ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2009/09/09
    178
    2

کنترل ولتاژ خروجي ترانس با تغيير فرکانس

سلام
    من چند وقت پيش تا تغيير فرکانس ورودي ترانس متوجه شدم ولتاژش تغيير ميکنه ميخواستم ببينم آيا اين روش روش مناسبي هست براي کنترل خروجي يا نه و اگه هست آيا رابطه ي خاصي وجود داره که بتونم به طور نسبتا دقيق خروجي رو تغيير بدم.
    تا قبل از اين ميخواستم با مقاومت ديجيتال وروديشو تغيير بدم که اگه اين روش بشه هزينه مياد پايين تر.
    2009/01/10
    57
    4

پاسخ : کنترل ولتاژ خروجي ترانس با تغيير فرکانس

نه چون اتلاف زیاد میشه و توان منتقل نمیشه. مشکل اصلیش هم اونجایی میشه که نمیشه دقیق گفت با فرکانس انقدر ولتاژ میشه انقدر. چون بازده ترانس ها متفاومت هست. مگر اینکه فیدبکی باشه که کنترل کنه
    2014/03/17
    خراسان رضوی
    171
    21

از ترانس نمیدونم ولی در موتور ها میشه توسط فرکانس دورهای دقیقی تنظیم کنی ولی در مورد ترانس دو تا مشکل سر راهت هست
    اولا ولتاژ برق شهر ثابت نیست و حدودا 20 ولت تغییر ولتاژ داریم که این یعنی نمیتونی به صورت دقیق ولتاژت رو تنظیم کنی
    دوما این روش بسیار گران هست که اصلا فکر نمیکنم مناسب در بیاد
    در مورد رابطه هم برای ترانس نمیدونم ولی برای موتور از این رابطه استفاده میشه
    n=60 * f / p
    2009/09/09
    178
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezam2
    از ترانس نميدونم ولي در موتور ها ميشه توسط فرکانس دورهاي دقيقي تنظيم کني ولي در مورد ترانس دو تا مشکل سر راهت هست
    اولا ولتاژ برق شهر ثابت نيست و حدودا 20 ولت تغيير ولتاژ داريم که اين يعني نميتوني به صورت دقيق ولتاژت رو تنظيم کني
    دوما اين روش بسيار گران هست که اصلا فکر نميکنم مناسب در بياد
    در مورد رابطه هم براي ترانس نميدونم ولي براي موتور از اين رابطه استفاده ميشه
    n=60 * f / p
    از برق شهر نميخوام استفاده کنم ورودي رو خودم به صورت دقيق ميدم بهش. به صورت افزاينده ميخوام استفاده کنم از ترانس.
    دقتش هم اون قدرا مهم نيست فقط ميخواستم تحت کنترل باشه که با افزايش فرکانس بالا بره و از يه حدي هم بيشتر نشه.
    2010/08/14
    311
    6

ترانس هاي معمولي با افزايش فرکانس به شدت گرم ميشن و امکان کار توي فرکانس هاي بالا رو ندارن. ولي توي يه رنج متوسط مثلا 30 تا 300 هرتز ميشه ستفاده کرد
    2009/01/10
    57
    4

تلفات (گرما) ترانس با فرکانس بالا (داستان جریان های فوکو و ...) همون ایده ساخت کوره القایی هست.
    اینم در نظر بگیرید که همون موتورهای القایی هم برای افزایش زیاد دور از فرکانس استفاده نمی کنن (به دلیل همون اتلافی که همه چیو ذوب میکنه) و بیشتر برای کاهش دور استفاده می شه (اینورتر).
    2013/04/20
    901
    297

با سلام
    بطور خلاصه تغییرات فرکانس در ورودی سبب تغییرات ولتاژ در خروجی میگردد ولی این تغییرات ولتاژ بصورت حرارت در هسته ظاهر میگردد .
    2009/09/09
    178
    2

ممکنه يه راه ساده و سالم معرفي کنيد که بتونم ورودي ترانس رو بين حدودا 0 تا سه چهار ولت تغيير بدم؟ ميخواستم از پتانسيومتر استفاده کنم تقسيم مقاومتي بزنم ولي وقتي فکر کردم ديدم مقاومت سيم پيچ خيلي کمتر از پتانسيومتره نميشه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8