اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

UPS ( برق اضطراری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

UPS ( برق اضطراری)

UPS

پروژه برق اضطراری یا UPS رو برای شما قرار دادم امید وارم لذت کافی رو از اون ببرید
    این UPS به یک باطری 12 ولت 6 آمپری نیاز داره ، همچنین توانایی روشن کردن لامپ 20 وات ، هویه و آداپتورهای معمولی رو داره

محتویات :
    سورس برنامه
    PCB مدار

نکته : PCB مدار باید کمی دچار تغییر شود ، قسمت مولتی ویبراتور در UPS دچار تغییر شده و باید قسمت های اضافه در PCB پاک شود و با توجه به شماتیک ، قسمت های جدید در PCB قرار گیرد

PCB این شماتیک را روی PCB قرار دهید و قسمت های اضافه در PCB را پاک کنید.

http://cld.persiangig.com/download/O...WP6/UPS.rar/dl
    هرچيزى‏زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش.
    امام صادق (ع)

پاسخ : UPS ( برق اضطراری)

هرکی تشکر نکنه نامرده
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

مرسی
      لینک دانلود خرابه!
      :sad:

دیدگاه

سلام . فکر کنم بهتر بود میگفتی اینورتر . چون ups فقط مبدل برق نیست بلکه خیلی از موارد را تشکیل میده مثلا یکیش استاپ لایزر هست که باعث میشه برق موقع امدن یا رفتن سیستم را از کار بندازه تا فاز به فاز نشه و مشکل ایجاد نکنه . و دوما با توجه به ولتاژی هم که خودت نشون دادی 267 ولت یه کم زیاد نیست با توجه به این که ولتاژ برق بیشتر از 223 ولت نیست . که البته فرکانس سیستمت را هم نشون ندادی . :sad:
        در هر صورت ممنون که مدارت را این جا قرار دادی . :nerd:

دیدگاه

[quote author=سمیراا link=topic=98828.msg628442#msg628442 date=1409817161]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirxer
            مرسی
            لینک دانلود خرابه!
            :sad:
            نه سالمه ، اگه بعضی موقع ها جواب نمی ده به خاطر ترافیکه ، دوباره امتحان کنید ، اگه نشد ایمیل بدبد تا براتون ارسال کنم
            امام صادق (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
              سلام . فکر کنم بهتر بود میگفتی اینورتر . چون ups فقط مبدل برق نیست بلکه خیلی از موارد را تشکیل میده مثلا یکیش استاپ لایزر هست که باعث میشه برق موقع امدن یا رفتن سیستم را از کار بندازه تا فاز به فاز نشه و مشکل ایجاد نکنه . و دوما با توجه به ولتاژی هم که خودت نشون دادی 267 ولت یه کم زیاد نیست با توجه به این که ولتاژ برق بیشتر از 223 ولت نیست . که البته فرکانس سیستمت را هم نشون ندادی . :sad:
              در هر صورت ممنون که مدارت را این جا قرار دادی . :nerd:
              این پروزه رو من برای یکی از دوستانم درست کردم ، نزدیک امتحانات بود و من وقت کمی داشتم ، اونجور که می خواستم در نیومد و نتونستم کامل و مفصل روش کار کنم ، البته حق باشما هست ، اما کار شما رو راه می ندازه ، ثانیا من سورس و pcb رو در اختیارتون قرار دادم که هر جور خواستید روش کار کنید و اونو بهتر کنید ، هدف همینه
              الان هم پروژه دوستم دستم نیست تا بتونم دوباره روش کار کنم
              باز هم ممنون
              امام صادق (ع)

