد دارم دو رو متالایز که هر دو طرفش قطعه smd داره و یک طرفش dip هم داره
    میخوام تعداد مونتاژ بشه با دستگاه
    حالا چند تا سوال دارم
    تو طراحی pcb چه نکاتی باید رعایت بشه مثلا واسه مقاومت حتما باید فوت پرینت خودش باشه?
    دو اینکه جایی رو میشناسید با دستگاه مونتاژ کنه ? اگه ممکنه تجربه هاتون با شرکت های مختلف رو بگید
    سه ایا باید برد ها رو چاپ کنم بهشون بدم یا خودشون چاپ کنن بهتره ?
    چهار من بردام ابعادش زیاد بزرگ نیست باید کنار هم بهشون بدم یا خودشون قبل برش پی سی بی قطعات رو هویه میکنن بعد برش میدن
    و چه مقدار میزان خرابی مثل هویه نشدن پایه امکان داره
    و قطعات رو من تهیه کنم یا خودشون
    و لطفا اگه نکته ای دیگه هم میدونید خودتون اضافه کنید ممنون

پاسخ : سوال مونتاژ برد smd با دستگاه

طراحی PCB که عالمی داره واسه خودش. مثلا اینکه نویز رو حداقل کنه. ابعاد می تونه معنی پیدا کنه. شما باید قبل از طراحی ببینید نی تونید قطعات رو فراهم کنید یا نه و .... برای طراحی برید به تایپک آلتیوم
    2. من خودم جایی رو سراغ ندارم.
    3. بستگی داره به اونجا که میخواین بدین مونتاژ.
    4. شما بردتون رو تو آلتیوم میزارین کنار هم و به تعداد این کارو می کنید. بعد میدید واسه چاپ. اول چاپ می کنن و بعد قطعات رو هویه می کنن.
    5. قطعات smd لحیم نشن مشخصه. قطعات دیپ هم همینطوره.
    6. معمولا قطعات رو میدن به مونتاژ کار تو ایران. اما اگه بدین خارج، خودشون قطعه رو هم می گیرن. (خارج ارزونتر هم در میاد).
    نکته آخر : خیلی حساسیت به جاش نشون ندین. به نظر من اول یه تعداد پایین رو بدین نمونه بزنن و بعد تست کنید. هم عملکرد مدارتون و هم کیفیت مونتاژ رو . بعد واسه تعداد بالا اقدام کنید.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

پاسخ : سوال مونتاژ برد smd با دستگاه

دوست من
      نکات طراحی برای مونتاژ بردها توسط دستگاه SMD :
      1- برد ها رو در شیت هایی با ابعاد تغریبی 30*30 تولید کن
      2-از دو سمت 5 میلی متر لبه در نظر بگیر
      3-در داخل هر برد نقاط فیدشوال طراحی کن ( یک پد دایره ای بدون سوراخ به قطر 1 یا 1.5 میلی متر ) در چهار گوشه برد

برای تولیدم می تونی به شرکت های زیر مراجعه کنی
      www.electrofarjam.ir
      www.sinaenergy-group.com
      www.pgt-smd.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X