اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لامپ های LED دست ساز خود را در این تاپیک معرفی کنید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لامپ های LED دست ساز خود را در این تاپیک معرفی کنید!

با سلام .

چند وقتیه که لامپ های ال ای دی دست ساز که توسط بچه های فروم ساخته میشه زیاد شده که همگی عالی هستند.

لطفا هر کس که یه لامپ ال ای دی ساخته ، چند تا عکس ازش بگیره و این اطلاعات رو هم کنارش اضافه کنه :
    • [li]توان لامپ[/li]
      [li]لومن لامپ[/li]
      [li]تعداد ال ای دی[/li]
      [li]برای تغذیه از چی استفاده کرده ( خازنی یا ... )[/li]
      [li]نوع و توان ال ای دی[/li]
      [li]قیمت نهایی[/li]

این تاپیک در واقع قراره یه گالری یا کلکسیون لامپ ال ای دی بشه.

پیشاپیش ممنونم.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

پاسخ : لامپ های LED دست ساز خود را در این تاپیک معرفی کنید!

سلام. به دوستان عزیز :mrgreen: ممنون از تاپیک خوبی که ایجاد کردید. خوب من لامپ های الیدی برای ماشین سواری و سنگین و موتور سیکلت و خونه و... زیاد ساختم ولی خوب از همشون عکس ندارم. اما یکی رو که اخیرا ساختم رو برای لامپ چراغ خطر و ترمز موتور CG ساختم رو براتون میذارم.
    توان مصرفی کل لامپ ها+مقاومت ها و رگولاتور جریان: 12 وات
    لومن: 6*40 لومن قرمز و 2*75 لومن سفید
    تعداد: 6 عدد قرمز برای خطر و ترمز و 2 عدد سفید نصب شده بر روی لنز 120 درجه برای پلاک موتور
    تغذیه: لامپ های قرمز رو به دو شاخه 3 تایی تقسیم کردم و هر دو شاخه رو پس از سری کردن با مقاومت 2.2 به هم موازی کردم تا جریان به صورت عادلانه تقسیم بشه.2 الیدی سفید هم متوالی هستند. [glow=red,2,300]چراغ خطر:[/glow] مقاومت 100 اهم 1 وات سری شده با دسته قرمز جریان حدود 100 میلی آمپر. برای لامپ سفید هم رگولاتور جریان با lm317 سری با شاخه 2 تایی با جریان ثابت 250ma
    [glow=red,2,300]چراغ ترمز:[/glow] رگولاتور جریان با lm317 سری شده با دیود 1n4007 و در نهایت سری شده با دسته قرمز. با جریان ثابت 570ma . ورودی منفی مدار هم با یه 4007 سری شده تا در صورت رعایت نشدن پلاریته رگولاتور جریان نسوزه ورق 2 میل آلومنیوم هم زیر لامپ های قرمزه و لامپ های سفید هم چون هیتسینک کمکی ندارن مجبور شدم 250ma روشون بزارم تا زیاد داغ نکنن و بیشتر از این هم نور سفید نیاز نیست :biggrin: لامپ های سفید رو هم با دوقلو شفاف چسبوندم به تلق سفید رنگ و خود لنز رو هم با همین چسب چسبوندم به پوسته لنز. همه هیتسینک ها رو با پیچ بستم و lm 317 هارو هم علاوه بر چسب سیلیکون با دوقلو محکم تر کردم تا لرزش موتور درشون نیاره
    نوع الیدی: 1 وات قرمز و 1 وات سفید هردو مارک EVERLIGHT
    قیمت تموم شده قطعات بدون در نطر گرفتن کاسه لامپ: 11 هزار تومان
    [hr]
    شدت نور بسیار عالی و رنگ قرمز اناری بسیار جذابی داره :mrgreen: و لامپ از همه جهات به خوبی جلوه میکنه. البته از بس شدت نور زیاده دوربین خوب نشون نمیده:

لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

منم قبلا سه تا ساخته بودم که عکس دوتاشونو که دم دست دارم میذارم
      اولی که چندپر و led هاش اوال هست تغذیه اش 12 ولت 2 آمپر گذاشتم و فیبرش هم که پلگسی سیاه هست

این یکی هم که معولی هست با تغذیه خازنی چیز زیادی هم که نداره :redface:

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

خوب این هم از لامپ من . بالاخره تموم شد . :biggrin:

توان لامپ : 10 وات
        لومن لامپ : 900-1000 لومن
        تعداد ال ای دی : 10 تا
        تغذیه : درایور پاور ال ای دی 10 وات
        نوع و توان ال ای دی : ال ای دی پاور سفید مهتابی 1 وات مارک everlight
        قیمت نهایی : 20 هزار تومن

