ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای یک فارغ التحصیل برق کدام مسیر انتخاب بهتری هست ؟

رأی دهندگان
55. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کار استخدامی دولتی

14 25.45%
  • جذب شرکت های خصوصی

9 16.36%
  • ایجاد مغازه و کسب و کار آزاد

32 58.18%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2011/02/09
    مشهد
    485
    18

نظرسنجی بهترین مسیر برای انتخاب شغل ؟

سلام دوستان
    یک جوون فارغ التحصیل شده الکترونیک سمت چه کسب و کاری بره بهتره ؟
    1: استخدام دولتی
    2: جذب شرکت های خصوصی
    3: ایجاد مغازه و کسب و کار آزاد

در مورد 1 که باید پارتی داشت و اگر نداشته باشیم باید بیخیالش بشیم.
    در مورد 2 که فک کنم بیشتر بیگاری و...
    در مورد 3 هم چه مغاره ای باشه بهتره ؟کجا آدم سرمایه گذاری کنه که ریسکش کمتر باشه ؟

لطفا دوستان با تجربه نطرات خودشون رو اعلام کنن.
    2009/01/01
    422
    17

پاسخ : نظرسنجی بهترین مسیر برای انتخاب شغل ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PPED
    سلام دوستان
    یک جوون فارغ التحصیل شده الکترونیک سمت چه کسب و کاری بره بهتره ؟
    1: استخدام دولتی
    2: جذب شرکت های خصوصی
    3: ایجاد مغازه و کسب و کار آزاد

در مورد 1 که باید پارتی داشت و اگر نداشته باشیم باید بیخیالش بشیم.
    در مورد 2 که فک کنم بیشتر بیگاری و...
    در مورد 3 هم چه مغاره ای باشه بهتره ؟کجا آدم سرمایه گذاری کنه که ریسکش کمتر باشه ؟

لطفا دوستان با تجربه نطرات خودشون رو اعلام کنن.
    1- کار دولتی گاهی بدون پارتی و گاهی شانسی و اغلب با پارتی جور میشه. وقتی یه نفر استخدام دولتی میشه، تقریبا خیالش از بابت داشتن حقوق مکفی تا پایان عمر راحته. وقتی در مسیر کار دولتی قرار میگیری، تقریبا یه کار یکنواخت رو باید یه عمر انجام بدی. معمولا انجام کار یکنواخت در اویل سخته ولی بعد از مدتی تبدیل به عادت میشه و ماهها و سالها به سرعت رد میشن. اغلب کارهای دولتی، تازگی و هیجان و... ندارن؛ اما همچنان باید به ضمانت عمری آن هم توجه کرد....

2- شرکت های خصوصی معمولا دنبال افرادی میگردن که به دردشون بخورن. در اوایل کار در شرکت های خصوصی، حقوق کم و کار زیاد و امنیت شغلی تقریبا زیر صفره. اما اگه بتونی جایی رو پیدا کنی که با علایق و توانمندیهات جور باشه، میتونی خیلی خوب پیشرفت کنی. در شرکت های خصوصی همه چیز بر مبنای منافع هست. هر چقد بیشتر بدرد بخور باشی و بیشتر منفعت برسونی، بیشتر حقوق میگیری... قضیه امنیت شغلی هم بعد از چند سال معمولا حل میشه (به شرطی که...). مهم اینه که اون چند سال اول دوام بیاری :mrgreen:

3- مورد سوم نیاز به سرمایه و مهم تر از اون دانش کار در بازار رو میخواد. متاسفانه اگه دانش بازار و روابط رو نداشته باشی، ممکنه سرمایه ات هدر بره. البته من در این زمینه خیلی تجربه ندارم
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

بنام خدا
    سلام

من دارم کاملا نظر شخصی خودم رو میگم
    حالا زیاد رشته تحصیلی مهم نیست منظور جواب تحصیل کرده هست چه تحصیلات دانشگاهی چه دیپلم
    خب من علاقه زیادی به الکترونیک دارم و فقط فقط میخوام الکترونیک کار کنم ازمایش انجام بدم مدار طراحی کنم و....... خب اینا همه پول میخواد درسته ؟ بعدا پول وقت کافی!!
    خب بهترین انتخاب کار دولتی هست که حقوق مشخص داری ساعت کاری مشخصی روزای تعطیلی هم .... خب این میشه ایدال
    حالا اگه با یک شرکت کار کنی شرایط ایدال باشه کار خوب باشه پول خوب هم بگیری ولی صبح تا غروب سرکار بعدا کار هم خواب خب دیگه وقتی نمیونه نه برا زندگی کردن خوب نه وقت داشته باشم به کارای الکترونیکیم برسم
    مغازه هم مثل همین هست حالا یکم بدتر
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2013/04/24
    2,690
    2,517

