اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جابجایی 0.01 میلی متر دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جابجایی 0.01 میلی متر دیجیتال

سلامبه اساتید بزرگوار
    من میخاستم یک جابجایی 0.01 میلی متر(ماکزیموم جایجایی مورد نیاز>>2 سانتی متر) دیجیتال اندازه بگیرم. میشه از انکودر خطی به جای LVDT استفاده کرد؟؟
    سنسور های خازنی چطور؟؟ مشکل من این هست که کلا 2 سانتی متر میخام با این دقت ولی سنسور های تو بازار خیلی بیشتر ازین رنج هستن که استفاده ای تو پروژه ی من ندارن و قیمتش خیلی درمیاد. راه حلی هست؟؟

پاسخ : جابجایی 0.01 میلی متر دیجیتال

نوشته اصلی توسط hamid73
    سلامبه اساتید بزرگوار
    من میخاستم یک جابجایی 0.01 میلی متر(ماکزیموم جایجایی مورد نیاز>>2 سانتی متر) دیجیتال اندازه بگیرم. میشه از انکودر خطی به جای LVDT استفاده کرد؟؟
    سنسور های خازنی چطور؟؟ مشکل من این هست که کلا 2 سانتی متر میخام با این دقت ولی سنسور های تو بازار خیلی بیشتر ازین رنج هستن که استفاده ای تو پروژه ی من ندارن و قیمتش خیلی درمیاد. راه حلی هست؟؟
    سلام.

میتونید یه کم بیشتر توضیح بدید؟ مثلا در چه محلی قراره استفاده بشه... اطرافش فضای خالی هست یا نه.... تا چه حد باید صنعتی باشه...و...

به صورت خازنی میتونی درش بیارید. ولی یه کم باید روش کار کنید. یه آی سی داخل بازار دیدم که میتونه ظرفیت 0 تا 2 پیکوفاراد رو با دقت 14 بیت اندازه بگیره (البته میشه بین 0 تا 300 پیکو رو هم گرفت).
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

ممنون دوست عزیز...
      من کارم زیاد سخت گیرانه جلو نمیره...منظورم فضای خالی هست و اینکه صنعتی باید بشه چون حداقل خطای همون0.01 میلی متر بیشتر نباید بشه.
      این سنسور رو برای یه دستگاه میخام که داره زیری سطوح رو اندازه میگیره
      داشتم دنبال انکودر خطی میگشتم...پیدا نکردم
      دوست بزرگوار این سنسور که میگی خازنی هست دیگه؟؟میشه بگی خروجیش چیه؟باید ولتاژ AC بدم به این سنسور...درسته؟ از هموناس که توی کولیس هست؟
      اگه اشتباه نکنم تا میکرو متر میگیرن...درسته؟

دیدگاه

دوست عزیز کاش در مورد این سنسور بیشتر بهم میگفتی...حداقل یک آدرس تا بتونم در موردش بپرسم...
        لطفا :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
          من این مشکل رو در کارخونه ای داشتم و تونستم اون رو با تبدیل چرخدنده و یک انکودر ساده حل کنم.سعی کن تبدیل خروجی چرخدنده 50 برابر باشه تا بتونی به راحتی اون مقدار کوچیک رو بخونی
          خروجی رو انکودر وصل کن
          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
            دوست عزیز کاش در مورد این سنسور بیشتر بهم میگفتی...حداقل یک آدرس تا بتونم در موردش بپرسم...
            لطفا :angry: :angry:
            من فقط در مورد آی سی اندازه گیر اون ظرفیت خازنی صحبت کردم....(شماره آی سی: UTI03 که قبلا جوان الکترونیک داشت)
            در مورد سنسور هم میتونید خودتون از دو تا پلیت یا صفحه کوچیک استفاده کنید. البته مطمئن نیستم جواب مورد نظر رو بگیرید. ظرفیت بین این دوتا پلیت با تغییر فاصله تغییر خواهد کرد که این تغییرات خیلی کم رو میتونید با اون آی سی انداره بگیرید. البته نیاز به کالیبره کردن هم داره.

نوشته اصلی توسط حامد خان
            سلام
            من این مشکل رو در کارخونه ای داشتم و تونستم اون رو با تبدیل چرخدنده و یک انکودر ساده حل کنم.سعی کن تبدیل خروجی چرخدنده 50 برابر باشه تا بتونی به راحتی اون مقدار کوچیک رو بخونی
            خروجی رو انکودر وصل کن
            این روش هم خوب و عملیاتیه. در برخی از CNC ها برای فیدبک از مکان محورها از این روش استفاده میشه. ساختش هم ساده و جواب خروجیش هم مطمئنه.

خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

ممنون از اساتید بزرگوار که تا الان جواب دادن
              یه سوال دیگه داشتم دوستان:
              سنسور خازنی (از همونا که فلز نزدیکش بیاد ظرفیتش عوض میشه) از کجا باید تهیه کنم؟؟ آیا تو بازار هست من بخرم؟؟
              و اینکه میشه این سنسور رو با یه ترانسدیوسر ترکیب کنم و بتونه جابجایی 0.01 میلی متر اندازه بگیرم؟؟
              چون قطعه ای که داره به اندازه ی 0.01 میلی متر جابجا میشه فلزی هست و برای همین میخام این سنسور رو امتحان کنم

با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73
                ممنون از اساتید بزرگوار که تا الان جواب دادن
                یه سوال دیگه داشتم دوستان:
                سنسور خازنی (از همونا که فلز نزدیکش بیاد ظرفیتش عوض میشه) از کجا باید تهیه کنم؟؟ آیا تو بازار هست من بخرم؟؟
                و اینکه میشه این سنسور رو با یه ترانسدیوسر ترکیب کنم و بتونه جابجایی 0.01 میلی متر اندازه بگیرم؟؟
                چون قطعه ای که داره به اندازه ی 0.01 میلی متر جابجا میشه فلزی هست و برای همین میخام این سنسور رو امتحان کنم

با سپاس
                شما اصلا نمیتونید با این کار یک میلیمتر رو اندازه گیری کنید.نمیدونم کی بهتون این مدل رو پیشنهاد داده..ولی هرکی داده بهش بگید بیاد راه بندازتش
                اگه بخواهید در این مورد تحقیق کنید باید برید سراغ نازکترین و بلندترین سنسور خازنی تو لاله زار تهران بگردید.این مدل سنسور هارو یا آتونیکس داره(فروشگاه قدسیان) یا داخل پاساإ¾ژ بازار صنعت(اولین پاساژ از پایین لاله زار سمت راست)
                ولی بازم میگم که نمیشه.بهتره که برید سراغ پردازش تصویر.خرجش بالاست ولی دقیقه.
                یکراه دیگه.. از همین سنسور نازکا یک عالمه بخر بچسبون به همدیگه.اون وقت به راحتی متوجه میشی زیر کدوم سنسور هست و چقدر تکون خورده.
                یک راه دیگه... شما لیزراسکنر بالای اون بزار و پروسس کن ببین محلش چقدر تکون میخوره
                ولی بازم میگم اون نمیشه....
                کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X