دیدگاه

دوستان سلام
                مداری سراغ دارین که باهاش بشه یه UPS 12 ولت ساخت که به نوعی بشه باتری بک پ مدار. مداری که من دارم 12 ولته و وقتی برق قطع بشه منبع سوئیچینگش قطع میشه و سیستم از کار می افته. برای روشن موندن در حالت قطع برقش یه باتری 12 ولت 7.2 آمپرساعت دارم که میخوام وقتی برق رفت بیاد تو مدار، اما رله بخاطر فاصله زمانی زیادش باعث ریست شدن میکروهای موجود تو مدار میشه و کار خراب میشه.
                در حالت کلی من سوئیچینگ رو واسه تغذیه اصلی و شارژ باتری دارم، باتری رو دارم و مدار شارژ باتری رو هم دارم، اما فقط مدار سوئیچینگ سریع از پاور به باتری و بالعکس رو ندارم.
                ممکنه کمکم کنین؟
                مرسی
                تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ن
                  دوستان سلام
                  مداری سراغ دارین که باهاش بشه یه UPS 12 ولت ساخت که به نوعی بشه باتری بک پ مدار. مداری که من دارم 12 ولته و وقتی برق قطع بشه منبع سوئیچینگش قطع میشه و سیستم از کار می افته. برای روشن موندن در حالت قطع برقش یه باتری 12 ولت 7.2 آمپرساعت دارم که میخوام وقتی برق رفت بیاد تو مدار، اما رله بخاطر فاصله زمانی زیادش باعث ریست شدن میکروهای موجود تو مدار میشه و کار خراب میشه.
                  در حالت کلی من سوئیچینگ رو واسه تغذیه اصلی و شارژ باتری دارم، باتری رو دارم و مدار شارژ باتری رو هم دارم، اما فقط مدار سوئیچینگ سریع از پاور به باتری و بالعکس رو ندارم.
                  ممکنه کمکم کنین؟
                  مرسی
                  همین مدار باطری بکاپش 6-12 ولت است
                  امام صادق (ع)

دیدگاه

درود
                    یه سوال
                    موقعی که برق میره مدارتون جریان چقدر میخواد ؟؟
                    مدارتون رو تا یه جاهایی طراحی کردم ...
                    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                      درود
                      یه سوال
                      موقعی که برق میره مدارتون جریان چقدر میخواد ؟؟
                      مدارتون رو تا یه جاهایی طراحی کردم ...
                      سلام استاد :bye
                      آقا چه میکنی با زحمت های ما؟ چند روزه حسابی درگیر این مدار کردمت، حلال کن :applause:
                      وقتی برق هست حدود 9 آمپر (دقیقش بین 8 الی 9.5 متغیره) و وقتی برق میره حدود 4.5 آمپر (باز بین 4 الی 5 متغیره). وقتی برق میره با یه تقسیم مقاومتی و یه اپتوکوپلر به میکرو خبر میرسه که برق رفته و یه قسمت از مدار رو قطع میکنه.
                      بازم ممنونم سامان جان، ببخشید باعث زحمتت شدم :redface:
                      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ن
                        سلام استاد :bye
                        آقا چه میکنی با زحمت های ما؟ چند روزه حسابی درگیر این مدار کردمت، حلال کن :applause:
                        وقتی برق هست حدود 9 آمپر (دقیقش بین 8 الی 9.5 متغیره) و وقتی برق میره حدود 4.5 آمپر (باز بین 4 الی 5 متغیره). وقتی برق میره با یه تقسیم مقاومتی و یه اپتوکوپلر به میکرو خبر میرسه که برق رفته و یه قسمت از مدار رو قطع میکنه.
                        بازم ممنونم سامان جان، ببخشید باعث زحمتت شدم :redface:
                        درود آقا محمد گل
                        اختیار دارید قربان ...
                        باشه ...
                        [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                        معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                        معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ولتاژ برق شهر 220V نیست بلکه واقعا 310V می باشد. برای ما 220V جا افتاده که اشتباه هستش.می تونید چک کنید چون برق شهری تو ایران نوسانات زیادی داره که در طول شبانه روز بطور میانگین ولتاژ 310V محاسبه می شه.
                          اينجا ماس ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eym
                            ولتاژ برق شهر 220V نیست بلکه واقعا 310V می باشد. برای ما 220V جا افتاده که اشتباه هستش.می تونید چک کنید چون برق شهری تو ایران نوسانات زیادی داره که در طول شبانه روز بطور میانگین ولتاژ 310V محاسبه می شه.

oo: oo:

دیدگاه

درسته ولتاژ310 هست ولی ولتاژموثر مهمه که 220 ولت هست :mrgreen:
                              عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X