اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساختن مداربافر آمپلیفایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با عرض یلام خدمت دوستان گرامی
    من در حال طراحی یک آمپلی فایر قدرتمند هستم تقریبا تمام مراحل آن به اتمام رسیده است ولی به تنها مشکلی که برخورد کرده اح است این که می خواهم یک ورودی را به چند خروجی تبدیل کنم (buffer 1*4) و از مدار زیر که یک جمع کننده می باشد استفاده نموده ام اما جواب لازم را بدست نیاورده ام لطفا من را راهنمایی بفرمایید.

ابته من این مدار را از کتاب 302 مدار برداشته ام که در آنجا ذکر شده است دو عدد از این مدار باید ساخته شود اما یکی از استادان من گفته است که این مدار بصورت تکی نیز کار می کند.
    he best network in the world

سلام

کدوم مدار ؟
    گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
    وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

شرمنده از این که لینک خراب بود من نقشه آن را در زیر قرار دادم
      [/url]

دیدگاه

دیدگاه

سلام دوست گرامی
          مشکل شما در کجاست
          این مدار مشکلی نداره
          خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
          چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
          ژان پل سارتر
          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

مشکل من در اینجا است که من آن را ساخته ام اما هنگامی که ورودی یک پری را به آن متصل نمودم به جای اینکه خروجیها به طور کامل جواب دهند یک صدای بسیار ضعیف که آن هم به زحمت قابل شنیدن بود را دریافت نمودم.من نمی دانم که شما می گویید چرا عیب ندارد.از نظر تئور ی بله اما از نظر عملی خیر.مدار را نیز چند بار چک نمودم اما هیچ چیز عیب و ایرادی نداشت و از نظر سایر قسمت ها مانند ولتاژ ورودی امپدانس و سایر موارد نیز همین گونه .

دیدگاه

سلام

یکی ازعوامل مهم در اتصال دو سیستم یا دو مدار الکترونیکی به یکدیگر تطبیق امپدانس میباشد.
              ظاهرا قرار است که خروجی یک پری آمپلیفایر را به چند قسمت تقسیم کرده و به آمپلیفایر قدرت و یا هر وسیله دیگری بدهید و این تقیسم را هم قرار است یک پ امپ که ابتدا دامنه سگنال ورودی را تقویت وسپس توسط تقسیم کننده مقاومتی به چند شاخه تقسیم میکند ، انجام دهد .
              تا اینجای کار به صورت تئوری مشکلی وجود ندارد ، اما از نظر عملی ممکن است که خروجی پری با ورودی پ امپ تطبیق امپدانس نداشته باشد و همین باعث میشود که سیگنال ورودی به تقسیم کننده خیلی ضعیف شود.
              البته نکات دیگری مانند نقطه کار تقویت کننده و نسبت سیگنال به نویز نیز تاثیر گذارند .

به نظر من بهتر است که از مقسم مقاومتی به تنهائی استفاده کنید. وبرای اینکه قسمتهای مختلف اثر بار گذاری روی هم نداشته باشند مقدار مقاومت را 100 کیلو اهم انتخاب کنید . مانند شکل زیر .......

اگر جواب نداد باید از پری آمپلیفایر قویتری استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoomat
                سلام

یکی ازعوامل مهم در اتصال دو سیستم یا دو مدار الکترونیکی به یکدیگر تطبیق امپدانس میباشد.
                ظاهرا قرار است که خروجی یک پری آمپلیفایر را به چند قسمت تقسیم کرده و به آمپلیفایر قدرت و یا هر وسیله دیگری بدهید و این تقیسم را هم قرار است یک پ امپ که ابتدا دامنه سگنال ورودی را تقویت وسپس توسط تقسیم کننده مقاومتی به چند شاخه تقسیم میکند ، انجام دهد .
                تا اینجای کار به صورت تئوری مشکلی وجود ندارد ، اما از نظر عملی ممکن است که خروجی پری با ورودی پ امپ تطبیق امپدانس نداشته باشد و همین باعث میشود که سیگنال ورودی به تقسیم کننده خیلی ضعیف شود.
                البته نکات دیگری مانند نقطه کار تقویت کننده و نسبت سیگنال به نویز نیز تاثیر گذارند .

