ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2013/07/17
    37
    0

جابجايي 0.01 ميلي متر ديجيتال

سلامبه اساتيد بزرگوار
    من ميخاستم يک جابجايي 0.01 ميلي متر(ماکزيموم جايجايي مورد نياز>>2 سانتي متر) ديجيتال اندازه بگيرم. ميشه از انکودر خطي به جاي LVDT استفاده کرد؟؟
    سنسور هاي خازني چطور؟؟ مشکل من اين هست که کلا 2 سانتي متر ميخام با اين دقت ولي سنسور هاي تو بازار خيلي بيشتر ازين رنج هستن که استفاده اي تو پروژه ي من ندارن و قيمتش خيلي درمياد. راه حلي هست؟؟
    2009/01/01
    422
    17

پاسخ : جابجايي 0.01 ميلي متر ديجيتال

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid73
    سلامبه اساتيد بزرگوار
    من ميخاستم يک جابجايي 0.01 ميلي متر(ماکزيموم جايجايي مورد نياز>>2 سانتي متر) ديجيتال اندازه بگيرم. ميشه از انکودر خطي به جاي LVDT استفاده کرد؟؟
    سنسور هاي خازني چطور؟؟ مشکل من اين هست که کلا 2 سانتي متر ميخام با اين دقت ولي سنسور هاي تو بازار خيلي بيشتر ازين رنج هستن که استفاده اي تو پروژه ي من ندارن و قيمتش خيلي درمياد. راه حلي هست؟؟
    سلام.

میتونید یه کم بیشتر توضیح بدید؟ مثلا در چه محلی قراره استفاده بشه... اطرافش فضای خالی هست یا نه.... تا چه حد باید صنعتی باشه...و...

به صورت خازنی میتونی درش بیارید. ولی یه کم باید روش کار کنید. یه آی سی داخل بازار دیدم که میتونه ظرفیت 0 تا 2 پیکوفاراد رو با دقت 14 بیت اندازه بگیره (البته میشه بین 0 تا 300 پیکو رو هم گرفت).
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/07/17
    37
    0

ممنون دوست عزيز...
    من کارم زياد سخت گيرانه جلو نميره...منظورم فضاي خالي هست و اينکه صنعتي بايد بشه چون حداقل خطاي همون0.01 ميلي متر بيشتر نبايد بشه.
    اين سنسور رو براي يه دستگاه ميخام که داره زيري سطوح رو اندازه ميگيره
    داشتم دنبال انکودر خطي ميگشتم...پيدا نکردم
    دوست بزرگوار اين سنسور که ميگي خازني هست ديگه؟؟ميشه بگي خروجيش چيه؟بايد ولتاژ AC بدم به اين سنسور...درسته؟ از هموناس که توي کوليس هست؟
    اگه اشتباه نکنم تا ميکرو متر ميگيرن...درسته؟
    2013/07/17
    37
    0

دوست عزيز کاش در مورد اين سنسور بيشتر بهم ميگفتي...حداقل يک آدرس تا بتونم در موردش بپرسم...
    لطفا :angry: :angry:
    2007/06/06
    تهران
    351
    3

سلام
    من اين مشکل رو در کارخونه اي داشتم و تونستم اون رو با تبديل چرخدنده و يک انکودر ساده حل کنم.سعي کن تبديل خروجي چرخدنده 50 برابر باشه تا بتوني به راحتي اون مقدار کوچيک رو بخوني
    خروجي رو انکودر وصل کن
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.
    2009/01/01
    422
    17

دوست عزيز کاش در مورد اين سنسور بيشتر بهم ميگفتي...حداقل يک آدرس تا بتونم در موردش بپرسم...
    لطفا :angry: :angry:
    من فقط در مورد آی سی اندازه گیر اون ظرفیت خازنی صحبت کردم....(شماره آی سی: UTI03 که قبلا جوان الکترونیک داشت)
    در مورد سنسور هم میتونید خودتون از دو تا پلیت یا صفحه کوچیک استفاده کنید. البته مطمئن نیستم جواب مورد نظر رو بگیرید. ظرفیت بین این دوتا پلیت با تغییر فاصله تغییر خواهد کرد که این تغییرات خیلی کم رو میتونید با اون آی سی انداره بگیرید. البته نیاز به کالیبره کردن هم داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خان
    سلام
    من اين مشکل رو در کارخونه اي داشتم و تونستم اون رو با تبديل چرخدنده و يک انکودر ساده حل کنم.سعي کن تبديل خروجي چرخدنده 50 برابر باشه تا بتوني به راحتي اون مقدار کوچيک رو بخوني
    خروجي رو انکودر وصل کن
    این روش هم خوب و عملیاتیه. در برخی از CNC ها برای فیدبک از مکان محورها از این روش استفاده میشه. ساختش هم ساده و جواب خروجیش هم مطمئنه.

[size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/07/17
    37
    0

ممنون از اساتيد بزرگوار که تا الان جواب دادن
    يه سوال ديگه داشتم دوستان:
    سنسور خازني (از همونا که فلز نزديکش بياد ظرفيتش عوض ميشه) از کجا بايد تهيه کنم؟؟ آيا تو بازار هست من بخرم؟؟
    و اينکه ميشه اين سنسور رو با يه ترانسديوسر ترکيب کنم و بتونه جابجايي 0.01 ميلي متر اندازه بگيرم؟؟
    چون قطعه اي که داره به اندازه ي 0.01 ميلي متر جابجا ميشه فلزي هست و براي همين ميخام اين سنسور رو امتحان کنم

با سپاس
    2007/06/06
    تهران
    351
    3

ممنون از اساتيد بزرگوار که تا الان جواب دادن
    يه سوال ديگه داشتم دوستان:
    سنسور خازني (از همونا که فلز نزديکش بياد ظرفيتش عوض ميشه) از کجا بايد تهيه کنم؟؟ آيا تو بازار هست من بخرم؟؟
    و اينکه ميشه اين سنسور رو با يه ترانسديوسر ترکيب کنم و بتونه جابجايي 0.01 ميلي متر اندازه بگيرم؟؟
    چون قطعه اي که داره به اندازه ي 0.01 ميلي متر جابجا ميشه فلزي هست و براي همين ميخام اين سنسور رو امتحان کنم

با سپاس
    شما اصلا نميتونيد با اين كار يك ميليمتر رو اندازه گيري كنيد.نميدونم كي بهتون اين مدل رو پيشنهاد داده..ولي هركي داده بهش بگيد بياد راه بندازتش
    اگه بخواهيد در اين مورد تحقيق كنيد بايد بريد سراغ نازكترين و بلندترين سنسور خازني تو لاله زار تهران بگرديد.اين مدل سنسور هارو يا آتونيكس داره(فروشگاه قدسيان) يا داخل پاساإ¾ژ بازار صنعت(اولين پاساژ از پايين لاله زار سمت راست)
    ولي بازم ميگم كه نميشه.بهتره كه بريد سراغ پردازش تصوير.خرجش بالاست ولي دقيقه.
    يكراه ديگه.. از همين سنسور نازكا يك عالمه بخر بچسبون به همديگه.اون وقت به راحتي متوجه ميشي زير كدوم سنسور هست و چقدر تكون خورده.
    يك راه ديگه... شما ليزراسكنر بالاي اون بزار و پروسس كن ببين محلش چقدر تكون ميخوره
    ولي بازم ميگم اون نميشه....
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8