نقل قول نوشته اصلی توسط milad-admin
    بنام خدا
    سلام

من دارم کاملا نظر شخصی خودم رو میگم
    حالا زیاد رشته تحصیلی مهم نیست منظور جواب تحصیل کرده هست چه تحصیلات دانشگاهی چه دیپلم
    خب من علاقه زیادی به الکترونیک دارم و فقط فقط میخوام الکترونیک کار کنم ازمایش انجام بدم مدار طراحی کنم و....... خب اینا همه پول میخواد درسته ؟ بعدا پول وقت کافی!!
    خب بهترین انتخاب کار دولتی هست که حقوق مشخص داری ساعت کاری مشخصی روزای تعطیلی هم .... خب این میشه ایدال
    حالا اگه با یک شرکت کار کنی شرایط ایدال باشه کار خوب باشه پول خوب هم بگیری ولی صبح تا غروب سرکار بعدا کار هم خواب خب دیگه وقتی نمیونه نه برا زندگی کردن خوب نه وقت داشته باشم به کارای الکترونیکیم برسم
    مغازه هم مثل همین هست حالا یکم بدتر
    این ما هستیم که به کار میگیم چکار بکنه و چکاری نکنه
    در واقع مدیریت زمان و مدیریت کار اصلی ترین مشخصه کار خصوصی هست

اگه ما نتونیم ساعات کاری مشخص رو برای یه کاری تنظیم کنیم ، اونوقت میشیم برده کار در حالی که کار باید برده ما باشه

الان تقریبا یه سالی میشه که بصورت شریکی با پسر داییم طراحی الکترونیک راه انداختیم
    من صبح ها یک روز درمیون میرم مغازه و بعد از ظهر ها هم یکی دو رو در هفته
    یه منشی هم داریم که یکسره مغازه هست (ببنده خدا شده برده کار)
    تا جایی که بتونم اول کارای زندگی روز مره رو انجام میدم بعد میرم دنبال کار

این یه دیدگاه نادرست هست که بگیم چون کار دولتی سر موقع میری و سر موقع میای خوبه و کار خصوصی بد هست

کار خصوصی هم اگه درست مدیریت زمان بشه خوبه

در ضمن اگه دونفر برای ایجاد یه کار باشین بانک رفاه به هر نفر 33میلیون تومان وام خوداشتغالی با سود 14درصد و بازگشت ده ساله میده که جمعا میشه 66 میلیون و یه چند تومنی هم از این ور و اون ور جمع بشه راحت میشه یه کار خصوصی راه انداخت
    2011/09/04
    کردستان
    1,365
    62

تجربه کار اداری ولی رو ندارم ولی کار شرکت خصوصی رو بازار آزاد رو تجربه کردم و اصلا اصلا از کار شرکت های خصوصی راضی نیستم، دیدین که امروز همه توجیبشون یه مدرک ثبت شرکت دارن میگن بیا برام کار کن
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2014/09/02
    152
    19

پاسخ : نظرسنجي بهترين مسير براي انتخاب شغل ؟

به نظر من گزينه 1 از همه بهتره . بعضي ها مي گن پارتي مي خواد درسته ولي جاهايي هم هست که خيلي به رشته ما نياز دارند و نياز به پارتي نداره و راحت نيرو مي گيرن. مثل ارتش سپاه يا نيروي انتظامي .البته اينم بگم که بايد علاقه داشته باشيد به نظام . اگر کسي علاقه داره بره تو نظام خيلي بهتره از اين که بيکار باشه . هر کسي توي اين نهاد ها بره از همون ماه اول حقوق داره . :wow: :wow: :wow:
    ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
    موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...
    2011/02/09
    مشهد
    485
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.

اگه ما نتونیم ساعات کاری مشخص رو برای یه کاری تنظیم کنیم ، اونوقت میشیم برده کار در حالی که کار باید برده ما باشه

الان تقریبا یه سالی میشه که بصورت شریکی با پسر داییم طراحی الکترونیک راه انداختیم

این یه دیدگاه نادرست هست که بگیم چون کار دولتی سر موقع میری و سر موقع میای خوبه و کار خصوصی بد هست