- این اولین لامپ منه.
        - 10 تا ال ای دی با هم سری شده ، مثبت و منفی به درایور داره شده.
        - یه ذره داغ می کنه که چون ال ای دی ها رو رو فیبر مسی چسبوندم ، طبیعیه. دفعه ی بعدی می خوام روی صفحه ی آلومینیمی بچسبونم.
        - لنز هاش رو هم 45 درجه گذاشتم که کم هست و نور خوب پخش نمیشه می خوام عوض کنم. :NO:
        - لنز ها رو با چسب حرارتی چسبوندم واسه همون هی می ترسم یهو یه لنز کنده شه بیفته زمین. (بر اثر گرما) :mrgreen:
        - درایور رو توی اون کله ی لامپ جا کردم بعد باز هم چسب حرارتی تا محکم بشه و لق نباشه.
        - کله ی لامپ مال یه لامپ کم مصرفه خرابه که از روش جدا کردم . بعد با قسمت فرز مانند سه نظام نوشته های روش رو تراشیدم و مشخصات لامپ رو نوشتم. :mrgreen:

اون بالایی ها مال زمان تست هستن . این پایینی ها مال نمونه ی تکمیل شده:

فقط از سه جا از بقل ها ، داخل کله ی لامپ دیده میشه. موقع بریدن فیبر یادم رفت که اون رو هم حساب کنم.

دیدگاه

دوست عزیز یه لایه مسی برای 10 تا 1 وات ؟! :eek: حداقل از هیت سینک پره ای استفاده میکردید ! اینطوری دما بالای 85 هم میره !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cy80r9
            اینطوری دما بالای 85 هم میره !
            اینو خوب اومدی! بالای 85 چه دقیق oo:

دیدگاه

پاسخ : لامپ های LED دست ساز خود را در این تاپیک مع&

نوشته اصلی توسط cy80r9
              دوست عزیز یه لایه مسی برای 10 تا 1 وات ؟! :eek: حداقل از هیت سینک پره ای استفاده میکردید ! اینطوری دما بالای 85 هم میره !
              هیت سینک ستاره ای داره خمیر سیلیکون هم زدم . شما از کجا اینقدر مطمئن حرف می زنی ؟؟ :NO: لامپ که دست منه.
              داغ که می کنه ولی نه تا 85 درجه. حداقل یه جوری می گفتی آدم نخنده. 85 درجه.

حالا این لامپ اوله منه . تو همین کلی تجربه کسب کردم.
              لامپ های بعدی صفحه ی آلومینیمی می ذارم. تو همین هم می خواستم بذارم ولی چون عجله داشتم از چیز های موجود استفاده کردم.
              در کل یه خورده کم گذاشتم دیگه.

در ضمن چسب حرارتی ها رو کندم و قطره ای جنس خوب زدم. دیگه نگران افتادن نیستم. ولی فیبر رو دیگه نمی شه با صفحه ی آلومینیم عوض کرد.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : لامپ های LED دست ساز خود را در این تاپیک مع&

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
                هیت سینک ستاره ای داره خمیر سیلیکون هم زدم . شما از کجا اینقدر مطمئن حرف می زنی ؟؟ :NO: لامپ که دست منه.

لامپ های بعدی صفحه ی آلومینیمی می ذارم. تو همین هم می خواستم بذارم ولی چون عجله داشتم از چیز های موجود استفاده کردم.

در ضمن چسب حرارتی ها رو کندم و قطره ای جنس خوب زدم. دیگه نگران افتادن نیستم. ولی فیبر رو دیگه نمی شه با صفحه ی آلومینیم عوض کرد.
                اون هیت سینک پره ای که فقط واسه نصب Led حساب میشه و اصلا نباید روی خنک کنندگیش حساب باز کرد ، اصل کار اون صفحه ای هست که این هیت سینک های ستاره ای قراره روش بچسبن.
                دما رو بعد از 6 ساعت روشن بودن اندازه بگیرید . من که با 5730 کار کردم اگه 10 واتشو (20 تا) روی pcb با هیت سینک پره ای بزارم دماش تا 88 هم میره ! البته شاید درایور شما 300 میلی آمپر نمیده که به 85 درجه نمیرسه دیگه ، شایدم دما سنج من خرابه :biggrin:

دیدگاه

سلام
                  دوستان میشه راجبه تغذیه خازنی توضیح بدین؟
                  ممنون
                  telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                    سلام
                    ممنون
                    سلام دوست عزیز.
                    تغذیه خازنی بدرد موقعی میخوره که جریان مصرفی شما کمتر از 80 میلی آمپر باشه ( جریان بیشتر ، خازن بزرگتر ، تلفات بیشتر و ... )
                    کلا بدرد led های 0.2 وات میخوره و برای نیم وات و 1 وات کاربردی ندارن
                    از چندتا خازن و مقاومت و دیود تشکیل شده ، ایزوله نیست و خطرناکه

