اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با i2c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با i2c

سلام
    من دارم یه کامپس 03 رو با avr درایو می کنم. مشکل اینجا است که باید بیت ریت ارتباط i2c رو در کدویژن زیر 10KHz بذارم تا کار کنه(که کدویژن زیر 25 رو قبول نمی کنه!)
    برای این که کدویژن رو هم دور بزنم مجبورم اسیلاتور میکرو رو بذازم روی 1MHz ولی تو تنظیمات کد ویژن بدم 8MHz تا با بیت ریت 25KHZ هم کامپس کار کنه ولی کد تابع هایی مثل delay به هم میریزه!!!
    1- چرا کامپس با ابیت ریت کم تر کار نمی کنه؟
    2- چرا کدویژن زیر 25 رو نمی پذیره؟
    3- کلا باید چه کار کنم؟

پاسخ : مشکل با i2c

نوشته اصلی توسط saate777
    سلام
    من دارم یه کامپس 03 رو با avr درایو می کنم. مشکل اینجا است که باید بیت ریت ارتباط i2c رو در کدویژن زیر 10KHz بذارم تا کار کنه(که کدویژن زیر 25 رو قبول نمی کنه!)
    برای این که کدویژن رو هم دور بزنم مجبورم اسیلاتور میکرو رو بذازم روی 1MHz ولی تو تنظیمات کد ویژن بدم 8MHz تا با بیت ریت 25KHZ هم کامپس کار کنه ولی کد تابع هایی مثل delay به هم میریزه!!!
    3- کلا باید چه کار کنم؟
    سلام
    کامپس با این بیت ریت نیست شما همان پیش فرض که 100 کیلو هرتز هست کار کردم و جواب گرفتم .
    شما این مطلب را کجا دیدید .
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

وقتی بیت ریت رو 100 می ذارم کار نمیکنه!
      ولی دقیقا همون مدار با همون کد تو بیت ریت10 راحت جواب میده!

دیدگاه

خوب بین هر خوواندن یک DELAY بگذارید یا این کار را در اینتراپت انجام بدهید .
        باد می وزد ...
        میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
        تصمیم با تو است ...

دیدگاه

ببین دوبار خواندن چه 1 میکرو ثانیه دیلی چه 10 ثانیه دیلی باشه وقتی تو این بیت ریت می رم دیگه کامپس جواب نمیده!!!
          منظورتون از تو اینتراپت چیه؟

دیدگاه

delay رو بین همه ی دستورات i2c بزارید ما جواب گرفتیم :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saate777
              سلام
              3- کلا باید چه کار کنم؟
              استاندارد i2c بین 10کیلوهرتز تا حدود 1 مگاهرتزه.چیزی که شما میگید منطقی نیست. احتمال زیاد اشکال از کتابخونه کدویژنه. دنبال یه کتابخونه دیگه بگردید بهتره به نظرم تا اینکه بین دستورات delay بذارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X