اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در باره دستور printf

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در باره دستور printf

سلام دوستان خساته نباشید من یه کد به صورت زیر دارم میخوااستم بدونم این پارامتر دوم تو دستور printf چیکار میکنه دقیقا. باید مقدارش چند باشه از رو چی تعیین میشه . پارمتر اول که دستور هست که معنیشو میدونم ولی پارمترهای دوم یا سوم مثل enter یا ctrlz چه طور به کار گرفته میشن؟ یعنی چرا با مقادیر 13 یا 26؟

کد:
    char Enter=13,Ctrlz=26;

printf("AT+CMGF=1%c",Enter);
         delay_ms(500);
         printf("AT+CMGS=\"0%s\"%c",phone,Enter);
         delay_ms(100);
         printf("%s%c",sms_txt,Ctrlz);

پاسخ : راهنمایی در باره دستور printf

سلام. ببینید printf اول یه فرمت میگیره. مثلا مشخص میکنید کجای یه متن دو تا عدد باشه . بعد هم باید عددا رو قرار بدید تا تو متن قرار بده.
    مثلا میگید میخام یه متن باشه دو تا عدد داشته باشه . این تو فرمتی که در پارامتر ول مشخص میکنید انجام میشه. ورودی های بعدی هم باید اون اعداد رو قرار بدید ( عدد یا هر چیز دیگه ای)
    درست سوالتون رو متوجه شدم ؟
    غفلت از يار, گرفتار شدن هم داد
    از شما دور شدن, زار شدن هم دارد
    هرکه از چشم بي افتاد, محلش ندهند
    عبد آلوده شدن, خوار شدن هم دارد
    عيب از ماست, که هر سال نمي بينيمت چشم بيمار شده, تار شدن هم دارد ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadali1375
      سلام. ببینید printf اول یه فرمت میگیره. مثلا مشخص میکنید کجای یه متن دو تا عدد باشه . بعد هم باید عددا رو قرار بدید تا تو متن قرار بده.
      مثلا میگید میخام یه متن باشه دو تا عدد داشته باشه . این تو فرمتی که در پارامتر ول مشخص میکنید انجام میشه. ورودی های بعدی هم باید اون اعداد رو قرار بدید ( عدد یا هر چیز دیگه ای)
      درست سوالتون رو متوجه شدم ؟

قالب کلی رو میدونم ولی منظورتونو درست متوجه نشدم . من میخوام بدونم توی این دستور که اینجا استفاده شده چرا کلمه ی enter که برابر با مقدار 13 هست استفاده شده . یا تو دستور مجدد پایین ترش که اومده ( یعنی printf دومیه ) دقیقا چه طور عمل میکنه یا تو سومی ... یکم گیج شدم تو این دستور

دیدگاه

ببخشید این مربوط به gsm modem هست فکر کنم درسته ؟ بهتره تو بخش دیگه بپرسید فکر کنم. چون عددا اگه مال برنامه خاصی هست خوب کاربرد خودشو داره دیگه.

دیدگاه

ببخشید این مربوط به gsm modem هست فکر کنم درسته ؟ بهتره تو بخش دیگه بپرسید فکر کنم. چون عددا اگه مال برنامه خاصی هست خوب کاربرد خودشو داره دیگه.

بله درست حدس زدید .این زبان c هست . زبان c مگه ماهیتش با مودم جی اس ام یا چیزه دیگه فرق میکنه؟ ممنون که کمک کردین

کسی هست به ما کمک کنه بفهمیم این داستانش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shahab Az

بله درست حدس زدید .این زبان c هست . زبان c مگه ماهیتش با مودم جی اس ام یا چیزه دیگه فرق میکنه؟ ممنون که کمک کردین

کسی هست به ما کمک کنه بفهمیم این داستانش چیه؟
            ببینید این مربوط به C نیست. این مربوط به اینه که این اعداد روی gsm modem چه تاثیری دارند. فکر کنم بخش avr بپرسید زود تر به نتیجه برسید.

دیدگاه

ببینید این مربوط به C نیست. این مربوط به اینه که این اعداد روی gsm modem چه تاثیری دارند. فکر کنم بخش avr بپرسید زود تر به نتیجه برسید.
              من دارم از دستور پرینت استفاده میکنم الان شما ذهنت انوری رفته فرض کنید دستورو این شکلی تغیر بدم ..

printf ("123salam123%c",13);

حالا چی؟ این 13 اینجا نقشش چیه؟

دیدگاه

کد 13 معادل اینتر صفحه کلید کامپیوتر و 26 معادل ctrl z هست. چون با میکرو نمیشه اینتر و ctrl z استفاده کرد کد های معال اونها رو توسط دستور پرینت ارسال میکنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
                  کد 13 معادل اینتر صفحه کلید کامپیوتر و 26 معادل ctrl z هست. چون با میکرو نمیشه اینتر و ctrl z استفاده کرد کد های معال اونها رو توسط دستور پرینت ارسال میکنیم
                  ممنون الان متوجه شدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X