ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سوال تخصصي

2014/03/05
    22
    3

سوال تخصصي

سلام دوستان
    براي ارائه پروژه درسي نياز به يک منبعي دارم که تمام سنسورها با مداراتشون رو شامل بشه در حال حاضر از فروشگاه eca براي پيش بردن پروژه استفاده مي کنم. اگه منبع ديگه اي سراغ داشتيد ممنون ميشم معرفي کنيد.
    با تشکر
    2008/08/02
    تهران
    1,292
    13

پاسخ : سوال تخصصي

سلام
    منبع اطلاعاتي مد نظرتونه يا منبع خريد؟
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی
    2014/03/05
    22
    3

يه منبع اطلاعاتي که جديد باشه و کامل چون نبايد هيچ سنسوري با جزئياتش از قلم بيفته
    2008/08/02
    تهران
    1,292
    13

توی همین سایت اطلاعات خوبی گیرتون میاد. اما نمیشه ادعا کرد کامل باشه
    در کل برای هر مبحثی سرچ کنید تا اطلاعات کامل کیرتون بیاد
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی
    2013/02/25
    مشهد
    180
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط ArshadIT

... به يک منبعي دارم که تمام سنسورها با مداراتشون رو شامل بشه ...
    با سلام

يکي از تعاريف جامع سنسور اين است که : " سنسور وسيله و يا ابزاري است که يک اتفاق و يا تغييري (يا يک رويداد فيزيکي و يا شيميايي) را تشخيص مي دهد و متناسب با آن وظيفه اي را انجام ميدهد و يا مقاديري را در خروجي خود توليد مي کند."

به عنوان يک مثال بسيار ساده : يک ترموکوپل حرارت را به ولتاژ تبديل مي کند در حاليکه يک دماسنج جيوه اي نيز در تعريف سنسورها جاي مي گيرد به اين صورت که دما باعث انبساط جيوه مي شود و انبساط جيوه درون يک لوله کاليبره شده مدرج قابل قرائت است و دما به عنوان يک رويداد يا يک اتفاق در قالب عدد قرار مي گيرد.

هدف من از بیان مثال بالا این است که خدمت تان عرض کنم چنين تحقيقي با این نگاه کلی و وسیع الطیف بسیار مشکل است که به انتها برسد ، زيرا تا جائيکه من اطلاع دارم رويدادهاي بسيار فراواني همچون : دما (مطلق و يا نسبي)، رطوبت ، فشار (مطلق يا نسبي اعم از مثبت يا منفي) ، سرعت ، جابجايي ، شتاب (نسبي و ثقلي) ، جرم و وزن ، تنش ، کشش ، شدت ميدان مغناطيسي ، مفاهيمي همچون مقاومت ، رسانايي ( معکوس مقاومت Ω به توان منفي يک) ، جريان الکتريکي ، اختلاف پتانسيل يا ولتاژ ، سنسورهايي که بر اثر يک قانون فيزيک کار مي کنند مثل سنسورهاي مجاورتي ، القايي ، خازني ، اثر هال ، سنسورهايي براي اندازه گيري جريان سيالات FLOW و.... PH سيالات شيميايي ، اندازه گیری غلظت گازها ، اکسیژن ، Co2و ... ... ...شدت نور ، تشخيص پولاريزاسيون نور ، رنگ ها و . . . تشخیص طیف نور از مادون قرمز تا ماورا بنفش ... ...در واحد ها و يکاهاي متفاوت و با دقت هاي گوناگون هر کدام بي شمار زير شاخه و در نتيجه براي هر زير شاخه سنسورهايي (که دست کم با انرژي الکتريکي کار مي کنند) وجود دارند. که حتي دسته بندي و شمارش آنها (به دليل تعدد و تنوع روش ها) نيز کاري بسيار دشوار است.
    حال در نظر بگيريد که براي هر کدام شما دست کم 4 مدار و يا کاربرد بخواهيد پيدا کنيد oo:

با احترام فراوان به نظرم شما خيلي خيلي کلي مطلب تان را بيان کرده ايد اگر جزئي تر بفرمائيد ، بهتر مي توان به شما کمک کرد...
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2014/03/05
    22
    3

سلام دوست عزيز خيلي لطف کرديد. راستش من چند تا سنسور انتخاب کردم حدودا شش سنسور که مثلا يکي از اونها مازول VPN1513 GPS هست که هيچ اطلاعاتي زيادي از نحوه عملکرد اون پيدا نکردم. واقعا نميدونم چيکار کنم.
    ممنون
    2013/02/25
    مشهد
    180
    30

... واقعا نميدونم چيکار کنم.
    سلام..
    مي توانيد ليست اسامي آنها را اينجا بگذاريد که دوستاني که مايل بودند و دوست داشتند به جاي خودتون ؛ توي اينترنت دنبالش بگردند...

مگر اينکه چيز ديگري مد نظر شماست و احتمالا من متوجه آن نشده باشم

هوشمندانه بپرسيد...
    2013/02/25
    مشهد
    180
    30

يکي از اونها مازول VPN1513 GPS هست که
    سلام

اين يک لينک براي ماژول مورد نظر شما :

http://datasheet.octopart.com/28506-Parallax-datasheet-11051431.pdf

هوشمندانه بپرسيد...
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8