اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال تخصصی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال تخصصی

سلام دوستان
    برای ارائه پروژه درسی نیاز به یک منبعی دارم که تمام سنسورها با مداراتشون رو شامل بشه در حال حاضر از فروشگاه eca برای پیش بردن پروژه استفاده می کنم. اگه منبع دیگه ای سراغ داشتید ممنون میشم معرفی کنید.
    با تشکر

پاسخ : سوال تخصصی

سلام
    منبع اطلاعاتی مد نظرتونه یا منبع خرید؟
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

یه منبع اطلاعاتی که جدید باشه و کامل چون نباید هیچ سنسوری با جزئیاتش از قلم بیفته

دیدگاه

توی همین سایت اطلاعات خوبی گیرتون میاد. اما نمیشه ادعا کرد کامل باشه
        در کل برای هر مبحثی سرچ کنید تا اطلاعات کامل کیرتون بیاد
        گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArshadIT

... به یک منبعی دارم که تمام سنسورها با مداراتشون رو شامل بشه ...
          با سلام

یکی از تعاریف جامع سنسور این است که : " سنسور وسیله و یا ابزاری است که یک اتفاق و یا تغییری (یا یک رویداد فیزیکی و یا شیمیایی) را تشخیص می دهد و متناسب با آن وظیفه ای را انجام میدهد و یا مقادیری را در خروجی خود تولید می کند."

به عنوان یک مثال بسیار ساده : یک ترموکوپل حرارت را به ولتاژ تبدیل می کند در حالیکه یک دماسنج جیوه ای نیز در تعریف سنسورها جای می گیرد به این صورت که دما باعث انبساط جیوه می شود و انبساط جیوه درون یک لوله کالیبره شده مدرج قابل قرائت است و دما به عنوان یک رویداد یا یک اتفاق در قالب عدد قرار می گیرد.

هدف من از بیان مثال بالا این است که خدمت تان عرض کنم چنین تحقیقی با این نگاه کلی و وسیع الطیف بسیار مشکل است که به انتها برسد ، زیرا تا جائیکه من اطلاع دارم رویدادهای بسیار فراوانی همچون : دما (مطلق و یا نسبی)، رطوبت ، فشار (مطلق یا نسبی اعم از مثبت یا منفی) ، سرعت ، جابجایی ، شتاب (نسبی و ثقلی) ، جرم و وزن ، تنش ، کشش ، شدت میدان مغناطیسی ، مفاهیمی همچون مقاومت ، رسانایی ( معکوس مقاومت Ω به توان منفی یک) ، جریان الکتریکی ، اختلاف پتانسیل یا ولتاژ ، سنسورهایی که بر اثر یک قانون فیزیک کار می کنند مثل سنسورهای مجاورتی ، القایی ، خازنی ، اثر هال ، سنسورهایی برای اندازه گیری جریان سیالات FLOW و.... PH سیالات شیمیایی ، اندازه گیری غلظت گازها ، اکسیژن ، Co2و ... ... ...شدت نور ، تشخیص پولاریزاسیون نور ، رنگ ها و . . . تشخیص طیف نور از مادون قرمز تا ماورا بنفش ... ...در واحد ها و یکاهای متفاوت و با دقت های گوناگون هر کدام بی شمار زیر شاخه و در نتیجه برای هر زیر شاخه سنسورهایی (که دست کم با انرژی الکتریکی کار می کنند) وجود دارند. که حتی دسته بندی و شمارش آنها (به دلیل تعدد و تنوع روش ها) نیز کاری بسیار دشوار است.
          حال در نظر بگیرید که برای هر کدام شما دست کم 4 مدار و یا کاربرد بخواهید پیدا کنید oo:

با احترام فراوان به نظرم شما خیلی خیلی کلی مطلب تان را بیان کرده اید اگر جزئی تر بفرمائید ، بهتر می توان به شما کمک کرد...
          والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

سلام دوست عزیز خیلی لطف کردید. راستش من چند تا سنسور انتخاب کردم حدودا شش سنسور که مثلا یکی از اونها مازول VPN1513 GPS هست که هیچ اطلاعاتی زیادی از نحوه عملکرد اون پیدا نکردم. واقعا نمیدونم چیکار کنم.
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArshadIT
              ... واقعا نمیدونم چیکار کنم.
              سلام..
              می توانید لیست اسامی آنها را اینجا بگذارید که دوستانی که مایل بودند و دوست داشتند به جای خودتون ؛ توی اینترنت دنبالش بگردند...

مگر اینکه چیز دیگری مد نظر شماست و احتمالا من متوجه آن نشده باشم

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArshadIT
                یکی از اونها مازول VPN1513 GPS هست که
                سلام

این یک لینک برای ماژول مورد نظر شما :

http://datasheet.octopart.com/28506-Parallax-datasheet-11051431.pdf

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X