اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اتصال ماژول بلوتوث به لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اتصال ماژول بلوتوث به لپ تاپ

سلام.
    در مورد ارتباط ماژول بلوتوث با کامپیوتر از طریق مبدل usb-ttl و کانفیگ کردنش کمک می خواستم. هر کاری می کنم نمی تونم از محیط ترمینال پاسخ at command ها رو دریافت کنم. مبدل و ماژول بلوتوث رو جدا جدا تست کردم جواب میده، یعنی وقتی rx و tx ماژول رو به هم وصل می کنم و از طریق پورت مجازی کلمه ای می فرستم عینا برمیگرده. در مورد مبدل هم همینطور. ولی وقتی می خوام ماژول رو از طریق مبدل وصل کنم ارتباطی برقرار نمی شه. ممنون می شم کمک کنید.

پاسخ : مشکل در اتصال ماژول بلوتوث به لپ تاپ

سلام ماژولتون همون hc05 هست .
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

بله. از فروشگاه همین سایت خریدم.

دیدگاه

سلام
        hc-05
        رو خریدم هنوز نتونستم راه اندازیش کنم مشکل خاصی داره یا روش خاصی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zohreh.ahmadi
          سلام.
          در مورد ارتباط ماژول بلوتوث با کامپیوتر از طریق مبدل usb-ttl و کانفیگ کردنش کمک می خواستم. هر کاری می کنم نمی تونم از محیط ترمینال پاسخ at command ها رو دریافت کنم. مبدل و ماژول بلوتوث رو جدا جدا تست کردم جواب میده، یعنی وقتی rx و tx ماژول رو به هم وصل می کنم و از طریق پورت مجازی کلمه ای می فرستم عینا برمیگرده. در مورد مبدل هم همینطور. ولی وقتی می خوام ماژول رو از طریق مبدل وصل کنم ارتباطی برقرار نمی شه. ممنون می شم کمک کنید.
          سلام

یه نکته که هست برای دستورات AT COMAND ماژول را در حالت ATMODE2 قرار بده یعنی پایه ی 34 را به 5 ولت وصل کن و بعد ماژول را روشن کن . و بادریت ماژول USB-TTL را روی 38400 قرار بده و بعد اول دستور AT را بفرستد ببین جواب میده .

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
          سلام
          hc-05
          رو خریدم هنوز نتونستم راه اندازیش کنم مشکل خاصی داره یا روش خاصی
          در کدام قسمت مشکل دارین AT COMAND یا ارتباط بین دو دستگاه ؟
          باد می وزد ...
          تصمیم با تو است ...

دیدگاه

ممنون. بله با این روش جواب داد. ولی وقتی خواستم با نرم افزار اندروید کدی بفرستم و توی ترمینال ببینم مشکل پیدا کردم. چون موبایل فقط در حالت ATMODE1 ، بادریت 9600، با ماژول pair میشه. و دوباره چیزی توی ترمینال نمی بینم.
            یا با برنامه ای که برای میکرو نوشته شده و باردیت 9600 تنظیم شده هم جواب نمی گیرم.(طبق پی دی اف آقای سوران آرسته)

دیدگاه

ممنون. بله با این روش جواب داد. ولی وقتی خواستم با نرم افزار اندروید کدی بفرستم و توی ترمینال ببینم مشکل پیدا کردم. چون موبایل فقط در حالت ATMODE1 ، بادریت 9600، با ماژول pair میشه. و دوباره چیزی توی ترمینال نمی بینم.
              یا با برنامه ای که برای میکرو نوشته شده و باردیت 9600 تنظیم شده هم جواب نمی گیرم.(طبق پی دی اف آقای سوران آرسته)
              سلام یعنی حالا که به AT MODE1 برگشت دیگه با بلوتوث چیزی را رد و بدل نمی کنه ؟
              باد می وزد ...
              تصمیم با تو است ...

دیدگاه

سلام. با موبایل تونستم با ماژول ارتباط برقرار کنم. ولی با میکرو درست نشد. از سمت میکرو input data: میاد ولی وقتی طبق برنامه CH1=ON رو می زنم CH1=ON+'0' رو برمی گردونه. ممنون که پاسخ می دین.

دیدگاه

سلام. با موبایل تونستم با ماژول ارتباط برقرار کنم. ولی با میکرو درست نشد. از سمت میکرو input data: میاد ولی وقتی طبق برنامه CH1=ON رو می زنم CH1=ON+'0' رو برمی گردونه. ممنون که پاسخ می دین.
                  سلام
                  با چه زبانی برنامه نوشتید برای موبایل با net beans نوشتید

دیدگاه

درست شد
                    تو تنظیمات AT+UART ماژول، stop bit صفر بود، یک قرار دادم، درست شد. البته مطمئن نیستم اشکال از این بود یا نه. به هر حال ممنون از کمکتون.

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
                    سلام
                    با چه زبانی برنامه نوشتید برای موبایل با net beans نوشتید
                    سلام. برنامه ی خاصی نداشتم. از برنامه blue control که آقای omid (تو لینک زیر) گذاشتن استفاده کردم.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7423.msg539385

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X