دیدگاه

این هم یه چراغ شارژی که اول لامپ 4.5 وات رشته ای داشت و به جاش ال ایدی 10 وات آفتابی گذاشتم. رو یه هیتسینک بزرگ که خودم متناسب با فضای داخلیش ساختم نصب کردم.
                      باتری 6 ولت 4.5 آمپر-ساعت. فیوز 3 آمپر +ماژول مبدل افزاینده 2577 + دو عدد مقاومت 3.9 اهم موازی شده و در نهایت متصل شده با لامپ 10 وات.برای شارژ باتری : مقاومت 5.6 اهم سری شده با lm317 تنطیم شده بر روی 7.9 ولت و سری شده با 4007 و متصل به باتری. قیمت تمام شده برای تبدیل رشته ای به LED بدون باتری فابریکش و آداپتور : 14 هزار تومن.
                      میزان لومن :900
                      مارک LITEON آفتابی
                      نور لامپ هم خودتون دیگه میدونید در حد تیم ملی :mrgreen:
                      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی

خیلی کار زیبا و قشنگی شده واقعا لذت بردم. به نظرم همین کار رو ترمیم کنید با ورق آلمینیوم بهتر هم میشه چون خیلی زیبا طراحی کردید :applause:
                        کار آقای sami22 هم قشنگ بود :applause: آقای sami22 هزینه پلکسی کار چقدر شد آیا همین و فقط دادین برای طراحی یا کنار کار دیگه اینو هم دادین زدن براتون؟ کار اوال نورش چقدره تقریبا؟اندازه لامپ 18 وات میشه ؟ آیا نور رو پخش میکنه کامل یا پرتاب میکنه پایین قسمت عمدش رو؟
                        حسودیم شد واسه هر سه کار :icon_razz: واقعا تمیز و زیبا
                        آقای محمد شاهی هم که مثل همیشه عالی و با دقت هستند

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط jumper
                        سلام
                        ممنون
                        با سلام به تایپیک زیر مراجعه کنید
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0
                        و
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96751.0

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط cy80r9
                        سلام دوست عزیز.
                        تغذیه خازنی بدرد موقعی میخوره که جریان مصرفی شما کمتر از 80 میلی آمپر باشه ( جریان بیشتر ، خازن بزرگتر ، تلفات بیشتر و ... )
                        کلا بدرد led های 0.2 وات میخوره و برای نیم وات و 1 وات کاربردی ندارن
                        از چندتا خازن و مقاومت و دیود تشکیل شده ، ایزوله نیست و خطرناکه
                        دوست عزیز من با تغذیه خازنی تا 200 میلی هم گرفتم دوستان تو این انجمن تا 330میلی هم گرفتند
                        با تغذیه خازنی 22 لامپ پاور ال ای دی 1 وات رو روشن کردم به نظرم اگه مدار ایزوله باشه و داخل قاب دور از دسترس باشه زیاد خطری نداشته باشه باز هم در حضور بزرگان بی ادبی نباشه :icon_razz:
                        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                          آقای sami22 هزینه پلکسی کار چقدر شد آیا همین و فقط دادین برای طراحی یا کنار کار دیگه اینو هم دادین زدن براتون؟ کار اوال نورش چقدره تقریبا؟اندازه لامپ 18 وات میشه ؟ آیا نور رو پخش میکنه کامل یا پرتاب میکنه پایین قسمت عمدش رو؟
                          سلام نیازی به برش لیزری نیست یکم سلیقه و وقت بذارید همه چی درست میشه
                          نور led اوال سفید مات جنس خوب خیلی زیاده نسبت به مارک های دیگه همچین نوری رو ندیدم
                          باتوجه به اینکه این led های کوچیک نورشون کمه و نمیشه با لامپ های مهتابی دیگه مقایسه کرد ولی نورش خوب بود ارزش وقت گذاشتن رو داشت موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                            دوست عزیز من با تغذیه خازنی تا 200 میلی هم گرفتم دوستان تو این انجمن تا 330میلی هم گرفتند
                            با تغذیه خازنی 22 لامپ پاور ال ای دی 1 وات رو روشن کردم به نظرم اگه مدار ایزوله باشه و داخل قاب دور از دسترس باشه زیاد خطری نداشته باشه باز هم در حضور بزرگان بی ادبی نباشه :icon_razz:
                            دوست عزیز نگفتم که نمیشه جریان بیشتر گرفت ، ولی هر چی جریان بره بالا ، راندمان (نسبت توان خروجی به ورودی ) خیلی کم میشه و اصلا این با معقوله led که هدفش کاهش توان مصرفیه نمیخونه :biggrin: منبع فقط سوئیچینگ

دیدگاه

سلام.کاراتون جالبه :applause:.اما اگه ازحالت روشن بودنش عکس بزارید خیلی بهتر نیست؟
                              [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X