ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2009/09/27
    1,128
    42

پليگان در دوطرف برد خوبه يا نه ؟

سلام دوستان.
    2 تا سوال داشتم ازتون. انجمن رو هم نگاه کردم، نتونستم مطلب به نتيجه رسيده اي پيدا کنم.
    1. پليگان به صورت مشبک خوبه يا ساليد ؟ (فرکانس کاري 50 کيلو هرتز.) مدار سيگنال آنالوگ با دامنه کم.
    2. پليگان رو من به زمين مدارم وصل مي کنم. به نظرتون فقط زير مدار و پليگان کنم يا روي برد رو هم ؟ چرا ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2013/05/10
    615
    7

پاسخ : پليگان در دوطرف برد خوبه يا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ajapyy
    سلام دوستان.
    2 تا سوال داشتم ازتون. انجمن رو هم نگاه کردم، نتونستم مطلب به نتيجه رسيده اي پيدا کنم.
    1. پليگان به صورت مشبک خوبه يا ساليد ؟ (فرکانس کاري 50 کيلو هرتز.) مدار سيگنال آنالوگ با دامنه کم.
    2. پليگان رو من به زمين مدارم وصل مي کنم. به نظرتون فقط زير مدار و پليگان کنم يا روي برد رو هم ؟ چرا ؟
    سلام
    سوال اولتون رو نميدونم ولي دومي بله حتما بايد به زمين وصل باشه وگرنه تاثيري نداره حتي تاثير بد هم داره چون مثل آنتن هرچي امواج هست رو به خودش جذب ميکنه و چون با همه ترک ها کوپل هست رو همشون تاثير ميزاره ولي اگه به زمين وصل باشه برميگرده به زمين
    اگر براتون مقدور هست دوطرف برد
    مثل يک خازن با ESR کم رفتار ميکنه و اگه تو اپليکشن نوت ها ببينيد بسيار توصيه اکيد شده بهش

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]
    2008/08/23
    183
    40

با سلام

2. همۀ مسیرهای سیگنال تا حد امکان از روی برد و پلیگانی که به زمین وصل شده است در زیر برد. (دلیل استفاده از پلیگان در یک طرف برد: عدم تشیکل حلقۀ بسته در مسیر زمین به خاطر جریانهای گردابی، حتی توی خیلی از برگه های کاربردی شرکت های سازنده قطعات آنالوگ مثل Analog Devices شدیداً توصیه شده که وصل کردن دو پین زمین ار روی برد به هم و اتصال این مسیر با via به پلیگان زیرین کاری اشتباه است بلکه این دو پین باید به صورت جداگانه توسط دو via به پلیگان زیر وصل شوند.)

با استفاده از قطعات SMD (همۀ قطعات حتی کانکتورها) و رعایت موارد فوق، کارایی به شدت افزایش می یابد.

1. در مدارات آنالوگ با دامنۀ کم، استفاده از پلیگان به صورت مشبک با خانه های ریز توصیه می شود.

موفق باشید.
    2009/09/27
    1,128
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط َAFS
    با سلام

2. همۀ مسيرهاي سيگنال تا حد امکان از روي برد و پليگاني که به زمين وصل شده است در زير برد. (دليل استفاده از پليگان در يک طرف برد: عدم تشيکل حلقۀ بسته در مسير زمين به خاطر جريانهاي گردابي، حتي توي خيلي از برگه هاي کاربردي شرکت هاي سازنده قطعات آنالوگ مثل Analog Devices شديداً توصيه شده که وصل کردن دو پين زمين ار روي برد به هم و اتصال اين مسير با via به پليگان زير کاري اشتباه است بلکه اين دو پين بايد به صورت جداگانه توسط دو via به پليگان زير وصل شوند.)

با استفاده از قطعات SMD (همۀ قطعات حتي کانکتورها) و رعايت موارد فوق، کارايي به شدت افزايش مي يابد.

1. در مدارات آنالوگ با دامنۀ کم، استفاده از پليگان به صورت مشبک با خانه هاي ريز توصيه مي شود.

موفق باشيد.
    مرسي، اين پليگان هاي مشبک اندازشون چقدر باشه، خونه هاش پر بشن يا نه ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2008/08/23
    183
    40

با سلام.

در مدارات آنالوگ با دامنه کم هنگامیکه پلیگان را بر بر روی حالت مشبک یا همان Hatched قرار میدهید، در تنظیمات پلیگان بهتر است Hatch Mode را بر روی حالت Horizontal تنظیم کنید تا پلیگان به صورت خطوط راه راه شکل بگیرد. این خطوط راه راه هر چه نازکتر باشند بهتر است (البته باید محدودیت های ساخت را در نظر بگیرید).

موفق باشید.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5