در ضمن اگه دونفر برای ایجاد یه کار باشین بانک رفاه به هر نفر 33میلیون تومان وام خوداشتغالی با سود 14درصد و بازگشت ده ساله میده که جمعا میشه 66 میلیون و یه چند تومنی هم از این ور و اون ور جمع بشه راحت میشه یه کار خصوصی راه انداخت
    ممنون از نظرت دوست عزیز.
    چه کار خصوصی ای ؟ مثلا من الان دستگاه کنترل اتاق سرور با پیامک رو درست کردم ولی نمیتونم بفروشم.میدونم کار GSM الان خیلی خز شده ولی من این پروژه رو 2 سال پیش تو دانشگاه خودم کار کردم ولی هیچ ایده ای ندارم که با همین سطح دانش کمم بتونم یک کاری رو شروع کنم.
    شما با پسر داییت چکار میکنی ؟ تهرانید ؟
    2009/01/01
    422
    17

گاهی اوقات بایستی به اجبار برده کار شد.

شاید راه انداختن یک کار خصوصی برای فردی در یک شهر بزرگ، با سرمایه اولیه و مهمتر از همه پشتیبان؛ آسون باشه و درآمد و لذت مناسبی هم داشته باشه...
    اما در شهرستانهای کوچیکتر اوضاع کاملا متفاوته.

در یک شهرستان کوچیک، تکنولوژیک ترین کاری که یک فارغ التحصیل الکترونیک یا مرتبط با اون میتونه انجام بده، تابلو LED هست.
    حتی راه اندازی شرکت و یا کار خصوصی مرتبط هم در شهرهای کوچیک فایده ای نداره...

به همین خاطر هست که اکثر فارغ التحصیلان شهرستانی دنبال استخدام دولتی هستن (البته کسایی که زیاد براشون مهم نیست که مرتبط با رشته شون کار کنن). و اونایی هم که دوست دارن مرتبط با رشته خودشون کار کنن، جذب شرکتهای خصوص میشن...... که اینجا برده کار میشن... :cry:
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

سلام
    میشه در مورد وام بانک رفا بیشتر توضیع بدید ممنون میشم شرایطش چیه چی میحواد پی نمی خواد
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2013/04/24
    2,690
    2,517

نقل قول نوشته اصلی توسط PPED
    ممنون از نظرت دوست عزیز.
    چه کار خصوصی ای ؟ مثلا من الان دستگاه کنترل اتاق سرور با پیامک رو درست کردم ولی نمیتونم بفروشم.میدونم کار GSM الان خیلی خز شده ولی من این پروژه رو 2 سال پیش تو دانشگاه خودم کار کردم ولی هیچ ایده ای ندارم که با همین سطح دانش کمم بتونم یک کاری رو شروع کنم.
    شما با پسر داییت چکار میکنی ؟ تهرانید ؟
    آدم که فقط نباید توی ضمینه پایان نامش کار کنه
    یکم توی اینترنت بگردی و چن تا کتاب درست و درمون طراحی مطالعه کنی میتونی به ایده های خوب وعالی برسی
    من الان بیشتر چیزایی که میدونم رو مدیون این سایت و یکی از استادام هستم
    ایده خوب موقعی بوجود میاد و شکوفا میشه که که شناخت کافی توی ضمینه شغلی داشته باشی
    ایده که همین طور کشکی کشکی بوجود نمیاد باید تلاش کنی و به داشته هات روز به روز چیزای جدید اضافه کنی

ضمینه کار ما هم اتوماسیون و طراحی الکترونیک به طور صنعتی هست و توی شهرک صنعتی شیراز فعالیت میکنی

نقل قول نوشته اصلی توسط milad-admin
    سلام
    میشه در مورد وام بانک رفا بیشتر توضیع بدید ممنون میشم شرایطش چیه چی میحواد پی نمی خواد
    شرایطش داشتن پروانه کشب یا پروانه فعالیت و نوآوری در کار هست و برای هر وام 33میلیونی یه وثیقه به ارزش57میلیون میخواد

نوآوری در ضمینه کاری مهمترین قسمتش هست که باید بتونین نیاز حداقل 43 واحد صنعتی رو با این نوآوریتون برآورده کنید

مثلا نوآوری من و پسر داییم اتوماسیون روشنایی ساختمان های مسکونی و سیستم های برودتی واحد های صنعتی بود که خوشبختانه الان تونستیم اتوماسیون روشنایی 140 مجتمع مسکونی در شیراز و اطراف و سیستم برودتی 62واحد صنعتی رو توی شهرک های صنعتی استان فارس رو طراحی و نصب کنیم

شما هم باید قبل هر مراجعه ای برای درخواست وام روی یک ایده نوآورانه کار کنی
    این ایده هم نمیخواد خیلی بزرگ باشه مثل طرح من (روشنایی )
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25