اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در دریافت داده در ماژول های RFM12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در دریافت داده در ماژول های RFM12

سلام
    برنامه ای که آقای باوفا برای راه اندازی این ماژول ها نوشته بودند را یکبار با ATmega8 و یکبار با ATmega16 نوشتم و بدون هیچ مشکلی جواب گرفتم اما در برنامه ی خودم با یک مشکلی روبه رو شدم که متاسفانه هر کاری که کردم نتونستم درستش کنم . حالا برنامه ی من اینه توسط میکرو اول یک سری فرمان هائی به میکرو دوم که به یک استپر وصل هست ارسال می شه. میکرو دوم این فرمان ها را تجزیه تحلیل می کنه و استپر را می چر خونه . و اما مشکل: تابع Data_Receive را در while برنامه نوشتم که هر وقت چیزی دریافت می کنه وقفه1 را فعال می کنه و وارد سرویس روتین وقفه می شه و آنجا موتور شروع به حرکت می کنه اما در مدت حرکت موتور میکرو یا بهتر بگم ماژول دریافت کننده هیچ داده ای دریافت نمی کنه .البته به شکل های مختلفی این برنامه را نوشتم اما فایده نداره . یه جورائی این دو قسمت با هم ناسازگار هستند.
    از دوستان کسی هست بتونه به من کمک کنه؟

پاسخ : مشکل در دریافت داده در ماژول های RFM12

سلام .
    حدس می زنم اشکال از منبع باشه .من هم همین مشکل رو دارم.من برای تست گیرنده برنامه ای نوشتم که میکرو اطلاعات رو از گیرنده بگیره وباled اونا رو نمایش بده.ولی با روشن شدن led گیرنده از کار می افتاد.
    اما وقتی led روبرمیداشتم دوباره شروع به کارمیکرد.
    فکر می کنم اگه واسه گیرنده یک منبع جداگانه بگذاری کار بکنه.
    در ضمن اون برنامه هایی رو که گفته بودی (برنامه اقای با وفا)رو از کجا می تونم پیدا کنم؟

دیدگاه

سلام ماله منبع نیست ماله دستور wait_IRQ است که صبر می کنه تا وقفه بیاد.عملا میکرو را از کار می اندازه. :angry: به شکل های زیادی نوشتم ولی فایده نداشت .
      شما یه search کنی راحت پیدا می کنی فکر کنم اسم تاپیکش ماژول های مخابراتی هست

دیدگاه

سلام

احتمالا وقتی استپر روشن میشه جریان زیادی میکشه و افت ولتاژ به وجود آمده باعث هنگ کردن میکرو میشه.

یه خازن 470uf یا 1000uf موازی کنید با منبع ورودی احتمال زیاد درست میشه.

راستی اگه براتون امکان داره اون برنامه ای رو که برا mega16 نوشتید رو اینجا قرار بدید .

ممنون میشم
        majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
        اهل مراعات نیست.
        معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
        بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
        بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
        پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

پس این برنامه چی شد؟؟؟

ما که هر چی تو سایت گشتیم چیزی پیدا نکردیم.

لطفا حداقل برنامه m8 رو قرار بدید.
          majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
          اهل مراعات نیست.
          معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
          بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
          بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
          پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

نه استپر که وصل نکردم . 4 تا led به جاش گذاشتم . استپر جریان برگشتی داره هنوز مدارش را نبستم.
            ببخشید دیر شد. http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8910.msg57040

دیدگاه

کسی نمی خواد به من کمک کنه؟
              اصلا کسی به این مشکل بر خورده؟

دیدگاه

sghl:

من به همراه دوستم یک ماهیه روی ماژول RFM12 کار می کنیم ولی متاسفانه نتونستیم راه بندازیم .اگه امکان داره یک برنامه برای راه اندزی برامون بفرست.
                MOHAMMAD.SEDAGHATI.POOR@GMAIL.COM

دیدگاه

سلام
                  برنامه مربوط به کنترل این ماژول قبلا توسط دوستان قرار داده شده لطف کنید یکم تو سایت جستجو کنید پیدا میشه
                  در ضمن از نظر عملی کار اگر تو مدار استپ موتور یا رله دارید یا یه جوری ولتاژ بالا رو مدار ورودی دارید باید با اوپتو کوپلر مدار رو ایزوله کنید

دیدگاه

این آزمایش رو انجام بدید شاید...
                    سیمهای رابط بین stepper و مدار را افزایش (حدود 50 سانتیمتر) و روی هر کدام آنها Ferrit beed قرار دهید.
                    انشاء الله مشکل حل می شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهرداد ن

سلام
                      برنامه ای که آقای باوفا برای راه اندازی این ماژول ها نوشته بودند را یکبار با ATmega8 و یکبار با ATmega16 نوشتم و بدون هیچ مشکلی جواب گرفتم اما در برنامه ی خودم با یک مشکلی روبه رو شدم که متاسفانه هر کاری که کردم نتونستم درستش کنم . حالا برنامه ی من اینه توسط میکرو اول یک سری فرمان هائی به میکرو دوم که به یک استپر وصل هست ارسال می شه. میکرو دوم این فرمان ها را تجزیه تحلیل می کنه و استپر را می چر خونه . و اما مشکل: تابع Data_Receive را در while برنامه نوشتم که هر وقت چیزی دریافت می کنه وقفه1 را فعال می کنه و وارد سرویس روتین وقفه می شه و آنجا موتور شروع به حرکت می کنه اما در مدت حرکت موتور میکرو یا بهتر بگم ماژول دریافت کننده هیچ داده ای دریافت نمی کنه .البته به شکل های مختلفی این برنامه را نوشتم اما فایده نداره . یه جورائی این دو قسمت با هم ناسازگار هستند.
                      از دوستان کسی هست بتونه به من کمک کنه؟
                      وقتی برنامه داخل روتین وقفه باشه که دیگه قسمت بدنه برنامه اجرا نمیشه.
                      برنامه رو همینجا بذارید ببینیم چیکار کردی.
                      الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

من هم به یک مشکلی برخوردم , اونم تو قسمت دریافت.
                        من برای تست دو ترد با همین RFM12 بسته بودم(روی برد بورد) و خیلی خوب داشت کار میکرد.
                        حتی بدون آنتن هم دو طبقه جواب داد.
                        اما یه دفعه ای دیگه گیرنده کار نکرد.
                        فرستنده کار میکرد (البته به تشخیص خودم) , چون پایه IRQ اون که در فرستنده مربوط به مشغول و غیر مشعول بودنه درست بود و میکرو دیتا رو میفرستاد , اما پایه IRQ گیرنده که نشون میده دیتا اومده یا نه غیر فعال بود و میکرو همینجوری منتظر.
                        این اتفاق هم همینجوری و یه دفعه ای افتاد.
                        من یه ماژول دیگه خریدم و با اون تست کردم , اما باز هم جواب نداد.
                        چند بار این 3 تا ماژول رو تو گیرنده و فرستنده جا به جا کردم , اما باز انگار نه انگار.
                        اتصالات هم درست بودند.
                        مشکل از کجا و چی میتونه باشه ؟

من به بردی حدود 5 کیلومتر در فضای باز نیاز دارم , از BGY204 جواب نگرفتم.
                        الان گفتم یه جفت RFM12BP برام بیارند.
                        برنامه و اتصالات اون رو کسی داره؟
                        تو سایتش پیدا نکردم.
                        خیلی خیلی فوریه.
                        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X