به نظر من بهتر است که از مقسم مقاومتی به تنهائی استفاده کنید. وبرای اینکه قسمتهای مختلف اثر بار گذاری روی هم نداشته باشند مقدار مقاومت را 100 کیلو اهم انتخاب کنید . مانند شکل زیر .......

اگر جواب نداد باید از پری آمپلیفایر قویتری استفاده کنید.
                دوست عزیز نقشه هم همین کار رو انجام داده ولی بهترشو(جریاندهی رو با op-amp خوبتر کرده)
                دوست عزیزfrank_fh شما هم بعد از هر خروجی از یک boffer استفاده کنین مثل عکس
                خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
                چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
                ژان پل سارتر
                [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

با سلام دستتان درد نکند از کمک های شما
                  آقای حومت صحبت شما در مورد امپدانس صحیح است امامن امپدانس ها را با هم مچ کرده ام.

دیدگاه

والا تا اونجا که من اطلاع دارم اون مداری که در پست اول هست یک جمع کننده نیست. چون معمولا جمع کننده ها چند سیگنال رو در ورودی دریافت میکنن.

علت اینکه شما یک سیگنال ضعیف در خرو جی دریافت میکردین اون مقاومت 1k هست. چون اکثر هدفون ها 200 اهم هستن. اگرم بلندگو (8 اهم) استفاده کردین که هیچ. البته این مدار بصورت تکی هم کار میکنه بشرط اینکه امپدانس طبق بعدش هم زیاد باشه مثلا ورودی یک پ آمپ باشه نکه یک هدفون یا بلندگو.
                    اگر ورودی مدار شما از یک دستگاه الکترونیکی میاد مثلا کارت صدا یا یک MP3 Player نیاز به بافر کردن ندارین .

شما می تونی برای بافر کردن از یک تقویت کننده با گین واحد حالا چه وارونساز چه ناوارونساز استفاده بکنین. یک فایل فرستادم نگاه بکنین متوجه میشین.

http://www.4shared.com/file/3096726/ec61c925/headphone_buffer_amp.html

HTH - Shahriar
                    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

با تشکر از تمام دوستانی که جواب من را داده اند.
                      من واقعا انتظار چنین عملی را از دوستان نداشتم. و واقعا متشکرم.
                      بهتر است در مورد کاری که می خواهم بکنم بیشتر توضیح بدهم.
                      من یک امپلی فایر طراحی کرده ام که یک ورودی (میکرو فون-و کلا تمام وسایلی را که دارای خروجی صدا هستند) را دریافت و 6 خروجی با توان های مختلف را دارا می باشد.اما مشکا در اینجا می باشد که مدار اکو مونو می باشد و برا ی اتصال به آمپلی فایر ها باید تقویت و به حداقل دو ورودی تقسیم گردد (زیرا آمپلی فایر ها استریو می باشد).مشکل من در این جا می باشد .ورودی و خروجی پری و اکو کاملا با هم مچ می باشند با تقویت کننده ها هم همینطور اما باید یرای اعمال به آمپلی فایر باید حتما به دو خروجی تقسیم شود.ا

دیدگاه

سلام
                        بهترین و ساده ترین راه استفاده از همان مقسم مقاومتی است که در بالا توضیح دادم ........

من قبلا چنین مداری رو ساختم و جواب گرفتم ، مقدار مقاومت هم باید بین 50 تا 100 کیلو اهم باشه .
                        اگر سیکنال ورودی به آمپلیفایر قدرت خیلی ضعیف باشه ، چاره ای نداری جز اینکه سر راه ورودی power amp از پری آمپلیفایر استفاده کنی ، البته بعد از مقاومت تقسیم کننده .

دیدگاه

در شکلی که فرستادم به آرایش IC4A & IC4B نگاه بکن (سمت راست بالا). در این شکل هم مثل شما یک سیگنال بیشتر وجود نداشته که با این طریق طراح اونو به دو سیگنال تبدیل کرده.

دو مقاومتR10 & R15 به مقدار 100 اهم برای محافظت تقویت کننده از اتصال کوتاه احتمالی هستش.

http://www.4shared.com/file/3150389/aafff59a/msmicsch.html

HTH - Shahriar 8) [/img]
                          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X